Kosárlabda
Pethő Ákos: Az első félidő abszolút puha volt, a másodikban tudtuk az igazi arcunkat megmutatni
Edzői értékelések.
:
:
Endo Plus Service-Honvéd – DEAC 92-70 (22-8, 23-18, 21-23, 26-21)
Zlatko Jovanovic : Ez egy újabb szép eredmény a Honvéd számára, hiszen 2024-hez hasonlóan ismét ott vagyunk a legjobb hatban és harcolhatunk az ötödik helyért. Ez jól jellemzi a folytonosságot, emiatt elsősorban gratulálok a játékosaimnak! Sokan azt mondják, hogy a negyeddöntős búcsú után nehéz ezeken a mérkőzéseken játszani, de én nem értem, hogy miért lenne az. Mi minden mérkőzésen a győzelemért lépünk pályára, a játékosaim pedig most is megmutatták a karakterüket, akárcsak Debrecenben, amikor nagy hátrányból kapaszkodtak vissza. Kemények voltunk, de igazi csapatjátékot mutattunk, a lepattanók száma – 48 nekünk, 23 a DEAC-nak – is jól jelzi, hogy milyen intenzitással és energiákkal játszottunk. Nagyon örülök, hogy Nagy Ágoston megszerezte az első pontjait a felnőttek között. Most pihenünk egy kicsit, aztán egy újabb nagy csapattal, az Albával találkozunk. Az biztos, hogy mindent megteszünk majd, hogy a lehető legszebben zárjuk a szezont. Még egyszer gratulálok a játékosaimnak, hogy megnyerték ezt a párharcot! Sok sikert kívánok a DEAC-nak a folytatáshoz!
Pethő Ákos : Szeretnék gratulálni a Honvédnak, hiszen ebben a szezonban egyszer sem tudtuk legyőzni! Az első félidő abszolút puha volt, a másodikban tudtuk az igazi arcunkat megmutatni, ott már úgy játszottunk, ahogy az első hazai mérkőzésen is. Nagyon büszke vagyok a fiatal játékosainkra, Gál Csongira, Varga Ferire, Flasár Botira és Szász-Veres Márk debütálására. Nagyon büszke vagyok, úgy gondolom, hogy ezt az utat kell folytatnunk, mert meggyőződésem, hogy ez a helyes út. Nyilván bennünk van még a csalódottság az elbukott negyeddöntő miatt, de ezen túl kell lépni. Itt már más célokért küzdünk, de ezekre a meccsekre is fel kell pörögni – ez most csak a második félidőre sikerült. A követező mérkőzésen, a Sopron ellen már az első pillanattól ez kell. Jó szájízzel szeretnénk befejezni a bajnokságot, bár ez már eddig is megvolt – nagyon büszke vagyok a srácokra!


Szólj hozzá!