A bravúros ezüstérem után kikapott a play-out első meccsén a Szedeák.

SZTE-Szedeák - Atomerőmű SE 81-96 (20-20, 23-27, 20-26, 18-23)

Alsóházi rájátszás, 1. forduló
Szeged, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Ádám József, Lengyel Ádám József (Mocsai László)

Szeged: Woolridge 16, Locke 13/6, Cohill 3, Bognár 8, Lake 21. Csere: Mucza 6, Zsíros 3/3, Balogh 11.

Paks: Ihring 13, Clarance 24/3, Géringer -, Nicholson 20/3, Knwoles 6. Csere: Dorogi 10, Kékesi 2, Pajor -, Kucsora -, Eilingsfeld 7/3, Sövegjártó 8/6, Wooten 6.

Büntetőkkel vette kezdetét a találkozó, Bognár és Ihring két-két, Cohill pedig egy pontot szerzett a vonalról. Lake közelről szerezte meg első pontjait, Cohill mezőnyből javított, Irhring egy betöréssel és egy tempóval szerzett négy pontot sorozatban (7-6). Sövegjártó triplájával már a vendégeknél volt az előny, Lake középtávolról sem hibázott, Ihring zsákolt. Ismét Lake villant, ezúttal Woolridge gólpasszából, Clarance 2+1-et mutatott be Bognár faultja után, Sövegjártó zsákolt, a Szeged pedig időt kért (11-16). Woolridge és Wooten váltott kosarat, a szegedi irányító aztán egy pontot a vonalon hagyott, Lake szerzett gyors négy pontot és Eilingsfeld is betalált. Locke kosara zárta a negyedet. 20-20

Bognár a plusz egyet rontotta el kosara után, Clarance kettesére Mucza válaszolt, Balogh tört be remekül. Clarance egy középtávolit is bedobott, Bognár fejezett be egy 2-2-t, majd újabb kettese után időt kért Sebastjan Krasovec (30-24). Dorogi fejezett be egy szép figurát két ponttal, ezt még megfejelte további néggyel, Balogh szúrt közé egy kettest. Clarence és Lake továbbra is remek formát mutatott, Ihring középtávolról köszönt be, Woolridge közelről. Locke szerzett öt pontot két támadásból, Dorogi és Ihring négy ponttal ellensúlyozta ezt, Woolridge dobott be két büntetőt, majd Nicholson is. A negyed utolsó bő egy perce a vendégeknek sikerült sokkal jobban, így négy pontos előnnyel mehettek a nagyszünetre. 43-47

Eilingsfeld kosarával folytatódott a játék, Woolridge törte fel a vendég védelmet, egy eladott labdát Mucza büntetett. Clarence ziccerezet, Mucza válaszolt, majd a paksi légiós Nicholsonnak adott nagy passzt. Nicholson aztán nehéz dobást értékesített, Lake zsákolt, Ihring találta meg Knowlest két pontra, Lake és Clarence szerzett két-két pontot. Woolridge második esélyből talált be, Ihring és Knowles megint remekül játszott össze, Nicholson triplája után pedig időt kért Simándi Árpád (55-64). Clarence tört be jól, Lake két büntetőt dobott be, majd ismét Clarance következett, aki hármasával már 12 pontos előnyhöz juttatta csapatát. Nicholson emelt be egy tempót, Woolridge akrobatikus ziccert tett fel, de Nicholson erre is válaszolt. Locke értékesített két büntetőt, Balogh használt ki egy eladott paksi labdát. 63-73

Woolridge hozta be 10 ponton belülre csapatát, Sövegjártó a sarokból volt pontos, Nicholson kettese után pedig időt kért a Szedeák. Eilingsfeld szórt egy triplát, Locke egy pontot a vonalon hagyott, Wooten zsákolt (66-83). Ihring a technikai miatt megítélt büntetőt dobta be, Lake kettőből egyet, így az utolsó 5 percre 17 pontos különbséggel érkeztünk meg. A következő egy percben öt pontot tudott faragni a hátrányából a Szeged, így az ASE időt kért (74-86). Ez megtette a kívánt hatást, a Paks meg tudta őrizni előnyét és szegedi győzelemmel kezdte az alsóházi rájátszást. 81-96