Potocnik szerint az OSE éhesebb volt a sikerre

Edzői nyilatkozatok a szombati játéknap után.

:

:

Hat mérkőzést is rendeztek a szombati játéknapon a férfi élvonalban, melyeken négy hazai és két vendégsiker született. Így értékeltek az edzők a forduló után:

Sopron KC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 79-74 (20-21, 23-22, 15-15, 21-16)

Kosztasz Flevarakisz, a Sopron KC vezetőedzője: Nagyon jó mérkőzés volt, remek hangulatban! Nem csak az ellenfél minősége miatt, hanem mert a szünet után ilyen teljesítménnyel tudtunk visszatérni. Volt, hogy hét játékossal edzettünk betegségek miatt a szünetben, de ez nem lehet kifogás, csináltuk a dolgunkat, és próbáltuk a lehető legjobb teljesítményt nyújtani. Lehetett volna jobb is, de egy ilyen napon nem szabad erre panaszkodni. A győzelem kulcsa az volt, hogy minden játékosom, aki pályára lépett, hozzá tudott tenni a mérkőzéshez, és csak így lehet a további találkozókon folytatni ezt a jó sorozatot.

Gasper Okorn, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Gratulálok a Sopronnak! Ilyen mérkőzésre számítottuk, de nem vagyunk elégedettek. Győzni jöttünk Sopronba. Sok dolgot át kell gondolnunk és változtatnunk kell. Az első félidőben és a második elején támadásban nem voltunk jók. Többször is előfordult, hogy feljöttünk, de nem tudtuk átvenni a vezetést. 71-70-nél üres ziccerben zsákolás után kihagytunk két büntetőt, és itt el is vesztettük a mérkőzést.

Jászberényi KSE – Alba Fehérvár 82-95 (22-23, 12-31, 23-21, 25-20)

Miljan Csurovics, a Jászberényi KSE vezetőedzője: Az Alba nagyon jó csapat, nem ők a mi igazi ellenfeleink a bajnokságban, de természetesen szerettünk volna nyerni itthon. Napról-napra építkezünk, és szeretnénk a számunkra legfontosabb időszakra nagyon jó formába kerülni. Ehhez sokat kell még együtt dolgoznunk.

Arik Shivek, az Alba Fehérvár vezetőedzője: Az első negyedben megleptek bennünket a jászberényiek, akik ezúttal is bizonyították, hogy egyáltalán nem gyenge a csapatuk, hiába állnak az utolsó helyen. Szerencsére sikerült rendezni a sorainkat, és a második negyedben már magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Ahhoz, hogy elérjük célunkat, még sokat kell javulnunk és egyre jobbak is leszünk.

Egis Körmend – KTE-Duna Aszfalt 83-68 (15-15, 23-22, 17-20, 28-11)

Matthias Zollner, az Egis Körmend vezetőedzője: Először is gratulálok a csapatomnak és a szurkolóinknak. A mögöttük álló négy hét után most tudjuk igazán, mennyire hiányzott ez a hangulat, hiszen amikor edzés van, akkor sokkal csendesebb a csarnok, ilyenkor sokkal jobb itt lenni. A mérkőzésről: az első három negyedben nem úgy játszottunk, ahogy tudunk, ahogy szerettük volna. Persze kicsit rozsdások voltunk ezután a négy hét után, amíg nem voltak mérkőzések. De aztán a második félidőben megtaláltuk a ritmust, megtaláltuk a lehetőségeket arra, hogy indításból szerezzünk kosarakat, ahogy szerettük volna. És mindösszesen 68 pontot engedtünk a Kecskemétnek, akik 40 százalékkal dobták a triplákat, szóval ez nem rossz jel a számunkra, hogy ennyi pontot tudtunk tartani egy rutinos, jól kosárlabdázó, a labdát jól járató csapatot. 70 pont alatt tartottuk őket. Most dolgoznunk kell tovább, fejleszteni a játékunkat, még inkább megtalálni a ritmusunkat, egy kicsit még jobban beépíteni az új játékosokat, aztán vár ránk egy nehéz idegenbeli mérkőzés szerdán, Székesfehérváron.

