Remek támadójátékkal győzött a Salgótarján

Nem adtak esélyt a Megyeri Tigriseknek.

:

:

Salgótarjáni KSE – Phoenix-MT Fót 110-89 (35-26, 36-18, 24-22, 15-23)

SKSE: Herendics 11/3 (+12 lepattanó, 14 gólpassz), Vas-Teplán 26/21, Dragasevics 17/12, Hargitai 23/6, Takács 15/6. Cs: Monye M. 4, Molnár 10, Geiger 4, Kuttor -, Cserényi Martin -, Cserényi Marcell -.

MT: Bus 17/9, Katona 15, Nagy 7/6, Varga 11/3, Horváth 11. Cs: Santiago 13/3, Bonifert 13/9, Kékesi 2, Richter -, Ipacs -.

Már a nagyszünet előtt eldöntötte a lényegi kérdéseket a Salgótarján a Phoenix-MT ellen. Nagy elánnal kezdtek a csapatok, több, mint hatvan pontot hozott az első negyed, a hazaiaknak kedvező eloszlásban. A második játékrészben feljavult védekezésben, míg támadó oldalon hasonlóan hatékonyan játszott a nógrádi gárda, így a nagyszünet előtt nem sokkal már több, mint harminc pont is volt a különbség. A fordulás után rendezték soraikat a lila-fehérek, de a fordításra már nem volt sanszuk, csak a záró etapban tudtak kicsit kozmetikázni az eredményen. Mindkét csapat remekül, 40% felett dobta a távolikat, a piros-feketéknek 11/20 volt a triplamutatójuk a félidőben, meg is döntötték szezonbeli pontrekordjukat, Herendics tripla-duplát ért el. A fótiak sem támadtak rosszul, de gyenge védekezésük és a tarjániak extra dobóformája mellett így sem tudták szorossá tenni a meccset. Győzelmével az SKSE (6-7) feljött a 8. helyre, a Phoenix-MT (5-8) vereségével biztossá vált, hogy a téli szünetben nem lesz ott az első nyolcban az újonc. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/EfRD4dCBIcg .