Kosárlabda

Szegeden szakadt meg a Nyíregyháza győzelmi szériája

Egylabdás meccset játszottak a felek.

Naturtex-SZTE-Szedeák – HÜBNER Nyíregyháza BS 86-84 (20-28, 28-23, 19-15, 19-18)

Bajnokság, 11. forduló
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok
V.: Benczur T., Török R., Kovács N. (Fekete L.)

Szeged: Persons 25/9, Cook 9/3, Szatmári 1, Hunt 4, Alston 12/3. Cserék: Balogh -, Kerpel-Fronius 5/3, Keller 13/9, Bognár 12/3, Filipovics 5.

Nyíregyháza: Johnson 24/6, Kiss -, Bryce 25/9, Pipiras 6/6, Suárez 14/3. Cserék: Bus -, Bazsó 5/3, Kozák -, Mokánszki 2, LeDay 8.

A kilencedik Szeged látta vendégül a hetedik Nyíregyházát a válogatott szünet után.

Jól bekezdtek a vendégek, két perc sem telt el a találkozóból és máris 7-2 volt az állás a javukra, Alston egy triplával szépített. Továbbra sem akart alábbhagyni a nyíregyháziak dobóformája, Suárez is dobott egy hármast és bár Persons egy 2+1-es akcióval válaszolni tudott, az ekkor már hét pontnál járó Bryce támadásaira egyelőre nem tudott reagálni a hazai alakulat a védőoldalon, igaz, a támadásoknál tudtak ellensúlyozni (10-12). Innen is négy Blue Sharks pont érkezett, időt kért Simándi Árpád (10-16). Bryce továbbra is nagyszerűen kosárlabdázott, ő maga végül tizenöt pontot szerzett az első negyedben, a magyarjainak köszönhetően próbált kapaszkodni a Szedeák. 20-28.

Hamar visszajöttek négyre a hazaiak, köszönhetően Filipovics büntetőjének és Keller hármasának. Johnson és Persons pontpárbaja következett, majd LeDay zsákolt nagyot (30-35). Nagyot küzdött a Szeged, de az egyenlítés nem akart összejönni, mindig előre lépett valaki a Nyíregyházából, aki lélektanilag fontos pillanatokban talált be (35-41). Filipovic csak egy szabaddobást küldött a helyére, Johnson triplával növelte a vendég előnyt, időt kértek a hazaiak (36-44). Keller és Persons ponterősen kosárlabdázott, sikerült visszazárkóznia kettőre a fehér-mezeseknek, ezúttal Pethő Ákos hívta magához az övéit (44-46). A kis szünet után megvolt az esélye az egyenlítésre is a hazaiaknak, de a félidő előtti hajrát a Nyíregyháza zárta jobban. 48-51.

A fordulás után LeDay nevéhez fűződött az első sikeres akció és összességében is jobban kezdte a harmadik felvonást a Nyíregyháza, de sikerült visszakapszkodnia a szegedieknek. Az előzőekhez képest ez a tíz perc nagyon pontszegényre sikeredett, összességében végig tartotta a pártpontos előnyét a Blue Sharks. Cook büntetőivel egyre is megközelítette ellenfelét a Szedeák és hiába küldött válaszként egy triplát Pipiras, Kerpel-Fronius távolija is behullott (65-66). A negyed vége előtt aztán a lélektanilag fontos fordítás is meglett a hazaiaknak és bár Pipirasnak még volt két büntetője, mindkettőt kihagyta. 67-66.

Alston zsákolt vissza egy támadólepattanót a záró etap elején, ami után sok hiába csúszott a befejezésekbe mindkét oldalon, közel három percig nem született kosár, majd Kerpel-Fronius ziccerezett (71-66). LeDay küzdött nagyot a palánkok alatt, egyik csapat sem tudott ellépni a párpontos szegedi vezetésről (75-71). Suárez fizikai fölényét próbálta kihasználni a Blue Sharks, fel is zárkózott kettőre a csapat, sőt, egy labdaszerzés után újra egál volt az állás, három perc maradt (76-76). Keller egy nagy triplát süllyesztett el, Suárez két büntetővel lopta a távolságot. Cook is távolról talált be, de erre is tudtak válaszolni a vendégek, semmi nem dőlt még el 1:47-tel a vége előtt (82-80). Bognár is egy támadólepattanóból tudott eredményes lenni, időt kért Pethő Ákos (84-80). Fontos támadást hibázott el a Blue Sharks, de nem tudta egyelőre lezárni a meccset a Szedeák, maradt még 30 másodperc az órán. Hiába szerezte meg hatalmas csatában a labdát a Szeged, eladták a játékszert. Bryce harcolt ki egy faultot 19 másodperccel a vége előtt, be is ment mindkettő, időt kért Simándi Árpád (84-82). Alston zsákolt Bognár passzából, ami gyakorlatilag eldöntötte a találkozót, a Szeged tudott nyerni a szünet után. 86-84.

Fotó: Bálizs Zsuzsa