Connect with us
Hirdetés

Kosárlabda

Simán nyert az Oroszlány a Szeged ellen

Egy pillanatig nem forgott veszélyben a hazaiak győzelme.

MVM-OSE Lions - Naturtex-SZTE-Szedeák 89-76 (23-12, 24-22, 26-20, 16-22)

Alsóházi rájátszás, 1. forduló, 1. mérkőzés.
Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok
Játékvezetők: Tőzsér Dénes Kelemen, Lengyel Ádám József, Sörlei Attila (Schäffer Béla Róbert)

Oroszlány: Dimitrijevics 15/3, Ruják 2, Szabadfi 5/3, Calloway 22/12, Krestinin 9. Csere: Dorogi 5/3, Werner -, Mucza -, Barnjak 8/6, Illés 11/9, Carev -, Henry 7.

Szeged: Washington 24/9, Polányi 3/3, Nicholson 7, Bognár 15/3, Roberson -. Csere: Carter 14, Balogh S. 4, Kerpel-Fronius B. 8/6, Person -, Filipovics 7.

Bognár hármasával kezdődött meg a találkozó, Ruják betörésével került fel pontokkal az eredményjelzőre az OSE. Szabadfi talált be távolról, Calloway húzta be Dimitrijevics passzát, Krestinin büntetőjével pedig már 9-0-ás futásban voltak a hazaiak. Balogh zsákolt, Krestinin dolgozott meg keményen két pontért a festékben, Calloway és Henry vezetésével pedig már 10 pont volt a differencia a két gárda között (15-5). Egy gyors 5-2-es futás után időt kért a Szeged, Carter egy duplával, Filipovic egy 2+1-es akcióval kozmetikázta az eredményt. A negyedet Illés triplája zárta, így kétszámjegyű különbségű előnnyel ment az első szünetre az Oroszlány. 23-12

Henry kosarára Bognár válaszolt, Barnjak szórt be egy nehéz hármast, sőt Bognár középtávolija után még egyet. Henry verte meg egy az egyben Robersont, a vendégeket továbbra is rutinos magasemberének pontjai tartották életben. Dorogi tört be szépen, így már kétszer annyi pontnál járt az OSE, mint ellenfele, Dimitrijevics tett a helyére két büntetőt, ahogy Barnjak is, amivel már 20 pontra nőtt a két csapat közti különbség (36-16). Illés közelije után Kerpel-Fronius szórt egy triplát, megtette ezt Polányi is, Washington pedig két büntetőt és egy hármast süllyesztett el, a hazaiak időt is kértek. Szabadfi kosarával törte meg rossz sorozatát az Oroszlány, Dimitrijevics szerzett gyors 4 pontot, Nicholson pedig tempót dobott. Krestinin dolgozott hibátlanul a vonalról, megint Nicholson felelt, a negyed legvégén pedig Washington dobott hatalmas triplát, de így is 13 pontos vezetéssel ment félidőre az OSE. 47-34

A harmadik negyed első két és félperce nem hozott érdemi változást, sőt egy ponttal még növelni is tudta előnyét Simon Petrov legénysége, sőt Dimitrijevics két büntetőjével már ismét 16 pont választotta el a feleket. A Szeged támadójátéka teljesen földbe állt ebben az időszakban, a negyed közepére már 20 pontos hátrányban voltak Nikola Lazics tanítványai (67-47).Bognár és Washington büntetőivel igyekeztek zárkózni, de Dimitrijevicsnek ismét volt erre válasza. Henry zsákolt, aztán egy könnyű ziccert is dobott, Washington tört be szépen két pontért, de így is megnyugtató különbséggel vezettek a vendéglátók a harmadik negyed után. 73-52

Ráadásul a záróetap első támadásából Barnjak dobott egy hármast, igaz Kerpel-Fronius azonnal visszadobta ezt. Nicholson egy pontot a vonalon hagyott, míg Dorogi pontosan célzott távolról, Filipovic tett vissza egy támadólepattanót. Henry két büntetőt dobott be, így 5 perccel a vége előtt még mindig 19 pont volt a differencia, Washington és Nicholson révén 14 pontra feljött a Szeged, de Calloway és Illés révén sikerült megfogni a vendégek utolsó feltámadási kísérletét is, így az OSE visszavágott az alapszakasz utolsó fordulójában elszenvedett vereségért és győzelemmel kezdte a Play-Outot. 89-76

4 hozzászólás

4
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Artur Dokielfogult vagyokNemtudhatomÖregkosár Recent comment authors
Artur Doki
Olvasó

Szinte érthetetlen,hogy Person és Roberson,közel 20-20percnyi játékkal pont nélkül zártak…

elfogult vagyok
Olvasó

A győzelem ellenére írom! Ilyen agyament játékvezetést ritkán látni!
De a lényeg, hogy egy fontos győzelem sikeredett!
Szép volt fiúk! Hajrá OSE!!

Nemtudhatom
Olvasó

Szép volt fiúk! Henrytől ne csaljunk el 5 pontot!Hajrá OSE!

Öregkosár
Olvasó

Kellet ez mint egy falat kenyér. A hátralevő meccseken is ezt a játékot várom.

Legfrissebb

Hírek

Facebook