Connect with us
Hirdetés

Bajnokság

Sok pont, Falco-győzelem

Az OSE nem tudta megnehezíteni a sárga-feketék dolgát.

OSE Lions - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 97-104 (20-31, 29-29, 16-22, 32-22)

Bajnokság, 12. forduló
Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok
Cziffra Cs., Tözsér D., Boros T.

OSE Lions: Anderson 6,Abell 16/6, Bíró 14/6, Bailey 11/3, Anda 1. Cserék: Illés 9/6, Morgan 12/6, Mucza -, Kucsora 5, Garamvölgyi 8/6, Hayes 15.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 21/9, Benke 19/9, Doktor -, Milosevics 4/3, Searcy 8. Cserék: Váradi 12/6, Perl 27/12, Lake 7, Kovács B. 6.

Semmi túlzás nincs abban, ha azt állítjuk, dobópárbajt rendeztek a csapatok a találkozó első két negyedében. A szombathelyiek közel 70%-al dobtak, míg a hazaiak is 50% fölött teljesítettek.

A vendégeknél Anderson, Perl és Váradi is nagyon jó napot fogott ki, de minden pályára lépő játékos – Okorn nagy rotációval dolgozott – sokat hozzátett a csapat játékához. Hazai oldalon is voltak extra teljesítmények. Abell, Morgen és Bailey is sokat betett a kosárba, különösen a második negyedben szórták meg magukat. 49-60-as állással vonultak nagyszünetre a csapatok.

A második félidő elején megnyugodhattak a szombathelyi szurkolók, hiszen visszatért a pályára Strahinja Milosevics, aki az első félidőben megsérült. Egyik oldalon Benke, másik oldalon Abell extrája szórakoztatta azokat a szerencséseket, akik streamen keresztül tudták követni a találkozót. A vasiak őrizgették 15 pont körüli előnyüket, de ez egyáltalán nem szegte kedvét a hazaiaknak. Jó mérkőzés volt, két jól dobó csapattal a pályán. 65-82.

Az utolsó negyed Illés triplájával kezdődött, Váradi büntetőjével folytatódott. A hazaik sokat tettek azért, hogy az Alba után, újabb bravúrral szerezzenek örömet szurkolóiknak, de a szombathelyiek nagyon jó napot fogtak ki, szinte minden megoldása sikerült Gasper Okorn csapatának.  Kyan Anderson egy triplával tette közé a húszat, ami akkor úgy tűnt le is zárta a fontos kérdéseket. Az OSE azonban derekasan küzdött, feljöttek tízre, sőt két perccel a vége előtt már csak hét volt közte. Hayes duplájával pedig négyre olvadt a Falco előnye. Végül Perl Zoltán kosarai biztosították be a szombathelyi győzelmet. 97-104.

HIRDETÉS

25 hozzászólás

25
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
14 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
Lebronz dzsemszMAFCdrukkerwileyHubie BrownDennis Recent comment authors
MAFCdrukker
Olvasó

Alcím: “Az OSE nem tudta megnehezíteni a sárga-feketék dolgát”
Azt hiszem, ez a meccs közben íródott, és utólag nem javították ki.

Dennis
Olvasó

Gratulálok a Falco csapatának megérdemelten nyertek. Talán a bírók túlságosan is tisztelték őket, feleslegesen adták a sportszerűtlen hibákat. Az ellenkező oldalon pedig Milo és Váradi folyamatosan dumált. Váradi többször is eljátszotta a faultot úgy, hogy a védekező játékos karját beszorította a hóna alá.
De ez semmit sem von le a győzelmük értékéből. Oli ha az első félidőben is így játszott volna akkor talán még szorosabb.
Ami még nagyon tetszik az OSE-ban, hogy sosem adjuk fel, küzdünk az utolsó pillanatig mindenki ellen.

elfogult vagyok
Olvasó

Gratulálok a csapatoknak! De lássuk be ez a Falco nem AZ a Falco volt! Viszont kiemelném az OSE KÜZDÉSÉT! (Zavart a válogatott játékosokra a válogatott fújás, de ez csak úgy mellékesen.) Ami leginkább zavart az Bíró Olivér volt!!! 3 negyed 0 utána statisztika javítás, (hogy ne legyen látványos a játék undora) így nem nevezném alap embernek! “Vessetek a mókusok elé” de leírom! Szívességből akár vissza is igazolhatná a Falco! (Bocsi nem nektek akarok rosszat!) Azért nem bánnám, ha csak az idei bajnokságra lenne szerződése opció nélkül! Morgan viszont úgy tűnik össze szedte magát!? Nem baj! Nem a Falco ellen kell… Olvass tovább »

Ellenív
Olvasó

Gratula a Falconak jobban jöttek ki az egész dobópárbajból de azt,amit egy két magyar válogatot játékos reklamálási szinten+ Milosevics megenged magának a pályán bürentetlenül az vicc, az amerikai játékosok miért nem magyaráznak,mutogatnak a bírónak.Félreértés ne essék nincs bajom a Benkével vagy a Váradival de a színitanodába egyeneságon jutnának be.A mindigón a Falcos spikert hallgattuk még ő is csodálkozott,egy egy itéleten mindkét oldalról.Hajrá Ose,szép volt fiuk!!!!

Hubie Brown
Olvasó

Hogyan tudtad a falcós szpíkert hallgatni?

Ellenív
Olvasó

Hubie Brown Remélem ezt viccesen kérdezed, mert amúgy komolytalannak tűnik az első 4 percet nem is láttuk a mindigfoson,fel is hívtam az ügyfél szolgálatot az Antena
Hungáriát, egyetlen szolgáltatókén Magyarhonban pénzért lehet reklamálni(nincs ingyenes számuk)nem is vették fel, hanem zenéltek a pénzemért a köcsögök.Megjegyezném a pénzemet le tudják szedni percre pontosan a számlámról.A kérdésre hogy vissza térjek ez nem az Oroszlányi szpíker volt,azt nagyon halkan hallottuk a háttérben.Természetesen ha mást tapasztaltatok azt légyszi jelezzétek.Szép éjszakát mindenkinek.

