Sopron KC - DEAC
Rájátszás, helyosztó, 7-8. helyért, 2. mérkőzés.
Sopron, Novomatic Aréna.
Játékvezetők: Goda László, Dr. Popgyákunik Balázs, Földesi Ádám (Forrai Sámuel).
Sopron: Thompson - Csendes - Meszlényi - Kucsera - Patton.
Debrecen: Tyus - Gál - Wade - Kovács - Osztojics.
Kedden folytatódik a DEAC és az SKC párharca, Sopronban. A Debrecen 1-0-ra vezet a sorozatban, s célja, hogy idegenben lezárja azt, míg a Sopron az egyenlítésre hajt.
Baksa Szabolcs, Sopron KC: A társaság rendre küzd, hajt és helytáll – az ismert körülmények miatt olykor talán egy kicsit erőn felül is. Tartalékosan is van tartása a csapatnak, előfordul, hogy nagyobb hátrányból áll fel, és tesz szorossá mérkőzéseket, ám a győzelem eddig elmaradt. A sok vereség pedig nem tesz jót a lelkeknek. Az első mérkőzéssel kapcsolatban azt gondolom, hogy a dobóhelyzeteink megvoltak, de ezeket nem tudtuk elég magas százalékkal pontokra váltani. Természetesen a csapat szeretne szépen búcsúzni a hazai közönségtől. Küzdeni és hajtani, ahogy eddig, holnap is ugyanúgy fog a társaság, ahhoz pedig, hogy a győzelem is összejöjjön elengedhetetlen lenne az előző mérkőzéseken látottnál jobb dobóteljesítmény.
Pethő Ákos, DEAC: A hazai mérkőzéshez hasonlóan szeretnénk a terheket elosztani és forgatni a keretet, a lepattanózásunk rendben volt, ezt szeretnénk megtartani, viszont gyengén dobtunk kintről és rengeteg labdát eladtunk, ezeken változtatni szeretnénk. Amennyiben ez sikerül, akkor idegenben is győzelmi reményeink lehetnek, természetesen az a célunk, hogy kedden lezárjuk egy győzelemmel a párharcot.
A párharc első mérkőzésének összefoglalója:


Szólj hozzá!