Szolnoki Olajbányász - DEAC 93-75 (29-18, 24-20, 24-20, 16-17)

Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
Benczur Tamás, Tőzsér Dénes Kelemen, Sörlei Attila (Bodrogváry Iván József)

Szolnok: Durham 15/3, Lukács 12/3, Barnes 13/6, Subotic 12/6, Williamson 10. Cserék: Pongó 4, Rudner 3/3, Gavin 9/3, Gilszki -,Révész 15/9.

DEAC: Scott 13/3, Gumbs 12/3, Drenovac 15, Gáspár 2, Taylor 11. Csere: Tóth 6, Polyák 3/3, Neuwirth B -, Balázsi -, Mócsán 3, Garamvölgyi 8, Kenéz 2.

Durham nagyon bekezdett, másfél perc alatt hét ponttal indított. A DEAC első pontjait Scott szerezte, Gumbs büntetőivel zárkóztak tovább a vendégek. Williamson talált be középtávolról, majd Subotic közelről (11-4). Az első debreceni időkérés után Lukács állt a vonal mögé, Barnes pedig távoli dobással kezdte meg a meccset, Drenovac egy ziccerrel kezdte meg a meccset, Taylor pedig egy 2+1-es akcióval vetette észre magát. Lukács, majd Polyák dobott egy hármast és Barnes sem akart lemaradni (21-12). Gavin már az ötödik hazai kinti dobást süllyesztette el, így a különbség először tíz fölé kúszott, egészen addig míg Scott nem dobott két támadás alatt négy pontot. Lukács nehéz dobást értékesített, Garamvölgyi üres ziccerrel válaszolt. A negyedet Subotic dudaszós triplája zárta. 29-18

A második negyed Drenovac közeliével indult, Pongó két büntetőjével folytatódott, Taylor is a vonalról volt eredményes. A büntetőpárbajt Révész folytatta, majd mezőnyből is kosarat szerzett, sorozatát Mócsán szakította meg két ponttal (35-25). Taylor egy büntetőt dobott be, Williamson visszaállította a negyed elején fennálló különbséget. Taylor a festékben dolgozott jól, Barnes faulttal együtt talált be. Scott és Lukács is elérte a 8 pontot, Barnes pedig a mezőnyből elsőként a 10-et. Tóth is feliratkozott az eredményjelzőre, Durham és Garamvölgyi sem hibázott (47-36). Gumbs pontjaival benézett 10 alá a DEAC, de csak Lukács kosaráig, aztán Durham tette be palánkról a ziccert. Gavin következett a sorban, mely a félidő utolsó kosara volt. 53-38

A második félidőben Subotic kezdte meg a pontgyártást, majd Taylor és Scott kosara között újra bedobott egy középtávolit. Gavin és Garamvölgyi váltott kosarat, Scott büntetőzött hibátlanul. Megint Gavin törte fel a vendég védelmet, ezt megtette Williamson is, majd Gáspár kozmetikázott vendég szempontból az eredményen. Subotic megint dudaszós triplát dobott, Révészével pedig 20 fölé nőtt a differencia (69-48). Révész keze forró maradt, Gumbsé lett a harmadik vendég tripla, majd egy kettest is bevágott, sőt ha már ennyire belejött egy 2+1-et is hozzá tett. A hazai időkérés után Rudner csillapította a kedélyeket egy hármassal, Drenovacnak a harmadik negyed végéig kellett várnia, hogy elérje a hat pontot, Durham 2/2-t dobott a vonalról. 77-58

A negyedik negyed elején tovább fokozódtak a debreceni problémák, Scott sérülés miatt elhagyni kényszerült a pályát. Garamvölgyié volt az első kosár a záró etapban, Barnes reagált. Labdaszerzés után Pongó fejezte be a lerohanást egy ziccerrel, David Dedek időt is kért. Tóth helyezett be két büntetőt, majd Williamson használta ki Pongó passzát. Drenovac gyors négy ponttal elérte a 10-et, Williamson zsákolt (85-66). Drenovac egy jó büntetője után Révész érkezett. Az érdemi kérdések ekkora már eldőltek. Az Olaj így továbbra is veretlen, a DEAC 1-4-gyel áll. 93-75