Szoros meccset nyert Fóton, már 3. a tabellán a MAFC

:

:

Vasárnap két találkozót rendeztek a második vonalban.

BKG-Prima – Óbudai Kaszások 93-83 (30-20, 23-25, 24-14, 16-24)

BKG: Nagy Be. 4 (+13 gólpassz), Nagy Bo. 28/6, Plézer 14/6, Galambos 19 (+10 lepattanó), Lilaj 20. Cs: Halász 4, Szeleczki 2, Petrovics 2.

Óbuda: Boros 11/6, Czura 15/6, Bodnár 2, Armaghani 15, Láncos 8. Cs: Tichov 17/9, Ormai 8, Farkas 3, Bartos 4.

Végig vezetve győzte le a Kaszásokat a BKG. Csak egy támadás erejéig álltak jobban a sárga-feketék, a 3. perctől kezdve a Kosoknál volt az előny, a különbség hamar tíz fölé nőtt. A folytatásban voltak felzárkózási kísérletei a vendégeknek, ám a szigetszentmiklósiaknak mindenre volt válaszuk a nagyszünetig. A fordulás után három pontra csökkentették hátrányukat a III. kerületiek, viszont ezt követően leblokkoltak támadásban, amit egy 19-3-as futással büntettek a hazaiak. Az utolsó percekben még be-benézett tíz alá a vendéggárda, de már nem volt reális esélyük a bravúrra. A Nagy Botond mellett a Galambos-Lilaj belső párosra építő BKG pozitívra javította mérlegét (9-8), és nagy lépést tett a felsőházi rájátszás felé, az Óbuda viszont egyre nehezebb helyzetben van, 5 győzelemmel és 12 vereséggel továbbra is az utolsó négyben vannak a tabellán. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/WcFC-0aDUOQ .

Phoenix-MT Fót – MAFC 84-96 (18-21, 18-22, 25-25, 23-28)

MT: Bus 15/3, Katona 20, Füzi 16/6, Bálint 5/3, Varga 8. Cs: Kinney 8, Kékesi 5/3, Nagy 6/6, Ipacs 1.

MAFC: Tóth 14 (+10 gólpassz), Pintér 8/6, Misek 8, Bordács 33 (+14 lepattanó), Komma 9. Cs: Buzás 5/3, Biber 10, Polgárdy 9/3.

Megszenvedett Fóton, de begyűjtötte a két pontot a MAFC. A házigazdák kezdtek jobban, de még az első negyedben fordítottak a főleg Bordács játékára építő fővárosiak. A második etapban többször utolérték ellenfelüket a lilák, de a vezetést nem tudták átvenni, sőt, valamelyest ellépték a vendégek a nagyszünetre. A második félidőben sokáig hét pont körül alakult a különbség, fóti oldalon jól szállt be a padról a korábban az A csoportban is játszó új légiós, Kinney. A hajrában többször is a kétszámjegyű előnyért támadhattak az újbudaiak, ám bő két perccel a vége előtt három pontra zárkóztak a fótiak. A végjáték azonban a piros-feketéké volt, így hiába küzdöttek nagyot és szedtek több lepattanót a Megyeri Tigrisek, ez nem ért győzelmet, ezzel továbbra is PlayOut-helyen állnak (5-12). A MAFC ellenben kihasználta a Vasas botlását, és 13. sikerével fellépett a tabella 3. helyére.