PVSK-meglepetés a BKG ellen

A Honvéd úgy győzte le az MTK-t a másodosztályban, hogy az első három negyedet elveszítette.

:

:

A Hepp-kupa hétvégi döntője miatt szünet volt a másodosztály két csoportjában, de így sem maradtunk teljesen bajnokik nélkül.

A 23. fordulóból előrehozott meccsen verte a Honvéd az MTK-t, valamint a PVSK és a BKG is pályára lépett a Piros-csoportban: a 15. fordulóból visszamaradt meccsükön némi meglepetésre a pécsi fiatalok bizonyultak jobbnak.

Sorrendben a hatodik, a 21. és a 15. forduló egy-egy mérkőzése volt terítéken a Zöld-csoportban: két vereséggel zárt az Eger – előbb a DEAC U23 majd a Pécs ellen –, a Győr pedig a Bonyhádot győzte le.

NB I/B

Piros-csoport

23. forduló

Csak az utolsó negyedet nyerte meg a Honvéd – és a meccset

Puskás Artúr, a Honvéd edzője: Gratulálok a srácoknak, óriási győzelem volt! Az MTK és Horváth Balázs kollégám is minden dicséretet megérdemel, mert legjobb játékosuk hiányában kontrollálták a mérkőzést. Büszke vagyok a csapatomra. Sokadik alkalommal bizonyítják, mennyire összetartó brigád, és sokadjára fordítunk meg olyan meccset, ahol nagyon nem nekünk áll a zászló. Lehet, nem a miénk a legpuccosabb, leghíresebb játékosok alkotta gárda, viszont küzdeni, egymásért és a csapatunkért harcolni nagyon tudunk.

Horváth Balázs, a MTK edzője: Szeretnék a játékosainknak gratulálni, hiszen egy nagyon erős ellenfél ellen egy jó mérkőzést tudtunk játszani. A találkozó nagy részét uraltuk, vezettünk többször is tíz-tizenegy ponttal, rendkívül jól játszottunk, de sajnos nem elég harmincöt percen keresztül vezetni. Az ellenfél jól használta ki, hogy csapatkapitányunk hiányában a rotációnk nyolc főre csökkent, ezáltal nekünk nem volt erőnk az erőszakos és olykor-olykor fault határon túli kemény letámadó védekezés ellen a mérkőzés hajrájában. A bajnokságnak még nincs vége, matematikai esélyünk még mindig van a rájátszásra, dolgozunk tovább felemelt fejjel, büszkén. Igen, büszkén, hiszen az a csapat, aki légiós nélkül, magyar válogatottak nélkül is megnehezíti a topcsapatok dolgát, és jól tud kosárlabdázni egy ilyen erős bajnokságban, az igenis büszke lehet magára. További sok sikert kívánok a Honvédnak!

Budapesti Honvéd SE – MTK-Elite Basket 82-77 (24-26, 19-20, 17-21, 22-10)

Honvéd: Tichov 17/9, Horváth Á. 16/6, Gáspár B. 12/6, Stefán D. L. 10, Halász 7/3, Bea B. 7/3, Kármán 4, Tanoh 4, Kovács D. 3/3, Kopácsi 2, Pintér D. -.

MTK: Takács A. 20, Szatmári Zs. 19/6, Bognár 14/9, Farkas S. D. 8/6, Horváth B. 6/6, Nagy Sz. Sz. 6/3, Dobos 2, Czakó 2.

15. forduló

Végig hitt a sikerben a PVSK

Rab Gyula, a PVSK edzője: Gratulálok a fiúknak! Végig koncentráltan játszottunk, és végig hittünk a győzelemben. Végre sikerült a megbeszélteket jól végrehajtanunk. Egy nagyon jó csapatot győztünk le, egy színvonalas mérkőzésen. Két kiemelkedő teljesítmény volt nálunk, ez nagyon kellett a mai sikerhez. Az előző meccsekhez képest, ahol a negyedik negyedben mindig elfogytunk, ma a végjátékban egyértelműen a BKG fölé nőttünk. Remélem, a továbbiakban folytatni tudjuk ezt a játékunkat, és még szerzünk győzelmeket az alapszakaszban!

Dr. Nagy Ágoston, a BKG edzője: Olyan véleményt nem szeretnék mondani, amivel a játékvezetőket sújtanám, ezért inkább gratulálok a Pécsnek!

Pécsi VSK-Cargate – BKG-Príma SE 96-91 (21-26, 18-19, 24-23, 33-23)

PVSK: Dragasevic 39/12, Bíró L. 22/6, Carev 10/3, Futó B. 10, Erdei Á. 8/6, Kocsis Z. 7, Popadic -, Nagy K. -, Laufer -.

BKG: Park 19/6, Nagy Bo. Á. 16/9, Armaghani 16/3, Hegedűs A. 11, Nagy Be. Á. 10/6, Reizer 8, Nagy S. 6/6, Meleg K. R. 5.

