Szoros meccset húzott be a Falco – Fotókkal

Az első negyedben elhúztak a sárga-feketék, de visszajött a ZTE.

Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78-85 (13-27, 22-16, 22-20, 21-22)

Felkészülési mérkőzés
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok

ZTE: Simon 16, Plézer 11/3, Delas 4, Szabó 17/9, Glenn 13. Csere: Duren 9, Vuko 1, , Polster 5/3, Delas 4, Csuti 2.

Falco: Anderson 10, Dancsecs -, Benke 4/3, Bruinsma 14/6, Searcy 22. Csere: Perl 15, Váradi 6, Milosevics 6, Kovács 8/6, Doktor -.

Mivel egyik csapat sem lép pályára a hétvégén, ezért felkészülési találkozót vívott egymással a ZTE és a Falco.

Az első negyedet magabiztos játékkal, kemény védekezéssel nyerte meg a szombathelyi csapat, de fokozatosan, mínusz húszról jött vissza a Zalaegerszeg, aminek köszönhetően az utolsó negyedre már csak hatpontos vendég vezetéssel fordultak a felek. Bár a szoros végeredmény megmaradt, fordítani, vagy közelebb kerülni nem tudtak a hazaiak, akik a 15. perctől abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a Szombathelynek.

A kék-fehéreknél nem lépett pályára Völgyi, Bonifert és Antóni, míg a Falco Lake játékát volt kénytelen nélkülözni. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Glenn megsérült a 16. percben, ami után már nem tudott visszatérni.