Budapesti Honvéd SE - Szolnoki Olajbányász 65-72 (21-13, 21-13, 15-22, 8-24)

Ludovika Aréna, Budapest
dr. Mészáros Balázs, Söjtöry Tamás, Földesi Ádám (Dernei Gábor)

Honvéd: Simon 10/6, Tanoh Dez 13/3, Mijovics 6, Demeter 7/3, Peringer 6. Cs: Hajdu 4, Sherman 17/9, Völgyi 2, Kopácsi -, Tarján -.

Szolnok: Durham 11, Pallai 8/6, Barnes 11/3, Szubotics 19/6, Williamson 14. Cs: Pongó 6/3, Révész 1, Griffin 2, Gilszki -.

Huszonegy szezon szünet után találkozott ismét az élvonalban a két legsikeresebb, ma is működő magyar férfi kosárlabdaklub, így nem csoda, hogy nagy várakozás előzte meg a bajnokit. Közel telt ház előtt kezdődött a mérkőzés, több, mint 400 szurkolója kísérte el az Olajbányászt. Tanoh betörésével indult a találkozó, Williamson centergóljával egyenlítettek a szolnokiak. Simon dobott ziccert, majd Tanoh szerzett könnyű kosarat, Durham első pontjaival zárkózott az Olaj (6-4). Mijovics révén újabb gyors akciót fejezett be sikeresen a Honvéd, a túloldalon Williamson tett vissza egy támadólepattanót, de rögtön jött a válasz a hazaiak fiataljától, 10-6-nál időt kért Potocsnik. Williamson látványos blokkja után egy Szubotics-büntetővel zárkóztak a vendégek, ám Demeter és Tanoh is beköszönt, míg a túloldalon kimaradtak a dobások (14-7). Egy támadás alatt négy büntetőt dobhattak a piros-feketék, hármat értékesítettek is. Barnes-t faulttal együtt sem tudták megállítani a védők, egy pontra zárkóztatta fel csapatát. Kis közjáték után Simon nagy hármasa zárta le a 6-0-s vendégrohamot, ezt követően pedig már csak a fővárosiak szereztek pontot a negyedben: Hajdu középtávolról, Peringer második esélyből talált be, tíz perc után 21-13 állt a táblán.

Mijovics betörésével tíz pontra nőtt a különbség, Szubotics törte meg a szolnoki gólcsendet egy közelivel, azonban továbbra is a Honvéd dominált, Demeter és Peringer is dobott egy-egy közelit (27-15). Szubotics mindkét büntetőjét a helyére küldte, de Peringer könnyű ziccerre után ismét kénytelen volt időt kérni a vendégek mestere (29-17). Pallai dobta az első Olaj-triplát a 15. percben, Williamson faulttal együtt tette fel a labdát a festékből, Baksa is kikérte első idejét 29-22-nél. A vendégek centere a plusz egyet sem hibázta el, Sherman válaszolt egy visszalépős középtávolival. Demeter távolijával ismét kétszámjegyű lett a differencia, Mijovics is betalált, sovány vigasz volt a vendégeknek Williamson büntetője (36-24). Demeter találta meg Völgyit ziccerben, Sherman kettese is beesett, ráadásul eladták a labdát a vendégek, 40-26-nál magához szólította övéit Baksa Szabolcs. Újabb támadólepattanót szedtek a hazaiak, Hajdu révén pedig éltek is a második eséllyel, így a nagyszünetben nem kis meglepetésre 42-26-ra vezetett a Honvéd.

Williamson tizedik pontjával indult a második félidő, Durham szerzett labdát, majd könnyű kosarat, Griffin kosarával tízre jött vissza az Olajbányász (42-32). A következő hazai támadásoknál is jól zárt a szolnoki védelem, elöl pedig sorra szedték a lepattanókat a vendégek, viszont továbbra sem dobtak jól, így Sherman két triplája után úgy tűnt, átvészelte a hullámvölgyet a Honvéd (48-35). A BHSE új szerzeménye a büntetővonalról is növelte pontjai számát, nagyon kellett a vendégeknek Pongó saroktriplája (50-38). A szolnokiak 21-ese két büntetőt is a helyére küldött, de ismét Sherman következett. Pallai hárompontosa pontos volt, Tanoh higgadt maradt a büntetővonalnál, Szuboticshoz hasonlóan (54-45). Simon trojkájára Williams felelt egy ziccerrel, Durham büntetője volt a játékrész utolsó pontja, 57-48-es Honvéd-vezetéssel fordultak a csapatok az utolsó tíz percre.

Durham triplájával rég nem látott közelségbe került az Olajbányász a záró felvonás kezdetén, ráadásul a vendégek amerikai irányítója egy duplát, labdát, majd egy újabb kétpontost is szerzett, eksztázisban tombolt a vendégtábor, időt kért a Honvéd (57-55). Tanoh nagyon távolról elengedett, dudaszóra beeső kísérlete után a hazai szimpatizánsok ugrottak talpra, Williamson válaszolt centerből (60-57). Durham büntetői és egy kivédekezett hazai akció után Szubotics hármasával a 35. percben a mérkőzés során először vezetett az Olaj, Simon háromból két büntetőt értékesített, 62-62-nél újra döntetlen volt az állás. Támadólepattanót szereztek a vendégek, a Honvéd-pad két technikait is kapott, a megítélt büntetőket értékesítették is a szolnokiak, de akcióból nem találtak be (64-62). Közel kétperces gólcsendet követően Szubotics dobott pontos középtávolit, bő három perccel a vége előtt, 66-62-nél időt kért Baksa. Sherman harmadik hármasát Szubotics annulálta, két perccel a vége előtt 65-69 volt az állás. Mindkét csapat elrontott egy-egy akciót, 1.19-cel az órán ismét a Honvéd támadhatott. Nem tudtak kosarat dobni a hazaiak, a túloldalon Demeter kipontozódott, Barnes csak egyik büntetőjét váltotta pontra, de Williamson megkaparintotta a lecsorgó labdát, a taktikai faultot követően pedig Szubotics egypontosaival gyakorlatilag eldőlt a meccs, 31 másodperc maradt az órán (65-72). A hazai időkérés után már nem született kosár, egy pontszegény, izgalmas, kiváló hangulatú mérkőzés végén elhozta a két pontot a Ludovika Arénából a második félidőre feljavuló Szolnoki Olajbányász, de a – különösen az első félidőben – mutatott játékra a Honvéd is büszke lehet.