Kosárlabda

Simán nyerte a forduló rangadóját a PVSK

Első győzelmét aratta a Nagykőrös és a Salgótarján, továbbra is nyeretlen a TF-BP.

:

:

Jászberényi KSE – Pécsi VSK-VEOLIA 75-96 (19-31, 20-21, 21-27, 15-17)

JKSE: Csík 7/3, Mester 6/3, Velkey 19/9, Olasz 7, Meleg 5/3. Cs: Czirbus 11/6, Homoki 8, Rosics 8, Kucsora 4.

PVSK: Molnár 5/3, Halász 15/6, Bíró O. 13/9, Harler 21/12, Horti 2. Cs: Tóth 12, Bíró L. 8/3, Antóni 6/6, Kocsis 6, Juhos 5, Németh 3/3.

Egyoldalú volt a rangadó, a tavalyi ezüstérmest is szétdobta a PVSK. A kezdeti hazai vezetés után egy 16-3-at futottak a pécsiek, tíz perc játék után már kétszámjegyű volt a Harler vezette vendégek előnye. A második negyedben sem tudott tíz pontnál közelebb kerülni a Berény, de itt már kiegyenlített volt a játék, 39-52 állt a táblán a szünetben. A fordulás után ihletett formában játszó Velkey vezérletével hatra zárkóztak a kék-fehérek, ám zsinórban három triplával válaszoltak a vasutasok. A játékrész hajrájában a kétes ítéletek végképp megtörték a jászságiakat, a záró etapban végig 20 pont körül billegett a különbség. Magabiztosan, minden negyedet nyerve aratott győzelmet a sokkal jobban védekező és kintről nagyszerűen dobó Pécs, otthon vesztette el veretlenségét a JKSE. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: klikk .

Nagykőrösi Sólymok KE – Ceglédi KE 80-61 (25-21, 22-22, 11-13, 22-5)

Nagykőrös: Kocsis 9, Molnár B. 15, Timkó 13 (+15 lepattanó), Lakosa 11/3, Molnár M. 6/6. Cs: Fehér 16/6, Váits 7, Mácsai 3/3, Filep -.

CKE: Csaba 13/3, Lógár 5/3, Tóth B. 12/3, Karavdics 8, Kalassai 2. Cs: Erdei 8/6, Kovács 7, Tóth Z. 3/3, Csákvári 3, Horváth -.

Két idegenbeli vereség után első hazaiját már behúzta a Nagykőrös. A mérkőzés első nyolc pontját a vendégek szerezték, egy 14-4-es sorozattal fordítottak a Sólymok. A folytatásban a negyedik negyed első perceiig állandósult a néhány pontos hazai fór, a sárga-kékek többször egyenlítettek, de a vezetést már nem tudták visszavenni. Az utolsó percekben aztán a vendégcsapat váratlanul összeomlott, támadásban teljesen csődöt mondtak a ceglédiek, végül simán húzta be a bő 3 negyeden át egylabdásnak tűnő megyei derbit a Nagykőrös. A felek a játék legtöbb elemében hasonlóan teljesítettek, de az egységesebb hazaiak rendre duplákat vállaltak el, míg a CKE sok triplát dobott el gyenge százalékkal.

Salgótarjáni KSE – Óbudai Kaszások 73-64 (17-14, 22-11, 16-25, 18-14)

SKSE: Dragasevics 3, Takács 18/3 (+11 lepattanó), Vas-Teplán 11/9, Herendics 17/6, Hargitai 9/9. Cs: Molnár 13, Nshimba -, Monye -.

Óbuda: Ormai 8 (+10 lepattanó), Farkas 10/6, Armanghani 10, Boros 16/3, Tichov 6/3. Cs: Bartos 9, Varsányi 3/3, Czura 2, Lőrincze -, Bodnár -.

Jó első félidei játékára alapozva megszerezte első győzelmét az SKSE az Óbuda ellen. Jobban kezdtek a hazaiak, de az első kisszünetben csak egy triplányi volt az előnyük. A második tíz perc első fele szorosan alakult, ám a negyed zárásaként 15-2-t futottak a piros-feketék. A harmadik etap a vendégekről szólt, fokozatosan zárkóztak, az utolsó kisszünetben már csak öt volt közte. A záró játékrészt aztán 12-0-lal kezdte a Tarján, innen már nem volt sanszuk a rosszul dobó Kaszásoknak. Herendics és Takács vezetésével először győztek a bajnokságban a mezőnyposzton stabilabb bányászvárosiak, a túloldalon gyenge napot fogtak ki a „nehéztüzérek”, Ormai extrája is kevés volt.

TF-BP – Vasas Akadémia 73-84 (18-16, 15-22, 12-26, 28-20)

TF-BP: Dancsecs 22/6, Anda 17 (+12 lepattanó), Simon 2, Nagy Sz. 15/9. Oroszi 2. Cs: Hegedüs 11/3, Szántó 3, Tóth 1, Gémes -, Laufer -.

Vasas: Moravcsik 4, Pleesz 3/3, Fekete 8/6, Bagó 13, Radics 9. Cs: Marcikics 12/6, Farkas 11/6, Dormán 11/3, Kelemen 5/3, Andrássy 4, Cseh 4, Szabó -.

A 3. negyed döntött a Vasas javára a Sport11 házirangadóján. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, a nyitó negyedben többnyire a TF, a másodikban már rendre a „vendégcsapat” járt néhány egységgel előrébb. A fordulás után aztán ritmust váltottak a piros-kékek: hátul megfojtották a Tehetséges Fiatalok játékát, közben elkezdtek beesni a tiszta kinti dobásaik is, így a húsz pontot is átlépte a differencia. Az utolsó percekben óriási hajrát indítottak a kék-sárgák egy 12-0-s rohanással, de már nem volt idejük utolérni az ellenfelet. A „hazaiaknál” Tichov mellett az Anda-Nagy magas kettős is hasznosan játszott, meg is nyerték a lepattanócsatát; ám a jóval több lábon álló pasarétiek a térfélcserét követő percekben behozhatatlan előnyt harcoltak ki. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: klikk.