Magabiztosan nyerte a fővárosi derbit a MAFC.

:

MAFC – TF-BP 94-77 (27-21, 31-23, 27-18, 9-15)

MAFC: Biber 14, Bordács 8 (+11 lepattanó), Misek 6/3, Tóth 24/12, Buzás 14/9. Cs: Pintér 8/6, Polgárdy 10/3, Komma 2, Csapai 8, Bősze -, Herló -, Maly -.

TF-BP: Szántó 13/3, Tóth 2, Anda 15 (+10 lepattanó), Dancsecs 13/3, Oroszi 14/6. Cs: Nagy 9/3, Simon 2, Kódor 4, Csikós 5/3, Gémes -.

Győzelemmel ünnepelte a MAFC Kosársuli 50 éves jubileumát a Lakits-legénység. A feldobást követő percekben a Tehetséges Fiatalok vezettek, de még az első negyedben fordítottak a hazaiak. A második etapban tíz pont fölé nőtt a remekül dobó műegyetemisták fórja, a fordulás után pedig a húszat is átlépte a különbség. A záró etapban sok lehetőséget kaptak a fiazalok, zárkózott kicsit a vendégcsapat, de a piros-feketék győzelme nem forgott veszélyben. Különösen támadásban voltak hatékonyak a Tóth vezette újbudaiak, a sárga-kék ezúttal gyengén céloztak kintről és nem tudták megismételni a DEAC ellen mutatott jó védekezésüket. A MAFC mérlege 6-3, míg a TF-BP éppen fordított győzelem-vereség mutatóval áll.

Pécsi VSK-VEOLIA – Phoenix-MT Fót 111-70 (19-18, 24-13, 30-22, 38-17).

PVSK: Németh 9/9, Juhos 21/9, Halász 12/6 (+11 gólpassz), Horti 7, Harler 16/3. Cs: Tóth 9, Bíró L. 6, Antóni 11/9, Füzi 3/3, Bíró O. 12/6, Molnár 5/3.

MT: Katona 23/3, Bálint 4, Santiago 7/3, Varga 16, Bus 4. Cs: Bonifert 12/3, Richter 4/3, Horváth -, Ipacs -, Kékesi -, Nagy -.

Erődemonstrációval feledtette a múltheti kisiklás a listavezető. Az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második viszont már egyértelműen a pécsieké volt. A harmadik játékrészben is nőtt a különbség, az utolsó percekben pedig végképp kinyílt az olló. A 30 gólpasszig jutó fehér-feketék minden második triplája beesett, 16 hárompontost helyeztek el a hazai gyűrűben. A fótiak sokáig jól tartották magukat, de a végére elfogytak. A PVSK nyolcadik győzelmét könyvelhette el, a Megyeri Tigrisek 3-6-tal állnak. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/hT65Cynmbhw .