Hubie Brown
Olvasó

Én a hazai szpíkert hallottam meccs közben, ezért kérdeztem hogy vajon hogyan lehet átváltani a másikra?
Illetve minek vannak ott ketten, ha csak az egyik hallható?

wiley
Olvasó

Nem is volt falcós szpíker…

Lebronz dzsemsz
Olvasó

Hat azert a 2. Felidoben Oliver szaja be nem allt, mindig ott maradt tovabbkepzest tartani. A meccs jo volt, kozepes energiaval nyertunk egy a tavalyinal gyengebb Ose ellen, szerencsejuk, hogy ennyi gyenge csapat van, igy meg lehet nekik a 8

Ellenív
Olvasó

Látod te igy láttad,ez igy szép bár őt a te csapatodból igazoltuk és talán túlságosan frusztált volt ellenetek.A sok gyenge csapatról annyit(a 8-hoz)vigyázz hogy mit írsz le mert,ha valahol elfogy a pénz senki nem játszik neked ingyen, és híd el nem akarok kurva bölcs lenni,hanem ez a valóság.Jó pihenést és HAJRÁ OSE!!!!!(Elnézést de azért kell imádkozni ,hogy ne szűnjenek meg csapatok……)

Lebronz dzsemsz
Olvasó

Nekem nincs ellenszenvem az Oliver fele, ahogy elismerem, hogy sokszor nalunk is sok a duma, ez Mo. N a jatek resze mar.

Székely Gergely
Olvasó

Nagyon szimpatikus csapat az OSE! Gratulálok mindkét csapatnak!
A mindigo egy rakat sz*r!

Domi
Olvasó

Gratula a Falcónak,megérdemelten nyertek.A védekezésünkön van mit javítani..Hajrá Oroszlàny!!

donnarumma
Olvasó

Teljesen rosszak a kiírt adatok

Anthony
Olvasó

Szép volt fiúk! Perl Zoli klasszis teljesítmény, remélem az oroszok ellen is így megy neki. Jó kis meccs volt, bár a végén az Oroszlány szorossá tette, nagyot küzdöttek, ezért nagy gratuláció nekik, további sok sikert és győzelmeket a bajnokságba!

piros710321
Olvasó

Jobb volt a Falco, de azért a végén Okornak ott volt a zabszem! Gratula mindkét csapatnak!

donnarumma
Olvasó

Szerintem csak oda akartad látni azt a zabszemet?

Master1
Olvasó

Teljesen érthető volt a meccs végi leolvadás a Falcotól. A csapat több mint fele a héten kapta vissza a sportorvosiját… Több hét edzés és több mint egy hónap tétmeccs nélküli időszak után 3 napon belül nem semmi ez a két idegenbeli győzelem, főleg Bruinsma hiányában. Hatalmas potenciál van ebben a csapatban! Gratulálok a heti teljesítményhez a fiúknak! Jövő héten jó lenne nyerni a Novgorod ellen is.

2lee14
Olvasó

Szép volt fiúk!! Sok pontos, jó meccs volt. Tv elbírta volna, de nem baj, nekünk tökéletesen megfelelt a mindigo is, hiszen kifogástalanul működött ma is mint mindig… Ja nem….

Marillion
Olvasó

Behúztuk…tettünk érte…de ki kell emelni az Oroszlány csapatát is,nagyon jó csapatuk van…és ki tudja ha szúrkolóik előtt játszhattak volna…akkor ezt most akár nyerhették volna is! Hajrá Falco! Sok győzelmet Oroszlányba is…

Pbask
Olvasó

103at dobni az egyik legjobb légiósunk hiányában,azért az igen kemény,de sokat is kaptunk. Védekezés nem volt az igazi,csak 3.negyedben villantottuk ezt meg, legjobb védekező játékosaink jelenleg szerintem Beni és Strahinja. De ha csapatszinten is fejlődni fog ez,erősebb lesz a védekezés, akkor ez a garnitúra utcahosszt ver a tavalyira(talán még az eddigi bajnokcsapatunkra is),teljesen más a koncepció. Zozó meg ugye bedobott 27 pontot,de hát nem volt olyan állapotban,hogy játszhasson a buborékban.. A mester megmondta 🙂 Olivérnél meg azt érzem halvérű. Mikor sok a különbség, akkor már megvillantja magát,bedobja amit kell,de kiélezett szituációban lefagy mint a mindigo. Gratula az Oroszlánynak is,azért látható… Olvass tovább »

donnarumma
Olvasó

Gratulálok mind a két csapatnak!
Értékes idegenbeli siker(azért a védekezésbe kicsit több energiát is lehetne fektetni)

Master1
Olvasó

A csapat jelentős része heteket töltött karanténban az elmúlt időszakban. Mégis mikor kellett volna összeállnia a csapatvédekezésnek? Türelem…

Pbask
Olvasó

Én is ebben bízok,a hosszú kényszerszünet előtt már majdnem rendben volt,de a tavalyit még nem hozta. Jó lesz ez a csapat,főleg ha Evan is hadrafogható lesz,várom már a pikáns harcokat itthon és BL-ben egyaránt.

donnarumma
Olvasó

Az “összeállni” meg a “több energiát” két teljesen különböző dolog…az egyikhez idő kell és gyakorlás, a másikhoz meg akarat..

Hirdetés

Legfrissebb

Hírek

Facebook

Hirdetés