B-csoport
Piros-csoport: Életben maradt a Veszprém
Vasárnap, Nagykőrösön dől el, melyik csapat játszhat osztályozót.
:
:
Óriási izgalmak után egyenlítettek a bakonyiak a 13. helyért zajló párharcban.
NB I. B, Piros-csoport, helyosztó a 13. helyért, 2. mérkőzés
Veszprém KK – Nagykőrösi Sólymok KE 79-77 (18-29, 19-18, 22-14, 20-16)
Veszprém: Szabó 19/3, Madár 4, Udemezue 21/12, Ratiani 26/9 (+15 lepattanó), Orgona 6/6 (+13 lepattanó). Cs: Birkás 3, Varga -.
Nagykőrös: Lakosa 20/9, Tóth 3/3, Kocsis 4, Fehér 4/3, Timkó 10 (+14 lepattanó). Cs: Horváth 3, Kovács B. 12/3, Vámos 9/9, Filep 3/3, Váits 4, Molnár B. 5.
Udemezue meccsnyerő triplájával megőrizte bennmaradási esélyét a Veszprém. A szombati mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is az aktuális vendégcsapat kezdett jobban, a harmadik negyed elején már tizenöt ponttal vezettek a Sólymok. A Horváth-legénység azonban a Nagykőrösön kiállított Ratiani vezérletével fordítani tudott. Az utolsó perc mégis egypontos kőrösi előnyről indult, amelyet Fehér duplázott meg a büntetővonalról. 13 másodperccel a vége előtt Udemezue talált be távolról, Fehér válasza pedig lejött, így kiharcolta a vasárnap 18 órától, Nagykőrösön megrendezésre kerülő döntő összecsapást a piros-szürke gárda.
Fotó: hunbasket.hu


Ratianit két technikaival kiállították Nagykőrösön. Utána két kézzel fellökte a játékvezetőt. Mit keresett a pályán? Mit keres egyáltalán még Magyarországon? Hogyhogy nincs eltiltva fél évre legalább?