Sebastjan Krasovec: nagyon nagy győzelmet arattunk

Fotó: Bálizs Zsuzsa

:

:

Budapesti Honvéd SE – MVM-OSE Lions 70-61 (21-11, 13-15, 19-17, 17-18)

Baksa Szabolcs, Budapesti Honvéd SE : Először is szeretnék gratulálni a csapatomnak, ez egy nagyon nehéz mérkőzés volt! Az OSE egy jó csapat, mind a kétszer jó mérkőzést játszottunk vele, Oroszlányban hat, ezúttal kilenc ponttal nyertünk. Sok hibával játszottunk, kihagytunk kilenc büntetőt, volt húsz eladott labdánk, tizennégy támadólepattanója volt az OSE-nak, szóval nem kifejezetten a jó játékunkkal nyertük meg ezt a meccset. Nekünk a héten voltak problémáink, többen is betegséggel vagy kisebb sérüléssel bajlódtak, Taz Sherman pedig nem is tudta vállalni a játékot, így nyilván elfáradunk a végére. Ám most az előző fordulókban látott leolvadások helyett a végjátékban ott voltunk fejben, a szívünk is a helyén volt, így jó döntéseket hoztunk a kulcsszituációkban, és megnyertük a mérkőzést. Ez igazi csapatmunka volt! Nagyon büszke vagyok rá, hogy ez a csapat ezt tudja képviselni, ez egy jó és példamutató út, ezen szeretnénk továbbmenni. Nagyon nehéz lesz a következő mérkőzés, de becsülettel fel fogunk készülni, és megpróbáljuk megnehezíteni a Zalaegerszeg dolgát is. A szurkolóinknak nagyon köszönjük a kiváló hangulatot, az OSE-nak pedig sok sikert kívánok a folytatásra!

Simon Petrov, MVM-OSE Lions : Úgy gondolom, a védekezésünk megfelelő volt, harcoltunk is egy egyébként keményen kosárlabdázó csapat ellen, támadásban azonban nem találtuk a megfelelő ritmust. Ők a nehezebb helyzetekből is betaláltak, míg nekünk sokszor a könnyebb kosarak sem jöttek össze, így a hazaiaké lett a győzelem.

DEAC – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 69-75 (20-17, 20-30, 21-12, 8-16)

David Dedek, DEAC: Köszönöm a szurkolóknak, akik kilátogattak és energiáikkal segítettek minket. Az első negyedben jól kezdtünk, azonban később összeesett a védekezés, nem voltunk elég agresszívak, a kecskeméti passzok zavartalanul jutottak célba, így hamar előnyhöz jutott ellenfelünk. A fordulás után sikerült visszajönnünk, de ami a vereséget okozta, az néhány gyermeteg hiba, nem sikerült faultot kiharcolni, illetve rossz döntéseket hoztunk kulcsszituációkban, ami a vesztünket okozta.

Forray Gábor, Kecskemét: Boldog vagyok, és gratulálok a játékosaimnak, ugye a végjátékban nem mindig volt szerencsénk az elmúlt mérkőzések során, de ezek a dolgok idővel kiegyenlítik egymást. Köszönettel tartozom a csapatnak, ugyanis nem voltunk könnyű passzban, de megmutattuk, hogy van tartásunk és méltók vagyunk arra, hogy ezt a várost képviseljük. Más szerkezetben kellett játszanunk, de örülök, hogy a fiatalok és a más szerepkörben parkettre lépő játékosok is teljesen jól helytálltak, így ez is bővíti majd a későbbiekben a variációs lehetőségeinket. A maroknyi szurkolóinknak köszönöm, hogy elkísértek, dupla győzelem a mai nekünk, ugyanis a közvetlen riválisunk ellen arattunk győzelmet, így mondhatni lépéselőnybe kerültünk.

Atomerőmű SE – Kometa Kaposvári KK 93-81 (29-17, 16-23, 27-31, 21-10)

Csirke Ferenc, ASE: Gratulálok a csapatnak és a szurkolóinknak is, brutális hangulatot teremtettek. Nagy erőket kellett mozgósítani, de hihetetlen, hogy 10 pont alatt tudtuk tartani ezt a Kaposvárt a negyedik negyedben egy 31 pontos harmadik etap után. Brutális, hogy volt 25 gólpasszunk és 6 eladott labdánk, ami olyan szinten rekord, hogy jobb meccseinken egy negyed alatt szoktunk ennyi labdát eladni.  Jól játszottuk ki  a dobóhelyzeteket és a lepattanózásban sem kaptunk ki, annak ellenére, hogy sokszor három magas emberrel játszott a Kaposvár.. Reméljük Grubornak nem súlyos a sérülése, bár őszintén szólva csodálkoztam volna, ha incidens nélkül hozzuk le a mérkőzést. Megyünk tovább, várjuk vissza a betegeket és a sérülteket és köszönjük a szurkolóknak a mai bíztatást.

