Rájátszás: így nézhetnek ki a negyeddöntő párosításai

Sok kérdésre választ kaptunk egy hét alatt, de a harmadik és hetedik hely között még lehetnek helycserék.

:

:

Egy héttel ezelőtt jelentkeztünk a lehetséges rájátszásbeli helyezésekkel foglalkozó cikkünkkel. Azóta lejátszottak öt pótmeccset a bajnokságban, ami után sok kérdőjel eltűnt: a Pécsi VSK-VEOLIA-val lett teljes a Magyar Kupa mezőnye, azonban pont a pécsi csapat volt az egyik, amely számára a hétvégén biztossá vált, hogy nem lesz ott a rájátszásban.

Az öt lejátszott meccset még kedden követi egy Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend rangadó, majd hétvégén a teljes 24. fordulóval zárjuk az alapszakaszt. Néhány kérdés továbbra is nyitott a rájátszás-pozíciók kapcsán: mutatjuk, melyek azok, illetve azt is, mely helyek biztosak már függetlenül az utolsó mérkőzések eredményeitől.

Az első és a második hely eldőlt

A Szolnoki Olajbányász (20 győzelem/25 meccs) megnyerte az alapszakaszt: ha utol is érné a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (18/24), egymás elleni eredménnyel is a Szolnok zár az élen. A Falco a második, ugyanis maximum a Naturtex-SZTE-Szedeák (17/25) szerezhet még annyi győzelmet, amennyi most a Szombathelynek van, de a vasi fél nyeri az egymás elleni összevetést.

A harmadiktól ötödikig még lehet mozgolódás

A dobogó alsó foka viszont még kiadó: a Szedeákot beérheti a DEAC (16/25), amely kétszer is legyőzte az alapszakasz során, vagyis, ha mindkét együttes 17 győzelemmel zárja a bajnokság ezen szakaszát, akkor helycsere történik a harmadik helyen.

DEAC vs. Szedeák
3. DEAC 2 2 0 4 185 174 +11 1,000
4. Naturtex-SZTE-Szedeák 2 0 2 2 174 185 -11 0,500

A negyedik DEAC-ot az Alba Fehérvár (15/25) szintén csak beérheti, de ez elég lenne a székesfehérváriaknak: az egymás elleni csatában öt dobott ponttal jobbak a debrecenieknél. Továbbra is megvan rá az esély, hogy három csapat végezzen azonos mutatóval az ötödik helytől lefelé, de sem az Atomerőmű SE (14/25), sem az Egis Körmend (13/24) nem előzheti meg székesfehérvári riválisát, így a negyedik–ötödik helyen a Szedeák, DEAC, Alba trió két csapata osztozik – egyelőre annyi biztos, hogy közülük a Szeged pályaelőnnyel kezdi a play-offot.

ASE vagy Körmend a hatodik helyért, az Olaj ellen nyit a Sopron

Amennyiben a Körmend kedden legyőzi a Falcót, máris megelőzi a jelenleg hatodik ASE-t, amellyel szemben az egymás elleni eredményt tekintve jobb. Egy további hétvégi sikerrel biztosan meg is őrizné ezt a pozíciót. Azonban, ha végül nem előzi meg a Paksot, akkor vasi El Clásicót rendeznek a negyeddöntőben, szombathelyi pályaelőnnyel.

Körmend vs. ASE
6. Egis Körmend 2 1 1 3 162 153 +9 0,750
7. Atomerőmű SE 2 1 1 3 153 162 -9 0,750

A nyolcadik Sopron KC még utolérheti, de nem előzheti meg a Körmendet, így az is eldőlt, hogy az Olaj az SKC ellen kezdi meg a rájátszást.

Körmend vs. Sopron
7. Egis Körmend 2 1 1 3 176 172 +4 0,750
8. Sopron KC 2 1 1 3 172 176 -4 0,750

A negyeddöntő lehetséges párosításai:

Szolnoki Olajbányász (1.) – Sopron KC (8.)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2.) – Atomerőmű SE/Egis Körmend (7.)
Naturtex-SZTE-Szedeák/DEAC (3.) – Atomerőmű SE/Egis Körmend (6.)
Naturtex-SZTE-Szedeák/DEAC/Alba Fehérvár (4.) – DEAC/Alba Fehérvár (5.)

Menetrend:

Forduló Párosítás Időpont
23. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 2021. március 23. 17:00
24. Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 2021. március 27. 17:00
24. OSE Lions – Egis Körmend 2021. március 27. 18:00
24. DEAC – Pécsi VSK-VEOLIA 2021. március 27. 18:00
24. Atomerőmű SE – Kaposvári KK 2021. március 27. 18:00
24. Sopron KC – Zalakerámia ZTE KK 2021. március 27. 18:00
24. Szolnoki Olajbányász – Naturtex-SZTE-Szedeák 2021. március 27. 18:00
24. Jászberényi KSE – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 2021. március 27. 18:00