Forray Gábor, a KTE-Duna Aszfalt vezetőedzője: Gratulálni szeretnék a Körmendnek, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, bár az eredmény 15 pont lett, én úgy gondolom, hogy – ugyan tudjuk, hogy a Körmend jobb csapat, hazai pályán játszott, de – nem volt ezen a meccsen ekkora különbség. Sajnos a meccs elején elvesztettük az egyik játékosunkat, nem tudjuk, hogy mennyi időre, és amíg bírtuk fejben az ő hiányát pótolni, ugye a rotációnk teljesen felborult, nagyon jól és nagyon agresszívan védekezett a Körmend, és ugye szükségünk lett volna pont arra a plusz egy emberre, aki tehermentesíteni tudta volna azokat a játékosainkat, akikre így sokkal nagyobb szerep hárult a labdás kettő-kettőknek a játéka során. És az igazság az, hogy a Körmend jó védekezése belekényszerített minket 19 eladott labdába és abból a 19 eladott labdából minimum 20-24 pontot dobtak, ugye könnyű indítás után, míg mi minden pontért meg kellett, hogy szenvedjünk. Az igazság az, hogy a mi buta támadásunk miatt vesztettük el a mérkőzést, mert sok labdát adtunk el, de ehhez kellett, hogy a Körmend jól védekezett. Úgyhogy nem fogunk drámázni, most ebben a hónapban három hét alatt le fogunk játszani hét mérkőzést, még van hat, most arccal előre a következő meccsre és bízunk abban, hogy Thomas Cleveland sérülése nem lesz komoly. Gratulálok még egyszer a Körmendnek, a szurkolói ól szurkoltak, jó atmoszférát teremtettek, sajnálom, hogy vereséget szenvedtünk, de a Körmend ezen az estén jobb volt.

DEAC – Naturtex-SZTE-Szedeák 94-78 (27-17, 19-19, 25-22, 23-20)

Kovács Adrián, a DEAC vezetőedzője: Fontos volt, hogy a hosszú kihagyás után győzelemmel térjünk vissza a pályára. Voltak hibáink, sok támadólepattanót engedélyeztünk az ellenfelünknek, amikből könnyű kosarakat szereztek. Legfontosabb, hogy megvan a siker, de a kisebb részleteken az elkövetkezendő napokban csiszolnunk kell.

Szrecsko Szekulovics, a Naturtex-SZTE-Szedeák vezetőedzője: Papírforma eredmény született. A hazaiak extrán dobtak, amivel nem tudtunk mit kezdeni. Többféle védekezést is kipróbáltunk, de egyik sem vezetett eredményre. Más célokért küzd a két csapat, folytatnunk kell a munkát.

Atomerőmű SE – Kaposvári KK 91-65 (18-21, 25-11, 24-19, 24-14)

Braniszlav Dzunics, az Atomerőmű SE vezetőedzője: Azt gondolom, hogy sok energiával játszottunk, első sorban a szerzett labdákból és a gyorsindításokból szerzett pontokból lehet ezt látni. Jobb volt a védekezésünk, de még mindig sok hibával játszunk. Örülök neki, hogy három vereség után sikerült nyernünk.

Sztojan Ivkovics, a Kaposvári KK szakmai igazgatója: Gratulálok a Paksnak, 25 perc után látni lehetett, hogy nincs mit keresnünk ma a Gesztenyés úton. Az ASE megmutatta a mai napon, hogy miért számít jó csapatnak a bajnokságban.

Szolnoki Olajbányász – OSE Lions 66-73 (17-21, 17-21, 17-11, 15-20)

Gasper Potocnik, a Szolnoki Olajbányász KK vezetőedzője a Nemzeti Sportnak: Az az igazság, hogy a vendégek éhesebbek és élesebbek voltak, s a párharcok nagy részét megnyerték az első félidőben. A másodikban több energiát mozgósítottunk, sikerült a vezetést is átvennünk, de a hajrában nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel, ezért vendéggyőzelem született.

Sebastjan Krasovec, az OSE Lions vezetőedzője a Nemzeti Sportnak: Az első félidőben jó játékot mutattunk, a védekezésünk is megfelelő volt, és megharcoltunk minden labdáért. A harmadik negyedben viszont visszajött a meccsbe a Szolnok, a vezetést is átvette, a hajrában azonban bejöttek a nehéz, extrának mondható dobásaink, és ennek köszönhetően nyertük meg a mérkőzést. Mondhatjuk, hogy nagyon boldogok vagyunk.

Fotó: olajofficial.hu