- HIRDETÉS -spot_imgspot_img

Teljessé vált az ASE kerete is

Amerikai játékos az új érkező.

Shereef Mitchell érkezésével teljes a Paks kerete!

A 25 éves, 185 cm-es, 77 kg-os rookie az NCAA-ben előbb a Creighton, majd az Ohio egyetemi csapatával szerepelt, a 2024/25-ös szezonban 25 mérkőzésen 13.2 pontot, 3.2 lepattanót és 2.5 gólpasszt átlagolt.

Jeff Boals az Ohio Bobcats vezetőedzője egy korábbi nyilatkozatában kiemelte Reef kemény védekezését, munkamorálját és remek személyiségét is. Karrierje eddigi legjobb teljesítményét idén januárban az Akron ellen elvesztett alapszakasz mérkőzésen hozta össze, ahol 34 perc alatt 27 pontot, 5 lepattanót és 2 gólpasszt jegyezhettek a neve mellé.

Mitchell csütörtökön landol Budapesten, ezután csatlakozik a csapathoz.

20 HOZZÁSZÓLÁS

  1. Hát ambivalens érzelmeim vannak a csapattal kapcsolatban. 1-es poszton a Hicks-Halmai páros szerintem jó lehet. Ha a 2-es poszton a Cohill-Mitchell párosra gondolt a költő, az nekem így kevésnek tűnik. 3 -as posztra a Benke – Trevon nagyon is rendben van. 4 -es és 5-ös posztokra a Krivacsevics, Johnsy, Zena, Révész nem tűnik túl acélosnak. Illetve attól függ, hogy Johnsynak milyen szezonja lesz. Az új szerzeményeknél én mindenképpenn erősebbekre számítottam. Továbbá Révész nagyon hektikus teljesítményt nyújtott, nagyon sokat volt sérült, Összességében én gyengébnek érzem magunkat mint tavaly. / Ne legyen igazam /

    • Shereef Mitchell nem tűnik rossz választásnak (védő és támadó oldalon is jó, azaz komplex játékos, ami egy amerikairól ritkán elmondható….(főként hogy védekezne is), és ha jól olvastam, akkor sérülés miatt kihagyott szezon okán maradt még egy évet az NCAA-ban (van valami szabály, hogy ilyenkor pótolhatja a kiesett évét). Azért azt kalkuláljuk bele, hogy a „két magyar a pályán” szabály miatt ő majd csak a padról beszállva segíti a csapatot egyes, kettes poszton, de inkább az utóbbin. Nekem nagyobb kérdőjel a center, hiszen ő kezdőnek jött ide, és nem is nagyon pótolható, ha esetleg nem válna be, vagy nem lenne ezen a poszton húzóember.
      Benke-Trevon páros esetében pedig mindketten masszívan el tudnak játszani kettesben, azaz egyszerre is pályán tarthatóak….Trevon esetében ne tévesszen meg a magassága….volt egyszer egy Toni Kukoc nevű csávó (olyan langaléta, „keze-lába egy” típus), ő is eljátszogatott 1-4 pozícióban bárhol.
      Egyébként meg a szezonnak arról is kell(ene) szólnia, hogy a fiatalok (Géringer, Cohill, Halmai, Arnold Botond) játékpercekhez juttatásával hátha reménykedhet az ember abban, hogy valamelyikből lesz (kinevelődik) egy-egy stabil A csoportos játékos. Ha ez így lenne, már „jobban megérte” a szezon, mintha ismét mondjuk harmadikok lennénk. Aztán persze – miután ittunk a szezon alatt néhány sört, bosszankodtunk egy-két délutánt – minden kezdődik újra elölről.

      • Sztem az előző szezonban Fleva koncepciója az volt hogy minél nagyobb arányú győzelmeket arassunk ” riadalmat ” okozva ezzel a mezőnyben 🙂 Ez működött a második vereségig. Utána sem váltott, pedig kellett volna. A fiatalokat játékperchez kellett volna juttatni, így talán nem fordulhatott volna elő , hogy pl.Halmai nem tudta bedobni a labdát a Szolnok elleni rájátszásbeli meccs 4.meccsén a labdát 1 pontos szolnoki vezetésnél, a vége előtt 25 másodperccel. A Szolnok más stratégiával dolgozott és tökéletes volt a formaidőzítése. 1 meccset bukott a rájátszásban pont ellenünk.

