Simán nyert a MAFC és az NKA Pécs a Pirosban

:

Óbudai Kaszások – Vasas Akadémia 64-74 (15-17, 21-18, 8-25, 20-14)

Óbuda: Czura 9, Farkas 3/3, Ormai 4, Boros 18/9, Tichov 13/3. Cs: Armanghani 9/3, Bartos 6, Varsányi 3/3, Bodnár -.

Vasas: Moravcsik 3/3, Andrássy 20/9, Fekete 14/6, Pleesz 4, Radics 7/3. Cs: Kelemen 11/3, Bagó 7, Dormán 4, Farkas 2, Cseh 2, Szabó -.

Marcikics nélkül is behúzta az óbudai presztízsmeccset a Vasas. Villámrajtot vettek a piros-kékek, de hamar utolérte ellenfelét a hazai gárda, ettől kezdve sűrűn változott a vezető csapat kiléte, a félidőben egy ponttal a Kaszások jártak előrébb. A fordulás után robbantottak a pasarétiek, innen pedig már nem volt visszaút a vendégeknek – a kétszer annyi gólpasszt jegyző és a festékből sokkal pontosabban célzó Vasasé lett a két pont. Fekete és Boros is jó meccset játszott korábbi csapata ellen, a mezőny legjobbja Andrássy volt.

Veszprém KK – MAFC 66-99 (13-24, 13-20, 22-30, 18-25)

Veszprém: Szeifert 9/9, Kiss 4, Orgona -, Szabó 20/3, Madár 15/9. Cs: Ratiani 9, Végh 5/3, Habel 4.

MAFC: Pintér 13/6, Buzás 15/6, Csapai 8, Bordács 19 (+13 lepattanó), Tóth 12/3. Cs: Polgárdy 15/6, Misek 9, Komma 6, Biber 2, Herló -, Maly -, Bősze -.

Egyoldalú találkozón győzött Veszprémben a MAFC. A piros-feketék már az első negyedben kétszámjegyű előnybe kerültek a bakonyiak bő ötperces gólcsendje alatt, majd a folytatásban is végig domináltak. A Veszprém több triplakísérlete volt, mint periméteren belüli dobása, de sem Madárnak, sem Szabónak nem volt jó napja, bár ketten együtt csapatuk pontjainak többségét szerezték. A vendégek lepattanózásban (28-55) és asszisztok terén (8-24) is nagy fölényben voltak, öt játékosuk, többek között a BKG-tól érkező Buzás és az U20-as Pintér is tíz pont felett zárt.

NKA Pécs – Ceglédi KE 93-71 (29-15, 20-11, 22-17, 22-28)

NKAP: Meszlényi 12/6, Kovács 7, Meleg 15, Djordjevics 15/3, Kerpel-Fronius -. Cs: Rátvay 14, Kollár 12/3, Herger 6, Lados 5, Benke 4, Kazy 3/3, Scherer -.

CKE: Lógár 21/6 (+10 lepattanó), Csaba 17/3, Kovács 12, Kalassai 3/3, Tóth B. 7/3. Cs: Fodor 5/3, Csákvári 4, Berkics 2, Tóth Z. -, Erdei -.

Magabiztos hazai sikerrel kezdte az évet az NKA Pécs, az újonc Cegléd erejéből a tisztes helytállásra futotta. A kiegyenlített első percek után még a kisszünetig egyértelművé tette szándékait a vendéglátó, a félidőre pedig el is döntötték a mérkőzés kimenetelét a narancssárga-feketék. A ceglédiek a Lógár-Csaba-Kovács trió vezérletével elkerülték a kiütést, sőt, egy ponttal meg is nyerték a második játékrészt, ami a pécsiek mentalitását ismerve dicséretes teljesítmény. A tizenkét emberes rotációval játszó hazaiaknál megoszlottak a terhek, a debütálók közül Meleg játszott a leghasznosabban.

Fotó: Módos Vilmos