SZTE Szedeák - Zalakerámia ZTE KK
Alsóházi rájátszás 10. forduló.
Szeged, Városi Sportcsarnok, szombat 18:00
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Dr. Popgyákunik Balázs, Jakab László Imre (Farkas Gábor)
Szeged: Kerpel-Fronius - Moss - Cseh - Drenovac - Records.
Zalaegerszeg: Hunter - Gatling - Scherer - Varence - Tóth.
Az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában nem kis tét forog kockán, ugyanis a ZTE csapata Szegedre látogat. Mindkét csapat az A csoportos bennmaradásért küzd majd. A hazaiak az előző fordulóban az OSE vendégeként szenvedtek vereséget. A zalaiakon pedig az Egis Körmend fogott ki.
Andjelko Mandics, SZTE, Szedeák: Óriási a tét mindkét csapat számára, hiszen egy ilyen mérkőzésen a szezon sorsa is eldől. Ilyenkor különösen fontos a koncentráció, a fegyelmezettség és az, hogy a játékosok mentálisan is erősek maradjanak a nehéz pillanatokban. Úgy gondolom, hogy végül az a csapat kerülhet ki győztesen, amelyik bátrabban kosárlabdázik, jobban kezeli a nyomást, és a végsőkig képes küzdeni a pályán.
Baki Gergely, Zalakerámia ZTE KK: Tisztában vagyunk a mérkőzés tétjével, hiszen aki győz, az kiharcolja a bennmaradást. Ennek megfelelően készülünk, és más hozzáállással nem is lehet pályára lépni, csakis a győzelem akaratával. A céljaink egyértelműek, jövőre is az A csoportban szeretnénk szerepelni. Egy ilyen találkozón sokszor az dönt, melyik csapat hajt jobban, melyik akarja jobban a sikert. Bízom benne, hogy a játékosaink mentalitásban és küzdeni tudásban is készen állnak erre a kihívásra, mert mindannyian azért dolgozunk, hogy kiharcoljuk a bennmaradást.
A két csapat utolsó találkozójának összefoglalója:


“az dönt, melyik csapat hajt jobban, melyik akarja jobban a sikert”
Ha ezen múlik majd a meccs, akkor elutaznotok is kár volt. Ha nem nyúlnak csúnyán szarba, akkor a szeged feltörli ezekkel a pályát.
Puncik játszanak ebben a csapatban. Ha a playoutban csak 2 meccsen odatették volna magukat, akkor most nem lenne miről beszélni.
Nem érdemli meg ez a csapat a bennmaradást.