SZIK: Kiütéses sikerrel folytatták a tornát az U16-os fiúk

Magyarország U16 - BC Buba Basketball 121-59 (26-9, 32-11, 31-19, 32-20)

Szent István Kupa, 2. nap
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok

Magyarország U16: Gyürk 9/3, Kékesi 19/6, Szita 6, Váradi 12, Rosta 3. Csere: Balázs 6, Nyikos 7, Kiss-Leizer 16, Pavlik 4/3, Lukácsi 15/3, Emelieze 10, Mészáros 14/9.

A Buba Basket legjobb dobói: Zhilev 12/3, S. Hinkov 12, Aleksandrov 10, D. Hinkov 8, Yordanov 7.

Az idei Szent István Kupa második napján U16-os fiú válogatott a bolgár BC Buba Basketball ellen lépett pályára. Mint ismert, a mieink az első napon 94-88-ra verték a BC Zadart, a bolgárok pedig 126-82-es vereséget szenvedtek az Orange1 Basket Bassano ellen.

Váradi Ádám büntetőivel indult a találkozó, majd Szita Márton Tibor 2+1-e után Gyürk Zsigmond, kétszer Váradi és Rosta Péter is betaláltak – gyorsan realizálódtak az erőviszonyok (13-0). A Buba Basket az első negyed felénél talált a kosarunkba először, és a bolgárok támadójátéka kezdett összeállni ezekben a percekben, de mi sem maradtunk le: Kékesi Kolos két duplája után Lukácsi Gábor talált be kintről, Kiss-Leizer Gergő közelijét követően pedig Mészáros Ágoston jelentkezett triplával és büntetővel. Mivel a negyed utolsó perceiben sem tudtak kosarat szerezni a vendégek, tetemesnek mondható előnyünk volt már 10 perc játék után is (26-9). Balázs Barnabás és Pavlik Botond révén gyorsan 20 pontra nőtt a különbség, amely a teljes első félidőben folyamatosan nőtt: Nyikos Balázs kosara után Gyürk és Emelieze Ágoston is eredményesek voltak, a 16. percben már 27 pont volt a differencia (43-16). A 30-at is hamarosan elérte az előnyünk Kékesi, Emelieze és Nyikos pontjainak köszönhetően (52-20), a nagyszünetre pedig Lukácsi és Váradi vezetésével még nagyobb előnnyel mehettünk (58-20).

A fordulást követően változott azért a játék összképe: az ekkor még szinte kizárólag Georgi Yordanovra, Aleksander Zhilevre és Stanislav Hinkovra építő bolgár együttes az első percekben jobban, eredményesebben játszott a mieinknél. Hiába lett meg Lukácsi kosarával a közte 40 rögtön a második félidő elején, a Buba 34 pontra “visszaküzdötte” magát ebben a szakaszban. Időt is kért Faragó Péter, és sikerült is rendezni a sorokat, legalábbis ideiglenesen. Mészáros triplájával, majd duplájával újra 40 pont közelébe ért fórunk, mielőtt Hinkov és Zhilev gyorsan válaszoltak 5 ponttal. Kiss-Leizer talált be újra közelről, majd Mészáros harmadik hármasát szórta. Szétszakadt kicsit a pálya, gyors lerohanások voltak mindkét oldalon, de ebből is mi jöttünk ki jobban: Kiss-Leizer és Kékesi révén kerek 50 ponttal álltunk jobban a záró felvonás előtt (89-39). Az utolsó 10 perc elején főként Lukácsi és Kiss-Leizer révén növeltük előnyünket, de mindkét oldalon sok volt a hiba – a meccs végén ezt ki is tudtuk használni. Szita középtávolijával értük el a 100 pontot, Balázs duplájával a közte 60-at (106-46), az utolsó kosarat pedig Emelieze dobta: a végeredmény 121-59 lett.

Az ezt megelőző találkozón a Kecskeméti KA megint nagyot harcolt, de végül 5 ponttal kikapott a Stellazzurra Romától (65-60).

Forrás: hunbasket.hu