Szoros meccset nyert meg Szegeden a Kaposvár

Sorozatban hamadszor nyert a KKKK.

SZTE-Szedeák - Kometa Kaposvári KK 89-94 (26-20, 22-15, 16-28, 25-31)

Alsóházi rájátszás, 5. forduló
Szeged, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Győrffy Pál Attila, JAKAB László Imre (Bogárdi János)

Szeged: Woolridge 11, Locke 24/12, Balogh 8/3, Bognár 17/3, Lake 19. Csere: Zsíros 8/6, Mucza 2, Cohill -.

Kaposvár: Eaddy 30/21, Halmai 11/6, Filipovity 16/12, Jackson 9, Koprivica 17. Csere: Krnjajski 4, Szőke 7/3, Paár -.

Remekül kezdte a mérkőzést a Szeged, Locke, Woolridge és Lake is betalált, így 7-0 állt at eredményjelzőb. Koprivica mutatott be egy 2+1-et, Filipovity kintről köszönt be, Lake második esélyből szerzett két pontot, Eaddy tempója ért célt. Woolridge tört be, Koprivica tett vissza egy rontott dobást, Eaddy hármasával átvette a vezetést a Kaposvár, Bognár zsákolása után kért időt Dalibor Damjanovic (13-13). Lake megint jókor volt jó helyen, 2+1 lett a vége, Jackson szerzett egy kettest, Mucza szolgálta ki Lake-et. Bognár tett vissza egy rontott dobást, Eaddy szórt egy hármast, Balogh törte fel a vendég védelmet. A negyedet Krnjajski és Mucza pontjai zárták. 26-20

Jackson egy támadólepattanó után talált be, Koprivica hozta fel 2 pontra csapatát, Locke saját rontott dobását javította. Szőke találta meg Filipovityot, Simándi Árpád időt kért (28-26). Zsíros talált be kintről, aztán mégegyszer, így Dalibor Damjanovic is magához hívta csapatát. Halmai dobott egy duplát, Lake kettesére Filipovity egy hármassal válaszolt, de Locke is betalált távolról. Koprivica büntetői voltak jók, Lake sem hibázott, Locke sem. Locke hármasával már 10 pont fölé kúszott a differencia, Bognárt találta meg Woolridge, így a félidőben 13 ponttal vezetett a Szeged. 48-35

Öt vendég ponttal kezdődött a második félidő, Lake zsákolt, Halmai a második esélyt váltotta 2+1-re. Lake maradt üresen a festékbe, Koprivica egy pontot a vonalon, Jackson zsákolása után időt kért a Szeged. Bognár tett fel egy ziccert, Woolridge egy büntetőt dobott be, mezőnyből javított, Halmai kintről célzott pontosan, majd Eaddy is (57-52). Eaddy két pontra hozta fel a Kaposvárt, Woolridge robogott végig a pályán, Filipovity is szórt egy hármast. Bognár tett vissza egy rontott dobást, Eaddy újabb hármasa már az egyenlítést jelentette, Balogh csak az egyik büntetőjét dobta be, de mezőnyből javított. Szőke szerzett két pontot, így egy pont választotta el a feleket. 64-63

Szőke hármasával átvette a vezetést a Kaposvárt, Locke egy büntetőt elrontott, Bognár nem hibázott. Krnjajski kettesére Bognár válaszolt három ponttal, Balogh triplája után kért időt a Kaposvár (73-68). Koprivica lépett be jó ütemben a festékbe, Zsíros ziccerezett, Koprivica egy pontot a vonalon hagyott. A mezőnyből nem hibázott kétszer sem, így utolérte ellenfelét a vendég csapat, Locke triplája után ismét időt kért Dalibor Damjanovic. Filipovity sem hibázott kintről, Eaddy sem, Bognár közelről volt eredményes (80-81). Jackson tempója ért célt, Locke azonnal felelt, Eaddy azonban továbbra is remekelt. Locke dobott be három büntetőt, Eaddy a hetedik tripláját dobta, így Simándi Árpád 36 másodperccel a vége előtt négy pont hátrányban kért időt. A Kaposvár innen már nem engedte ki a kezéből a meccset, így fontos győzelmet aratott. 89-94