Szinte végig vezetve nyert, bronzérmes a Szeged

DEAC – Naturtex-SZTE-Szedeák 82-90 (28-27, 16-22, 19-25, 19-16)

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok
V.: Győrffy P. A., Goda L., Boros T. (Gorka Sz. Zs.)

DEAC: Moody 14/12, Somogyi 15/6, Drenovac 17/3, Hines 20/15, Tóth 9. Cserék: Moore 7/3, Neuwirth -, Polyák -, Molnár -.

Szedeák: Govens 27/6, Brown 28/6, Dzeletovics 3/3, Bognár 10/6, Dickey 13. Cserék: Kerpel-Fronius G. 2, Keller 3/3, Kerpel-Fronius B. 2, Olasz 2.

Edzőváltás után látta vendégül a DEAC együttese a Szegedet. Szrecsko Szekulovics csapata hazai pályán megnyerte a bronzcsata első találkozóját, így egy esetleges győzelem a harmadik helyet jelenthette a Szedeáknak.

Egy-egy elhibázott támadás után Hines robogott végig a pályán, Govens betörése után hamar egyenlített a Szeged (2-2). Túlságosan sok kosár nem esett az első percekben, viszont jól szedte a támadólepattanót a hazai csapat, ezzel előnybe is került (9-5). Somogyi is a helyére küldött egy hármast, amire Bognár duplája érkezett a túloldalon, őrizte a vezetést a DEAC, egészen Bognár triplájáig (12-12). Somogyi csinált egy 2+1-es akciót, majd Brown is hasonlóképp járt el. Az egész negyedben fej-fej mellett haladtak a felek, végül a tíz percet Govens kosara zárta, de így is előnyben maradt a Debrecen. 28-27.

Keller Iván a sarokból eresztett el egy trojkát, ezzel rögtön a második felvonás elején fordított a Szedeák. Ezután viszont mintha bedeszkázták volna a gyűrűt, közel két percig nem érkezett kosár egyik oldalon sem, időt is kért Andjelko Mandics (28-30). Az egyperces szünetnek meg is lett a hatása, Tóth zsákolása szakította meg a gólcsendet. A center ezután egy közelit is hozzátett, ismét a hazaiak jártak előrébb (32-30). Drenovac kapott egy technikait, mégis a DEAC kezdett elhúzni, ugyanis Hines saroktriplája bement (35-31). Kerpel-Fronius Balázs és Brown vezérletével sikerült fordítania a Szegednek, kiegyenlített volt a találkozó (35-36). Egyre jobban belelendültek a vendégek, felpörgették a ritmust és megléptek négy ponttal – ami ezen a találkozón már soknak számított (39-43). Beragadt a DEAC, innen fokozatosan húzott el a Szedeák és úgy tűnt, hogy egy magabiztos vezetéssel mehet a nagyszünetre, de végül Hines hármasa visszahozta az övéit. 44-49.

Az öltözőből jobban jött ki a vendég együttes, Hines akadályozta meg a nagy futást (47-53). Továbbra is remekül kosárlabdázott a Szedeák, amely Govens és Brown vezérletével már tízzel is meglépett (49-59). Négy perc elteltével még mindig csak öt pontot tudtak dobni a hazaiak, időt is kértek. A folytatásban is fölényben volt a Szeged, a különbség tekintetében nem történt érdemi változás, nem tudott tízen belülre kerülni a DEAC (59-69). Brown csak az egyik büntetőjét tudta értékesíteni, míg Moore középtávolija beakadt a túloldalon, megkezdte a felzárkózást a hazai csapat, de hamar érkezett Dzeletovics két szabaddobása válaszként (61-72). Brown egyszerűen megállíthatatlan volt, jól zárta a harmadik negyedet a Szeged. 63-74.

Az utolsó etapban az első három perc alatt mindössze Drenovac tudott kosarat szerezni, végül Govens triplája hullott be (65-77). Moody is hozzátett egy hárompontost, aztán Tóth csinált egy 2+1-es akciót, felcsillant a hazai reménysugár – igaz, a megítélt büntetőt nem dobta be (70-77). Dickey fontos kosarat szerzett a csapatának, időt kért Andjelko Mandics (70-79).Óriásit küzdöttek a debreceniek, két trojkát is bebombáztak rövid időn belül, belátható távolságon belülre került a csapat (76-79). Dickey ziccere jókor jött a vendégeknek, kicsivel több, mint másfél perc volt vissza, ráadásul Moody eladta a labdát, amiből Brown fordulhatott (76-83). Hines távolija még meccsben tartotta a hazaiakat, de Govens talált utat a gyűrűig (79-85). Innen már nem tudott újítani a DEAC, a Szeged megérdemelten, szinte végig magabiztosan vezetve húzta be a találkozót, ezzel megszerezte a 2020/2021-es kiírás bronzérmét. 82-90.

Fotó: hunbasket.hu