Az Egert győzte le a DEAC

Kádár Tamás, a DEAC edzője: A meccs nagy részében nem sikerült kellő intenzitással védekeznünk. Rövid periódusokban tudtunk csak nyomást rakni a labdára, ilyenkor eredményesek voltunk. A keddi alacsony színvonalú U20-as meccsünk és a szerdai hasonló edzésünk után nem csoda, hogy csak nyögvenyelősen tudtunk nyerni.

Dr. Váczi Péter, az Eger edzője: Győr után is jó mérkőzést játszottunk. Vannak részek, amiben fejlődünk az utóbbi időben, ilyen a lepattanózásunk például. Egylabdás meccs volt, ahol a huszonkettő-kilences büntetőarányt kissé furcsállom, az utolsó meg nem kapott fault szituáció pedig súlyos hiba volt a közeli játékvezetőtől. Mindettől függetlenül gratulálok a debreceni csapatnak és további sikereket kívánok nekik!

DEAC U23 – EKE Eger KOK 72-68 (20-19, 15-18, 18-17, 19-14)

DEAC: Pollák B. 23/3, Gáspár M. 15, Opre 9, Várbíró 7/3, Zsuga T. 6/6, Sólyom Be. 4, Szekeres 3/3, Balázsi 3, Nemes D. 2.

Eger: Papp B. 20/15, Szicsák 19, Máté B. 16/9, Horváth R. 4, Illés B. 4, Mohamed 3/3, Ungi 2, Szabó M. -, Szatmári R. -.

21. forduló

Száz fölött állt meg a Győr

Rátvay Tamás, a Győr edzője: Nagyon örülök a győzelemnek, bár ez a játék késett egy hetet. Ha ennek csak a töredékét tudtuk volna múlt héten mutatni, jobb helyzetben lennénk, de örülök, hogy ilyen fölényes győzelmet arattunk. Gratulálok a Bonyhádnak, végig küzdöttek, és megyünk tovább.

Morgen Frigyes, a Bonyhád edzője: Sajnos negyven percen keresztül enerváltan játszottunk, így az első félidőben el is dőlt a mérkőzés, a harmadik negyedben sem tudtunk ezen változtatni. Ehhez még társult, hogy a Győr nagyon jó százalékkal dobott, mint kintről, mint bentről. Félidőben is már negyven százaléknál jártak hárompontos-dobásmutatóban. A mérkőzésen egyértelmű volt, hogy a lepattanó-csatában is dominanciát mutatnak. Sok sikert kívánok nekik a továbbiakban, gratulálok, mi pedig igyekszünk javítani!

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Knipl Kft. Bonyhádi KSE 113-82 (26-19, 26-16, 33-22, 28-25)

Győr: Rátvay T. 28/21, Berneczei 22/6, Csaba Gy. 22/3, Domsitz 16, Gáll 10/6, Nagy T. 5/3, Geiger 5, Hágen 3/3, Kámán 2, Horváth Á. -, Tóth K. -.

Bonyhád: Dorogi 16/6, Pajor 15/9, Baki S. 12/3, Pupp 8, Somogyfoki Sz. 8, Maskaljevic 8, Tömösváry 7, Csobán 4/3, Gébert 4, Jakab M. -.

15. forduló

A Pécs is legyőzte az Egert

Dr. Váczi Péter, az Eger edzője: Megint nem játszottunk jól, főleg az elején nagyon sok technikai hibát is elkövettünk. Túl nagy előnyt hagytunk a Pécsnek, és mivel elől és hátul is sokat rontottunk, így nem kerülhettük el a nagyobb arányú vereséget. Örülök, hogy az utolsó negyedben egy összeszedett játékkal faragtunk az eredményen.

Ivica Mavrenski, a Pécs edzője: Gratulálok a játékosaimnak! Kisebb hibákat leszámítva végig jól játszottunk. Az utolsó negyedben támadásban sajnos több rossz döntést is hoztunk, de összességében elégedett vagyok a látottakkal. Megbeszéltük, hogy semlegesítjük a vendégek jó dobóit, nagyon örülök annak, hogy ez sikerült!

EKE Eger KOK – Pécsi NKA 64-83 (14-23, 12-25, 18-18, 20-17)

Eger: Papp B. 19/6, Máté B. 18/12, Szicsák 12, Szabó M. 5/3, Ungi 3/3, Steier K. 3/3, Horváth R. 2, Szatmári R. 2, Kátai -, Mohamed -.

Pécs: Meleg G. Z. 26/6, Dobrijevics 18, Vukasz 8/6, Rátvay B. 8, Benke 7/3, Rosic 7/3, Váits 3/3, Fülöp Zs. 2, Herger 2, Fekete D. 2, Horváth Cs. -, Mezei -.