Sopron KC - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 82-81 (21-24, 24-15, 22-24, 15-18)

Sopron, Novomatic Aréna
V.: Török R., Nagy V., Balogh Gy.

Sopron : Elmore 18/15, Fazekas 13/9, Thompson 3/3, Jogéla 10, Padgett 10, Csere: Borisov 25/12, Halász -, Werner -, Bagó -, Takács -,

KTE: Thomas 21, Jaramaz 16/6, Djeraszimovics 18/9, Kucsera 3/3, Karahodzsics 8, Csere : Horti -, Lukács 5/3, Dramicsanin 7/3,

A találkozót a vendégek kezdték hiszen, hiszen egy 2-6-os futást tudtak csinálni, de Fazekas büntetőivel a hazaiak fölzárkóztak két pontra, majd Elmore triplájával át is vették a vezetést. (7-6) Miután a hazaiaknak sikerült egy 8-3-as futást véghez vinniük Váradi Kornél időt kért. (15-9) Az időkérés megtette hatását, hiszen Kucsera és Djeraszimovics korsaraival egy pontra zárkóztak a kecskemétiek. (17-16) Lukács triplájával kiegyenlítettek, majd Jaramaz hármasával át is vették a vezetést. (19-22) Az első tíz perc végén három ponttal vezetett a Kecskemét. 21-24

A második negyed elején Thompson triplájával kiegyenlítettek a soproniak. A hazaiak egy 13-4-es periódust csináltak, így jelentős fölényre tettek szert, ekkor időt kértek a vendégek. (37-28) Djeraszimovics triplájára Borisov és Fazekas válaszolt szintén hármassal, míg Jogéla zsákolása után Karahodzsics is zsákolt egyet. Jaramaz kosara után a hazaiak időt kértek. (45-39) A negyed végéig nem született már pont, így hat pontos hazai vezetéssel zárult az első félidő. 45-39

A szünet után Jogéla szerezte az első pontokat,  Djeraszimovics duplával, Jaramaz triplával válaszolt. Előbb Elmore, majd Borisov szerzett kosarat a hárompontosról, jött is az MKOSZ időkérése. (55-45) Elmore triplájára Djeraszimovics válaszolt. A harmadik negyed végére, mivel Thomas és Dramicsanin többet vállalt, négy pontra zárkóztak a kecskemétiek. 67-63

Az utolsó felvonás Thomas ziccerével kezdődött, egy perc elteltével pedig kiegyenlítettek a vendégek. (69-69) Borisov triplájával visszavette a vezetést a Sopron, majd Jaramaz és Karahodzsics szerzett kosarat. Thomas is betalált, ismét vezetett a KTE, Elmore büntetőjével egyenlítettek a hazaiak. (75-75) Fej-fej mellett haladtak tovább a csapatok. Jogéla kosaraival négy pontos előnyre tett szert a hazai csapat, ekkor időt kértek a kecskemétiek. (81-77) Dramicsanin technikait kapott, ezután Borisov érvényesítette büntetőjét, nem sokkal később Djeraszimovics állhatott a vonalhoz, ahol egyik büntetőjét dobta csak be. (82-79) Thomas büntetőivel egy pontra zárkóztak a vendégek, azonnal időt kért a Sopron. A mérkőzés végéig nem született már kosár, így nyert a Sopron. 82-81

Fotó: Soproni KC Facebook