Connect with us
Hirdetés

Kosárlabda

U14: Csata-Vasas és BEAC-Sopron elődöntők

Szombaton kiderül, hogy ki jut a döntőbe.



:

:

HIRDETÉS

Pénteken megrendezték a Leány Serdülő Országos Döntőn a csoportmérkőzések második napját, eldőlt, hogy mely csapat hányadik helyen végez az A és B jelű négyesben.

Az A csoportban a Csata DSE Toman Petra (24 pont), Kastl Dóra (12 pont, 9 pattanó, 7 gólpassz, 5 szerzett labda), Strausz Edina (21 pont) és Bajzáth Lili (12 pont, 14 gólpassz) a Zsíros Akadémia Kőbányát is nagyon simán legyőzte (39-122), ahogyan az első nap az Atomerőmű-KSC Szekszárdot is. A Horog Betta (13 pont, 8 pattanó) és Sámóczi Zsófia (17 pont, 8 pattanó) vezette Tolna megyeiek egy sokkal szorosabb összecsapást játszottak a Soproni Darazsak Akadémia ellen, ám az Egresits Réka (19 pont, 10 pattanó), Ács Luca (15 pont, 7 pattanó) és Kókai Patrícia Tímea (16 pont) vezette soproniak 68-56-ra győztek, így eldőlt, hogy a Csatával együtt az elődöntőbe jutottak – írja az MKOSZ honlapja.

A két nyeretlen gárda összecsapásán az Oberfrank Laura (19 pont), Tar Csenge (6 pont, 10 pattanó, 5 szerzett labda) és Lányi Léna Mónika (7 pont, 10 pattanó) vezette Zsíros Akadémia Kőbánya a második félidőben fordítva nyert a Szűcs Gréta (5 pont, 9 pattanó), Sámóczi Zsófia (8 pont, 9 pattanó, 5 szerzett labda) és Lábas Flóra (9 pont, 9 pattanó) vezette Szekszárd ellen (55-65). A “csoportdöntőn” a Toman Petra (22 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Bajzáth Lili (16 pont, 5-5 gólpassz és szerzett labda) vezette, de ezúttal is több lábon álló Csata kerek 50 ponttal verte a Sopront, így megszerezte az A jelű kvartett első helyét (84-34).

A B csoportban az első nap két nyeretlen gárdája közül az első félidőben 32 pontos előnyt szerző Kosárlabda Akadémia Pécs tudta megszerezni első győzelmét, László Anna (13 pont, 6 pattanó), Morshauzer Petra (15 pont, 4 pattanó) és Simon Dorottya (13 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda) vezetésével verte a Balassa Kincső (19 pont, 8 eladott labda) és Papp Lilla (15 pont, 11 pattanó, 9 eladott labda vezette Debreceni KA csapatát. A BEAC-Újbuda KA pedig az első és az utolsó negyedben múlta felül nagyobb különbséggel a Vasas Akadémia alakulatát, így Vita Alexandra (20 pont), Jánosi Virág (19 pont) és Jármay Anna (8 pont, 11 pattanó, 7 gólpassz vezetésével legyőzte a Szilágyi Ágnes Lilla (14 pont, 10 pattanó) vezette pasarétieket.

A mai eredmények

Zsíros Akadémia Kőbánya – Csata DSE  39-122
Soproni Darazsak Akadémia/A – Atomerőmű-KSC Szekszárd  68-56
Debreceni KA/A – Kosárlabda Akadémia Pécs/A  52-73
Vasas Akadémia – BEAC – Újbuda KA/A  52-66
Atomerőmű-KSC Szekszárd – Zsíros Akadémia Kőbánya  55-65
Csata DSE – Soproni Darazsak Akadémia/A  84-34

A csoportkör végeredménye

A csoport 

1. Csata DSE 3-0
2. Soproni Darazsak Akadémia/A 2-1
3. Zsíros Akadémia 1-2
4. Atomerőmű-KSC Szekszárd 0-3

HIRDETÉS

B csoport 

1. BEAC – Újbuda KA/A 3-0
2. Vasas Akadémia 2-1
3. Kosárlabda Akadémia Pécs/A 1-2
4. Debreceni KA/A 0-3

A szombati program

Keresztjáték az 5-8. helyért 

10:00 Kosárlabda Akadémia Pécs/A – Atomerőmű-KSC Szekszárd
12:00 Zsíros Akadémia Kőbánya – Debreceni KA/A

Elődöntők 

14:00 BEAC – Újbuda KA/A – Soproni Darazsak Akadémia/A
16:00 Csata DSE – Vasas Akadémia

HIRDETÉS
Hozzászólások

Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
HIRDETÉS


Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Legfrissebb

Hirdetés

Hírek

Hirdetés

Facebook