Egy pillanatig sem volt kérdés a győztes kiléte.

Arconic-Alba Fehérvár - Budapesti Honvéd SE 96-60 (27-21, 23-10, 23-15, 23-14)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Tóth Cecília, Farkas Gábor (Bognár Tibor)

Fehérvár: Pongó Ma. 8/6, Somogyi 5, DeCosey 16/6, Ford 14/6, Philmore 21/6. Csere: Vojvoda 12, Szabó 4, Takács Mi. 10/6, Osztoics 2, Takács Ma. 2, Balsay 2, Góbi -.

Honvéd: Simon 9/3, Tanoh Dez 13/3, Mijovics 10, Demeter 12/3, Peringer 9. Cserék: Hajdú 5/3, Takács D. -, Kopácsi 2, Vámos 2.

A Völgyi hiányában kezdőbe kerülő Peringer zsákolásával kezdődött a meccs, majd Philmore tesztelte a másik gyűrű strapabírását is. Tanoh Dezt találta meg Simon egy szép labdával a palánk alatt, majd az Alba légiósa kintről is beköszönt (5-4). Decosey tömött hatalmasat, Simon is feliratkozott egy kettessel az eredményjelzőre. Philmore tovább folytatta remeklését, Pongó passzából Decosey fejezte be a lerohanást (11-6). Peringer egy támadólepattanót pöcizett vissza, Mijovic és Decosey büntetői után pedig Ford dobott egy ziccert egy hazai labdaszerzés után (15-10). A válogatottól visszatérő Somogyi egy 2+1-el vetette észre magát, ezt a három pontot Demeter annulálta. Perringer otthagyott egy pontot a vonalon, a visszatérő Szabó átadásából Pongó süllyesztett el egy triplát. Demeternek egy ponttal sikerült közelebb lopni csapatát, Decosey tempóval válaszolt (23-15). Mijovics szerzett labdát és harcolt ki faultot, mindkét büntetőt bedobta, így hat pontra zárkóztak a hazaiak, sőt Pongó eladott labdájából Demeter is eredményes volt. Vojvoda lépett elő, az ő négy pontja után Simon büntetői zárták a negyedet. 27-21

Philmore hármasával indult a második negyed, ezzel ő érte el a mezőnyből elsőként a 10 pontos határt. Peringer és Takács büntetői után Ford tört be két pontért, így tíz pont fölé kúszott a hazai előny. Rákapcsolt a két csapat Somogyi, Tanoh Dez, Vojvoda, Ford és Mijovics révén potyogtak a kosarak, azonban a különbség egyik irányba sem mozdult (40-29). Somogyi támadólepattanója után Decosey-t találta meg a tripla vonal mögött, Baksa Szabolcs időt is kért a hármas után. A játékmegszakítás után azonban megint egy hazai tripla következett, ezúttal Pongó keze sült el. Szabó első kosarával már 19 pontos előnyre tett szert az Alba, köszönhetően részben annak is, hogy a vendégek sorozatban nyolc triplát lőttek mellé a második etapban. Decosey zsákolása után már 20 fölött is volt a differencia, Mijovics zárta le a Honvéd rossz szériáját és a 10-0-ás futást. A félidőben már több pont nem esett, így magabiztos előnnyel mehetett szünetre az Alba. 50-31

A második félidő is hazai hármassal indult, Decosey volt eredményes, aki ekkor 16 pontál járt. Philmore sem akart nagyon lemaradni és hibátlanul célzott a vonalról négy alkalommal is, majd Mijovics és Simon hozta közelebb valamivel a Honvédot. Vojvoda zsákolásával, majd Ford hármasával már 12-4-es futásban volt az Alba, Tanoh Dez, Simon és Demeter kosarai következtek, aztán ismét Vojvoda villant (64-35). Tanoh Dez egy hármast is bevágott, majd Philmore egy kettessel utolérte pontok számában Decosey-t. Takács növelte pontjai számát két támadásból öt ponttal, hazai szempontból csak Demeter rondított bele a sorozatba egy középtávolival (71-44). Szabó dolgozott szépen a festékből, míg a túloldalon Demeter volt az továbbra is aki a pontszerzés terhét magára vállalta. 73-46

A záróetapra sok kérdés nem maradt, Ford passzából Vojvoda dobott egy ziccert, majd az amerikai Takácsot is megtalálta egy hármasra. Simon hatodik kísérlete már beesett kintről, Ford azonban visszadobta azt, így a különbség ismét 30 felett volt, Baksa Szabolcs pedig időt kért (81-49). A megszakítás után Ford tört be két pontért, Demeter eladott labdájából pedig Pongó szerzett könnyű kosarat. A Honvéd játékosa javított és Peringert hozta kihagyhatatlan helyzetbe, Hajdú pedig egy hármassal iratkozott fel a táblára, a másik oldalon Balsay tette ezt meg egy duplával. Az utolsó öt percre izgalom nem maradt, az Alba magabiztos játékkal simán szerezte meg a bajnokságban ötödik győzelmét. 96-60