        • Arról Halmairól írsz aki megkapta a játékperceket az előző idényben. A példát amit hozol az meg baromság. Ahol eredménykényszer van ott a fiatalok nem kapják meg a perceket, ha csak nem akkora tehetség, hogy kiharcolja magának a perceit. Ahogy jöttek az eredmények, nyertük a meccseket, egyre nőtek az elvárások a csapattal szemben, mind szurkoló, mind játékos, mind vezető részéről. Szerintem ez ilyen egyszerű.

          • Miért lenne baromság ? Halmainak nem volt rutinja a legélesebb szituban. Nem tudom milyen lehetőségeket kapott amúgy? Az igaz, hogy a csapat jó teljesítménye miatt megnőtt az elvárás, és azt sem mondom hogy Fleva nem végzett remek munkát. Lehet hogy ha nem 28 ponttal verjük a Honvédot csak 10-el az is elég lett volna. Viszont az is igaz, hogy dermesztő volt látni hogy pl a ZTE ellen a fiatalok pályára küldése után majdnem elolvadt egy 16 pontos előny pár perc alatt és Jay Jaynek vagy Lockettnek vissza kellett szállnia a meccsbe az utolsó 2 percre.

    • 1-es poszton talán erősödtünk, (Dukes-ot nem lesz nehéz felülmúlni) 2-es poszton nem tudom hogy fog kombinálni az edző, Chandler egyéni kvalitásait nehéz lesz pótolni, pláne úgy, hogy az új srác eléggé zsákbamacskának tűnik. 3-as poszton szerintem megleszünk, bár Benkének és Trevonnak szerintem eléggé hasonló lehet a játékstílusa, (ami nem feltétlen baj). 4-es poszton szerintem abszolút fejlődtünk Dorogi elküldésével és Krivacevic leigazolásával, bár szerintem Kriva 5-ösbe is fel fog játszani. 5-ös poszt nagyon lutri… Lake nem volt egy extra de a kötelezőt azért hozta, bízok benne, hogy Zenanak is sikerülni fog, amúgy sem divat a mai felgyorsult kosárlabdában a festékbe tolatás és a gyűrű alatt forgolódás, úgyhogy én bízok a legjobbakban, amennyiben csapatként tudunk működni és meg lesz az összhang nem hiszem, hogy nagy probléma lesz, de kár most így előre esélyeket latolgatni.

      • Azt hogy nem indulunk valahol meg tudom érteni, és ez nem is a klub szégyene, ha adottak lettek volna a lehetőségek az itthoni indulással kapcsolatban, akkor biztos másképp alakult volna, csak sajnos a foci stadionok világát éljük, az mind1, hogy egy sportcsarnokban kosárlabdán kívül még 1000 mást lehet sportolni. Legalább tavaly óta nem ázik be, ez is nagy szó…

  2. Ha ez a srác is irányító, akkor ki fog 2-est játszani? Mert jelen esetben Hicks és Mitchell mellé 1-es posztra van még Halmai és Kovács.
    Úgyhogy utóbbi kettő vagy alig fog játszani vagy a két légiós fog 2-est is játszani? Erről van valami kocepciója bárkinek is hogy milyen lehetséges ötösökkel fogunk felállni?

    • 1: Hicks-Halmai
      2: Mitchell-Cohill
      3: Trevon-Benke
      4: Jani-Krivacevic
      5: Révész-Zena

      Ez tűnik logikusnak, nem hinném hogy Hicks helyett Mitchell irányítana, de még Halmai helyett sem gondolnám, aztán nyilván ez kombinálható, majd játék közben kiderül úgyis…

  3. 25 éves rookie? Év vesztes volt? Amúgy őszintén kíváncsi lennék arra, hogy a szakmai stáb hogy fedezi fel ezeket a “rejtett tehetségeket”? Jellemző, hogy még arról sincs szó, hogy milyen “hiány posztot” tölt majd be Pakson. Irányít majd, vagy kényszer okozta erőcsatár lesz?

AJÁNLÓ

NÉPSZERŰ CIKKEK