“Pozitívum, hogy magyar játékos volt a nyerőember”

Edzői nyilatkozatok a vasárnapi játéknap után.

:

:

Tegnap este két mérkőzést rendeztek a férfi élvonalban és mindkettőn a hazai csapat diadalmaskodott. A Sopron simán verte a Szegedet, az Oroszlány pedig egylabdás meccsen gyűrte le a Kecskemétet. Edzői nyilatkozatok a hunbasket.hu segítségével:

Sopron KC – Naturtex-SZTE-Szedeák 94-70 (25-18, 23-17, 32-18, 14-17)

Kosztasz Flevarakisz, a Sopron KC vezetőedzője: Gratulálok a csapatnak, mindenki hozzátett valamit ehhez a szép győzelemhez. A védekezés volt a kulcs, több lepattanót szereztünk, több volt a gólpasszunk és a szerzett labdánk és kevesebbszer adtuk el a játékszert. Az utolsó két meccsen érezhetően sokat javult a játékunk. Nagyon jó érzés volt látni, milyen örömöt szereztünk a remek hangulatot teremtő szurkolóinknak. Nekik boldog karácsonyt, ellenfelünknek pedig sok sikert kívánok!

Szrecsko Szekulovics, a Naturtex-SZTE-Szedeák vezetőedzője: Gratulálok a Sopronnak, az első negyed után ahogy mondani szokás, csak egy csapat volt a pályán, és az a Sopron volt. Nem tudtuk megvalósítani azt, amit elterveztünk, tizenhét labdát adtunk el, amivel nem lehet meccset nyerni.

OSE Lions – KTE-Duna Aszfalt 67-66 (18-15, 16-10, 9-22, 24-19)

Sebastjan Krasovec, az OSE Lions vezetőedzője: Először is köszönöm a szurkolóinknak fergeteges hangulatot. Az első félidőben jól védekeztünk. A harmadik negyed elején teljesen megállt a játékunk és átadtuk a vezetést. Nem tudtunk egyszerűen betalálni kintről, amit ki is használtak. Nem volt sok asszisztunk, az első hárompontost Ákos szerezte, a meccset pedig 16-2-es triplamutatóval zártuk. Nagyon örülünk a győzelemnek, nagyot küzdöttünk védekezésben. Két vereség után fontos volt a győzelem. Idén még egy mérkőzés vár ránk Jászberényben. Szeretnénk az összes szurkolónknak, támogatónknak boldog karácsony kívánni.

Forray Gábor, a KTE-Duna Aszfalt vezetőedzője: Gratulálok az Oroszlánynak, hiszen megérdemelten nyertek a mai mérkőzésen. Csodálatos csarnokban, csodálatos hangulatban egy jó csapat ellen játszottunk. Kicsit szomorú vagyok és egyben nagyon büszke a csapatomra, ugyanis 8 nap alatt ez volt a harmadik meccsünk. Mindegyik nagyon kemény volt, ebből két idegenbeli. Gyakorlatilag a mérkőzés első periódusában nem játszottunk jól. A védekezésünk az úgy ahogy működött, de támadásban nem voltunk jók, nem voltunk elég élesek. A második félidőben változtattunk, akkor 1-2 kinti dobásunk be is esett, de alapvetően nem dobtunk jól kintről és ez meg is pecsételte a sorsunkat. A végjátékban a kulcsszituációkban eldönthettük volna a meccset, de a tiszta dobóhelyzeteink kimaradtak. Az Oroszlány viszont nagyon jól harcolt. Bebrusztolták szó szerint, főleg az Ákos. Gratulálok neki, hiszen bentről és kintről is betalált. Azt gondolom, hogy az pozitívum, hogy magyar játékos volt a nyerőember, nálam ő. Nincs más hátra, gratulálok, a kosárlabda szurkolóknak pedig boldog karácsonyt kívánok.

Fotó: KTE Kosárlabda Klub Facebook