Az utolsó percekig nyílt volt a találkozó.

PVSK-VEOLIA - DEAC 91-102 (19-27, 28-23, 22-26, 22-26)

Bajnokság, 11. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Benczur T., Török R., Söjtöry T.

Pécs: Ruják 9/3, Fundenburk 25/6, Demeter 9/3, Budimir 7, Meleg 7. Csere: Bíró 2, Lewis 21/9, Dragasevics -, Brkics 11.

DEAC: Moody 15/12, Somogyi 9/3, Drenovac 26/12, Hines 11, Tóth 17. Csere: Molnár D. 8/6, Polyák 12/3, Guyton -, Molnár M. 4.

Az egy győzelemmel és két vereséggel rendelkező Pécs látta vendégül a legutóbb hazai pályán, a Sopron ellen alulmaradó DEAC gárdáját. A vendégeknél nem lehetett ott a kispadon a pozitív koronavírus-tesztet produkáló Kovács Adrián, helyette Andjelko Mandics meccselt.

A magyar válogatott bő keretébe meghívott Ruják András és Somogyi Ádám pontjaival indítottak a felek, de ettől függetlenül nem a dobott kosarakról szóltak az első percek, csak a biztos közelieket tudták értékesíteni a csapatok, a távolabbi kísérletek kimaradtak. Az egyik oldalon Moody, a másikon Lewis törte meg a “triplacsendet”, teljesen kiegyenlített csata folyt a pályán (13-13). A negyed hátralevő részében a támadóoldalon szigorított a DEAC, aminek köszönhetően Drenovac utolsó másodperces trojkájával nyolccal ment a hajdúsági csapat. 19-27.

Polyák büntetőivel hamar kétszámjegyű lett a különbség, de Fundenburk kosaraival visszajött a Pécs. Egy időkérést követően rendezték a soraikat a vendégek, köszönhetően többek között a baranyaiak sok eladott labdájának. Tóth Ádámot egy szerencsétlen ütközés után le kellett cserélni, felszakadt a bőr a debreceni magasember fején – később viszont vissza tudott térni. Kicsit megtorpantak a fekete mezesek, fel is jött négyre a PVSK, de megint sikerült visszaverni a felzárkózási kísérletet. A nagyszünet előtt megint megpróbálták a hazaiak, ezúttal viszont nem maradt ideje reagálni a DEAC-nak, így háromra olvadt az előnye Tóthéknak. 47-50.

A fordulás után kevesebb, mint két perc kellett Dragan Alekszics együttesének a fordításhoz, viszont Drenovac játékára nem volt ellenszere a pécsieknek. Ebben az időszakban nem a védekezésről szólt a meccs, rengeteg üres dobóhelyzetet engedélyeztek ellenfelüknek a csapatok, amelyek nagyrészt be is estek (66-69). Az utolsó percben megtáltosodott a DEAC, el is lépett héttel. 69-76.

7-0-ás futással kezdte a záró felvonást a PVSK és kiegyenlített, Demeter zsákolásával pedig fordított is (78-76). Elállította a vérzést a Debrecen, ezután felváltva változott a vezető csapat kiléte, izgalmas végjátékra volt kilátás. Moody egy nagy triplát küldött a helyére, majd Polyák küzdött nagyot, de ami a még nagyobb gondot jelentette a hazaiaknál, hogy Brkics kipontozódott, négypontos vendég előnynél. Fundenburk és Lewis révén már a pécsiek jártak előrébb, egészen Somogyi hatalmas hármasáig és Hines zicceréig (91-95). Moody higgadt maradt a vonalról, amivel már hattal ment a Debrecen, az ezt követő támadást pedig elhibázta a Pécs, ezzel pedig el is dőlt a találkozó, izgalmas, pontgazdag meccsen nyert a DEAC. 91-102.

Fotó: DEAC Kosárlabda Facebook