Sopron KC - Naturtex-SZTE-Szedeák 70-80 (17-17, 17-23, 18-23, 18-17)

Sopron, Novomatic Aréna
Praksch P., Török R., Nagy V.

Sopron KC: Jackson 11/6, Thompson 14/3, Fazekas 5/3, Jogéla 15/3, Bagó 4. Cserék: Takács N. 3/3, Boriszov 11/6, Supola 3/3, Halázs 2, Werner 2, Sitku -.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 2, Govens 28/9, Brown 15/9, Dzseletovics 17/3, Dickey 15. Cserék: Kerpel-Fronius B. 3/3, Keller I. -, Mayer -, Olasz -.

A találkozó első öt percében egyik edző sem cserélt, a Szeged viszont végig vezetett ebben a periódusban. Természetesen nem meccset eldöntő előnyt szedtek össze, de Dzselatovics két triplájának, Dickey és Govens pontjainak köszönhetően végig Szrecsko Szekulovics csapatánál volt az előny. 7-10 volt az állás a negyed derekán. Thompson büntetőivel és Dickey közelijével folytatódott a találkozó, a különbség maradt három pont. A hazaiak a minimális hátrányt a dudaszóig ledolgozták. 17-17.

A második negyedet a Sopron kezdte jobban. a negyed derekáig 29-26-ra “megléptek”. Dickey zsákolásával zárkózott a Szeged, Kerpel-Fronius Balázs triplájával pedig ismét náluk volt az előny. Mindkét csapat nagy akarattal játszott, igazi taktikai csata volt a pályán, az összképen még a rengeteg hiba sem rontott. A végjátékból is a vendégek jöttek ki jobban, ők mehettek előnnyel pihenőre. 31-33.

Jogela kosaraival, két perc alatt jöt fel két pontra Sopron. A Szeged képtelen volt betalálni. Brown törte meg a vendég gólcsendet a vonalról. A folytatásban Govens és Dickey remekül játszott, a hazaiak nem dobtak jól, többet hibáztak így nyolc ponttal is meglépett a Szeged. Jogela tartott a lépést a lendületben lévő vendégekkel, az ő pontjai tartották meccsben a Sopront. Gövens duplája, majd büntetője nyitotta tíz fölé az ollót. 52-63.

Jackson vette a kezébe a kezdeményezést a hazai oldalon, majd Takács dobott egy triplát, ötre olvadt a vendégek előnye. Dickey és Govens pillanatai jöttek, egy perc alatt dobtak ketten öt pontot így ismét tíz volt a szegediek előnye. A szegediek nagyon koncentráltan, “élesen” kosárlabdáztak ebben a periódusban, remekül védekeztek, a Sopron szinte tanácstalan volt támadásban. Govens triplájára Thompson válaszolt egy duplával. Kostas Flevarakisz időkéréssel is próbálkozott miután állandósult a tíz pont fölötti vendégvezetés, de a Szeged ekkor már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést. Megérdemelten nyert Sopronban. 70-80.