Ivan Rudez, Kaposvár: Gratulálok a Paksnak. A csapatok az ASE ellen általában Eilingsfeld János és a légiósok kiiktatására készülnek, a mai estén azonban Pajor Dávid 10 pontja meglepett minket, hasznosan játszott a fiatal játékos. A negyedik negyedben talán mentálisan elfáradtunk, nem tudtunk annyira koncentrálni és ez megbosszulta magát. Sokszor hagytunk üresen paksi játékosokat, ezekből sorra kaptuk a pontokat. Számunkra nagyon fontos találkozó következik, hiszen szeretnénk a top 8-ban zárni az alapszakaszt, ehhez elengedhetetlen, hogy a következő találkozót behúzzuk. Nekünk most az a legfontosabb, hogy minél hamarabb beépítsük az új légiósunkat, ezen fogunk most dolgozni. Természetesen ki fogjuk elemezni a hibákat és megpróbálunk azokból tanulni. Gratulálok és sok sikert kívánok a Paksnak.

Egis Körmend – Naturtex-SZTE-Szedeák 93-85 (29-28, 23-17, 17-26, 24-14)

Kocsis Tamás, Egis Körmend: Előszőr is szeretnék gratulálni a csapatomnak, mindenki hozzá tette a magáét és igazi csapatként küzdöttünk. Amit az ismert sok hiányzók van és így a rotációnk elég szűkös, ez a mérkőzés bizonyos időszakaiban látszott is, de a fiúk kétszáz százalékot beleadva mindent megtettek a győzelemért. A zalaegerszegi mérkőzés után tudtunk váltani és remélem ez a győzelem elindít minket felfele. Durázi Krisztofernek külön gratulálok a mai teljesítményéhez, válogatott formában játszott.

Simándi Árpád, Szeged: Kilencvenhárom pontot kaptunk, ilyen védekezéssel nem lehet meccset nyerni. Azt gondolom a támadó oldalon még rendben is voltunk, de még a védekezésünk az nem volt megfelelő. Gratulálok a Körmendnek, megérdemelten nyertek, mi próbálunk a következő mérkőzésen javítani.

Arconic-Alba Fehérvár – Zalakerámia ZTE KK 73-78 (29-19, 19-21, 16-25, 9-13)

Matthias Zollner, Alba: Rendkívül jól játszottunk az első félidőben, a mi akaratunk érvényesült, kemények voltunk megharcoltunk minden labdáért és jól fejeztük be a támadásokat, a 48 dobott pont egyértelműen ezt bizonyítja. A második félidőben viszont csak 25 pontot sikerült szerezni, és ez kevés volt a győzelemhez, mivel rengeteg eladott labdánk volt és a lepattanó csatát sem mi nyertük meg.

Sebastjan Krasovec, ZTE: Igazi csapatként játszottunk 20 asszisztunk volt, és a második félidőben a védekező lepattanókat is kontrolláltuk. Kimondottan jól játszottunk, nagyon nagy győzelmet arattunk, annak pedig külön örülök, hogy elvettük az Alba hazai veretlenségét.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Sopron KC 86-75 (26-22, 18-15, 18-15, 24-23)

Milos Konakov, Falco: Gratulálok mindkettő csapatnak, úgy érzem, hogy ezt az összecsapást mindenki élvezhette. A csarnokban remek hangulat volt le a kalappal mindkét tábor előtt. A TV-ben pedig remek megmozdulásokat, szép kosárlabdát láthattak a nézők. Kicsit soknak tartom az eladott labdáink számát, voltak rossz döntéseink. Itt arra gondolok, hogy rosszul olvastuk a védekezést, vagy nem megfelelő ritmusban próbáltunk játszani. Ez előfordul, de erre figyelnünk kell. A bajnokság ezen szakasza sosem egyszerű, mert egyszerre kell keményen edzeni, és terhelni a fiúkat, hiszen egy hosszú szezon előtt állunk még, de közben a meccseket is nyerni kell. Ez ma sikerült és le a kalappal a fiúk előtt, mert nagy intenzitással játszottak. Szombaton folytatjuk.

Kosztasz Flevarikisz, Sopron: Ha őszinte szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy a 25. percben változott meg a mérkőzés. Addig egy nagyon szoros találkozó volt. Ekkor szállt ki a meccsből Andre Jones, amit nem tudtunk elviselni. Shine nélkül majd Andre elvesztése után nem nagyon maradt mélységünk alacsony poszton, ezért tudtak agresszívabban támadni minket a szombathelyiek. A sárga-feketéknek jól felépített csapata van, akik komoly célokért, sikeres BL és bajnoki szereplésért rakták össze a keretet. Nálunk ez nem ugyanaz, nem úgy vagyunk felépítve, hogy egy Falco ellen el tudjuk viselni két légiósunk hiányát. Ha Szombathelyen nyerni akarsz, akkor ahhoz teljes keret, és kiváló játék kell. Utóbbihoz nagyon közel voltunk, büszke vagyok a csapatomra. A szurkolóink pedig egyszerűen fenomenálisak voltak. Egyet megígérhetek, amíg én vagyok ennek a csapatnak az edzője, minden tőlem telhetőt megteszek ezért a csapatért. A szurkolókért és a srácokért, akik nagyon keményen dolgoznak. A szünet előtti időszakban közel azonos képességű csapatokkal mérkőzünk meg, fontos időszak áll előttünk!