Rangadót nyert, zsinórban négy győzelemnél jár a Vasas

A Salgótarján és a Phoenix-MT is győzött.

:

:

BKG-Prima – Vasas Akadémia 79-93 (25-23, 16-24, 16-31, 22-15)

BKG: Nagy Bo. 25/18, Nagy Be. 16/9 (+11 gólpassz), Galambos 4, Plézer 18/15, Lilaj 11. Cs: Szeleczki 2, Kelenföldi 3, Halász -, Petrovics -.

Vasas: Fekete 15/9, Radics 9, Moravcsik 15/9, Andrássy 17/3, Kelemen 5. Cs: Marcikics 14/6, Farkas 1, Bagó 12, Cseh 2, Dormán 3, Pleesz -.

Szigetszentmiklóson is nyert, feljött a tabella 3. helyére a Vasas. A pontgazdag első negyed végén még a tíz perc alatt hat triplát dobó hazaiak vezettek, akik a második etap végéig jobban álltak, azonban egy kilenc vendégponttal, így Vasas-előnnyel zárult a félidő. A fordulás után állva hagyták ellenfelüket a piros-kékeket, innen már nem volt visszaút a Kosoknak. A sárga-kékek közel 50%-kal tripláztak, de közelről sokkal pontosabb volt a vendégcsapat. A BKG mérlege 4-6, a Vasas 7-2-vel áll. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/8Ttj_2j7X4E .

Phoenix-MT Fót – Ceglédi KE 78-69 (21-23, 19-16, 18-11, 20-19)

MT: Katona 20/3, Bus 10/3, Bonifert 15/3, Varga 14/3, Bálint 11/3. Cs: Horváth 8, Richter -, Santiago -, Kékesi -, Nagy -.

CKE: Csaba 12, Velkey 11/3, Tóth B. 3/3, Karavdics 20/6 (+13 lepattanó), Kalassai 3/3. Cs: Erdei 14/6, Tóth Z. 1, Kovács 5, Lógár -.

Szinte végig vezetve húztak be fontos meccset a Megyeri Tigrisek. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, tíz perc után a vendégek, a nagyszünetben már a hazaiak álltak jobban. A térfélcserét követően főleg védekezésben feljavultak a lila-fehérek, akik a végjátékban sikerrel őrizték az itt megszerzett előnyt. A CKE gyenge dobószázaléka a fótiak érdeme is, akik zsinórban két győzelemmel zárkóznak a tabellán, immár 4-6-tal állnak, a Cegléd mérlege 3-6.

Salgótarjáni KSE – Veszprém KK 96-76 (23-24, 29-14, 21-18, 23-20)

SKSE: Dragasevics 25/12, Herendics 13/6 (+14 lepattanó), Takács 18/6, Vas-Teplán 12/6, Hargitai 8/6. Cs: Molnár 12, Nshimba 6, Geiger 2, Monye M. -, Monye J. -, Kuttor -, Cserényi -.

Veszprém: Szabó 22/9, Horváth 17/6, Orgona 10, Madár 17/12, Kiss 2. Cs: Kis 6/3, Ratiani 2, Birkás -, Varga -.

Hazai pályán hozta a kötelezőt az SKSE. A kiegyenlített első 15 percet követően gyorsan kétszámjegyű előnyt szereztek a nógrádiak. Ezt követően felváltva domináltak a csapatok, nem volt esélyük a fordításra a bakonyiaknak. A palánk alatt domináló tarjániaknál Dragasevics, Herendics és Takács is nagyot játszott, veszprémi oldalon Horváth kezdi visszanyerni régi formáját. A Salgótarján mérlege ezzel 5-4, a Veszprém tíz vereséggel áll. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/J7tp9wRooC4 .