
Sopron KC - Kometa Kaposvári KK
Bajnokság, 24. forduló
Sopron, NOVOMATIC Aréna, szombat 18:00
Játékvezetők: Benczur Tamás, Minár László Balázs, Balog György Attila (Dernei Gábor)
Sopron: Joseph - Jones - Valerio-Bodon - Barnett - Durham.
Kaposvár: Aris - Puska - Parsons - Gabric - Hughes.
A legfontosabb pillanatban szakítaná meg öt meccses hazai vereségsorozatát a Sopron a Kaposvár ellen. Egyszer idén sikerült már felülmúlniuk a somogyiakat, akkor 96-79-re.
Kosztasz Flevarakisz, Sopron KC: “Bár a Kaposvárnak túl sok esélye már nincs a playoff-ba jutni, nyilván mindent megpróbál megtenni annak érdekében, hogy minél jobb pozícióba kerüljön. Több szoros mérkőzést vesztettek el, de – igaz még a szezon elején – a bajnok és listavezető Falco otthonában is nyerni tudtak. A Kaposvár azért is veszélyes csapat, mert atletikus mezőnyemberei vannak, mint Brown és Parsons, magasbedobója – Gabric – kiválóan értékesíti a hárompontosokat, Hughes személyében pedig fizikálisan roppant erős légiós centere van, nem is szólva tapasztalt magyar játékosaikról. Edzőnk tehát nehéz mérkőzésre számítok. A csapatnak adóssága van a szurkolókkal szemben az elmúlt hazai meccsek miatt, a saját játékunkat játszva szeretnénk javítani.”
Ivan Rudez, Kometa Kaposvári KK: “Nehéz heten vagyunk túl, meglátjuk milyen kerettel tudunk elutazni Sopronba, Aris továbbra sem lesz ez biztos. Az ilyenek sajnos előfordulnak a kosárlabdában, most itt a lehetőség a többieknek, hogy bizonyítsanak. Fontos a Sopron pontjainak minimalizálása a festékből és gyorsindításokból, támadóoldalon okosan kell végeznünk a dolgunkat, magabiztossággal, hezitálás nélkül.”

Aris továbbra sem lesz ez biztos de fent bent a kezdőben na ezt sem értem…
Hajrá Kaposvár!
Rudezaut
Kostas! Illene végre győzni! Hajrá Sopron, hajrá SKC!