Piros-csoport: A Tehetséges Fiatalok nyerték az alsóházi rájátszást

Az újonc Megyeri Tigrisek végeztek a 10. helyen.

:

:

Befejeződött a szezon a playoffról lemaradó csapatok számára.

Az alsóházi rájátszás minden párharca az egyik fél második sikeréig tartott, az 1. fordulóban csak az alapszakasz utolsó négy helyezettje lépett pályára – amint arról beszámoltunk, a Kaszások 2-0-lal jutottak tovább a Nagykőrössel szemben, a Fót pedig a mindent eldöntő harmadik összecsapáson biztosította be bennmaradását a Veszprém ellen.

A 2. fordulóban már a bajnokság első szakaszát a 9-10. helyen záró két együttes is bekapcsolódott. A negyeddöntős helyezését a reguláris szezon utolsó körében elbukó Salgótarján némi meglepetésre meccset sem nyert a Megyeri Tigrisek ellen: a lila-fehérek a kiütéses nógrádi siker után otthon lezárták a szériát. A másik ágon szintén csak két mérkőzésig tartott a széria, itt a pályaelőnyben lévő TF tudott 2-0-ra nyerni a fővárosi rivális Óbuda ellen.

NB I. B, Piros-csoport, alsóházi rájátszás, 2. forduló

Salgótarjáni KSE – Phoenix-MT Fót 65-97 (23-30, 14-24, 12-18, 16-25)

Phoenix-MT Fót – Salgótarjáni KSE 85-77 (21-21, 21-16, 29-14, 14-26)

A párharc végeredménye: 2-0 a Fót javára.

TF-BP – Óbudai Kaszások 81-71 (19-14, 20-19, 24-11, 18-27)

Óbudai Kaszások – TF-BP 74-93 (18-20, 20-29, 27-22, 9-22)

A párharc végeredménye: 2-0 a TF javára.

A 3. forduló már nagyobb izgalmakat tartogatott. A 11. helyhez a Salgótarján került közelebb hazai pályán, ám a Kaszások otthon egyenlíteni tudtak – a harmadik találkozón aztán esélyt sem adott ellenfelének Dániel Péter alakulata. A Phoenix-MT folytatta jó sorozatát, hiszen kiélezett küzdelemben a TF otthonában is megszerezte a vezetést, de a sárga-kékek szintén szoros csatában visszavették a pályaelőnyt Fóton. A szezon utolsó alsóházi mérkőzése egy labdás végjátékba torkollott, ahol az utolsó kosár döntött: Dancsecs közelijével alakult ki a 93-92-es végeredmény, ezzel a Beák-legénység végzett a 9. helyen, a Lilák pedig tizedikként zártak.