Pécsi VSK-VEOLIA – DEAC 88-76 (26-15, 21-18, 17-26, 24-17)

Bajnokság, 6. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2500 néző
V.: Benczur Tamás, Csabai-Kaskötő Brigitta, Farkas Gábor (dr. Gincsai János Péter)

Pécs: Ruják 12/3, Pongó 4, Smith 24/6, Budimir 9, Aiken 9/3. Csere: Csirics 20/3, Antóni 5/3, Bíró -, Horti 5.

DEAC: Gáspár -, Harrison 4, Manigat 7/3, Boriszov 15/3, Tóth Á. 23. Csere: Somogyi 13/3, Tóth B. -, Polyák 10/6, Omenaka 4, Bognár -.

Már Costa nélkül állt fel a Debrecen, ahova feltehetőleg egy új irányító érkezik. Budimir pontjaival indult a találkozó, majd Tóth Ádám talált be a túloldalon, amire Aiken egy triplával válaszolt. Küzdelmesen indult a meccs, a Pécs pedig fokozatosan lépett el ellenfelétől. Smith volt elemében ebben az időszakban, 5 perc játék után 16-6 volt az eredményjelzőn, majd Budimir duplája után időt kért Kovács Adrián vezetőedző. A kétszámjegyű különbség megmaradt a továbbiakban is, gyengén támadott az első 10 percben a DEAC (26-15).

A második játékrészt is a hazaiak nyitották meg Budimir büntetőjével, majd Omenaka dobott egy kosarat Somogyi gólpasszából. A két fiatal egyébként jól szállt be a meccsbe, főleg Somogyi volt elemében, aki végül 13 ponttal és 7 gólpasszal zárt. Harrisont faultolták, aki mindkét szabaddobását a helyére küldte, így bejött 10 alá a Debrecen. Nem tartott sokáig az öröm, ugyanis Antóni hármassal válaszolt, majd Aiken zsákolt (33-19). Felváltva estek a kosarak, egyik csapat sem tudott érdemben ellépni erről a különbségről. Az egyik oldalon Smith, a másik oldalon Tóth Ádám volt nehezen tartható, a negyedet végül Ruják közelije zárta le (47-33).

A fordulás után Pongó volt eredményes, majd Boriszov szerzett 4 pontot zsinórban. A negyed felénél még 15-tel ment a PVSK, de ekkor védekezésben agresszívabbá vált a DEAC, amely Tóth és Somogyi kosaraira építve 5 pontra jött fel (64-59).

A záró játékrészt Manigat büntetői kezdték, amivel már csak egylabdás volt a különbség, majd Tóth közelije után 64-63 volt a táblán. Ekkor Csirics és Ruják is megrázta magát, Kovács Adriánnak pedig időt kellett kérnie. A kis pihenő után újfent Csirics talált be, majd Polyák zsákolt (70-65). Ruják tripláját követően nyílni látszott az olló, de Somogyi és Manigat tartotta még a Debrecent. Boriszov kosarával megint csak 4 volt közte, de innentől fokozatosan növelte előnyét a Pécs. A differencia már nem nagyon mozdult el a 10 körüliről a folytatásban, megőrizte veretlenségét a baranyai együttes, a Debrecen pedig 3 légióssal is helytállt.

Fotó: pvsk-panthers.hu