Simon dudaszós kosarával nyert Debrecenben a Honvéd

Elképesztő végjáték volt!

DEAC - Budapesti Honvéd SE 73-75 (18-20, 22-21, 19-13, 14-21)

Bajnokság, 25. forduló
Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Minár László Balázs, Horváth Csongor Béla (Zalai Ákos István)

Debrecen: Edwin 14, Hőgye -, Drenovac 23, Williamson 12/9, Buljevics 6. Csere: Mócsán 10/6, Tadic 8/6, Neuwirth -.

Honvéd: Simon 8, Brown 21/3, Hajdu 3/3, Henry 9, Peringer 2. Csere: Wesson 15/6, Filipovic 11, Djokovic 6/3, Kopácsi -, Bazsó -, Reizinger -.

Williamson triplájával vette kezdetét a találkozó, Drenovac kettesei után Simon dobott be két büntetőt. Drenovac is megtette ezt, Brown szolgálta ki Peringert, Edwin dobott be két büntetőt, Hajdu pedig egy hármast (11-7). Buljevics küldte helyére a büntetőit, Filipovic forgatta be szépen emberét, majd a DEAC centere mezőnyből is szerzett két pontot. Filipovic is hibátlanul büntetőzött, Djokovics hármasával már csak egy pont választotta el a feleket. Brown kettesével már a Honvéd állt jobban, Drenovac azonnal válaszolt, Filipovic zsákolt egy labdaszerzés után. Buljevics egy pontot a vonalon hagyott, a negyedet Filipovic két pontja zárta. 18-20

Wesson kosarával folytatódott a játék, Henry csak az első büntetőjét dobta be, Brown triplája után Andjelko Mandics időt kért. Henry zsákolása után már 10 ponttal vezettek a vendégek, Drenovac háromból két büntetőt értékesített, Wesson kettőből egyet (20-29). Williamson villant, Edwin nehéz ziccert tett fel, Bazsó rontott dobását Henry tette vissza, Drenovac kosarára Brown felelt. A légiós büntetői után Mócsán szórt egy hármast, Zlatko Jovanovic pedig időt kért. Drenovac dobta át Brownt, Edwin kettőből egy büntetőt dobott be, Brown kettőből kettőt. Edwin tört be remekül, Filipovic szép megoldással annulálta ezt, Mócsán egy pontot a vonalon hagyott. Buljevics is, Edwin fejezett be Simon mellett, a Honvéd pedig megint időt kért. A félidő maradék idejében már nem változott a különbség, így 1 ponttal a Honvéd állt jobban 20 perc játék után. 40-41

Williamson triplája volt az első pontszerzés a második félidőben, Brown dobott be két büntetőt, Mócsán is beköszönt kintről. Wesson válaszolt egy hosszú kosárcsendet megtörve, Djokovics csak egy pontot szerzett a vonalról, Drenovac verte meg szépen az emberét (49-47). Simon javított egy rontott dobás után, Mócsán három büntetőt tett a helyére, Henry faulttal együtt is betalált, a plusz egy azonban kimaradt. Simon technikaija után Edwin dobta be a büntetőt, aztán még kettőt, Wesson csak egyet. Drenovac szólt hozzá ismét a mérkőzéshez három ponttal, Simon és Tadic pontjai zárták az etapot. 59-54

Tadic triplája esett be, Wesson megint csak az egyik büntetőjét tudta bedobni, Djokovics tört be remekül. Drenovac egy büntetőt dobott be, Wesson használt ki egy rossz váltást, Henry pedig két pontra csökkentette a differenciát (63-61). Brown egalizált, a Debrecen pedig időt kért, ezt követően rögtön négy pontot szereztek a hazaiak. Wesson tempója volt tökéletes, Brown szerzett gyorsan négy pontot sorozaban, ezért Andjelko Mandics megint időt kért (67-69). Wesson triplájával lépett meg kicsit a Honvéd, Tadic azonnal visszadobta ezt, Filipovic egy büntetőt dobott be. Williamson egyenlített 12 másodperccel a vége előtt egy hármassal, de Simonnak még volt egy dobása és dudaszóra megnyerte a meccset a vendégeknek. 73-75