- HIRDETÉS -spot_imgspot_img

Perl Zoltán hosszabbított Szombathelyen

Kulcsjátékosukat tartották meg a vasiak.

A Falco bejelentette, hogy szerződést hosszabbított Perl Zoltánnal – írja az ugytudjuk.hu. A kosaras újabb két évig biztosan a szombathelyiek játékosa marad.

Januárban álltunk neki a 2023/2024es bajnokság csapatát építeni. Elsőként februàrban ültünk le beszélni Zolival. Kicsit meg is lepődött, hogy ilyen korán. De ő is maradni akart, így könnyen megegyeztünk. Zoli ezzel a megállapodással lemondott a külföldi játékról, hiszen ez fix szerződés. Ezzel három magyar kosarasunknak van szerződése, hiszen Kovács Benedeknek és Keller Ákosnak is élő szerződése van

– mondta Gráczer György, a Falco ügyvezetője.

Szeretek itt játszani, öröm, hogy két évre szerződést írhattam alá a Falcohoz. Bízom benne, hogy a szurkolókkal és a csapattársaimmal sikerül minél jobb eredményt elérni

– fűzte hozzá Perl.

Kapitányunk újabb 2️⃣ évig 💛🖤-ben😍😍😍😍
#FalcoKC #együtt #family #captain

Közzétette: Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – 2023. április 4., kedd

Fotó: ugytudjuk.hu

52 HOZZÁSZÓLÁS

  1. Nagyon helyes! Nagyon kell a Falconak a Perl-Keller-Kovács hármas megtartása, ha top 4-es magyar csapat akar maradni. Félreértés ne essék, Kovács egy tehetséges fiatal, aki idén megmutatta, hogy előbb-utóbb még akár húzóember is lehet, de jelenleg még elsősorban a fiatalszabály miatt.

  2. Piacgazdaság van, a kereslet-kínálat dönt. Nyilván nem volt külföldről olyan megkeresés, ami vonzóbb lett volna, mint a Falco ajánlata. Ránéztem egy picit a statisztikáira, és az idei évben pl. kifejezetten gyengén triplázik (18/70=25,7%), és karrier szinten sem konzisztens ezen a területen. Az ő magasságával egy jó tripla elengedhetetlen egy nemzetközi szinten komolyan vehető csapatban+kiemelkedően kellene védekeznie. Külföldön valószínűleg egy „epizodista” státusszal indulna, nem adnák rögtön a kezébe a labdát. Onnan kellene felverekednie magát a kezdőbe.
    Gondolom felmérte, hogy jobb nagy halnak lenni egy kis medencében, mint kis halnak egy nagyban.

    • Neki sosem a tripla volt az erőssége – egyébként Jorannek sem volt az 🙂 – és szerintem a BL-ben többször is a hét játékosának lenni az bőven elegendő ajánlólevél.
      Ezzel együtt az igaz, hogy egy nagyon magas szintű európai csapatban mindenki epizodistaként kezdi, az meg nem kérdés, hogy a Falco megbecsüli-e.

  3. Itthon egy klasszis ez nem kérdés, mert olyan képességei, játékintelligenciája van a kosárlabdához ami keveseknek, de szerintem elért egy felső határt, ő itt már nem fog tudni tovább fejlődni, nemzetközi szereplés ide vagy oda.
    Emberileg egy szerény srác, és persze ez is egy út, ezért megértem a döntését, de én egy kicsit hiányolom belőle a becsvágyat arra, hogy még jobb játékossá válljon!

    Pont a fent leírtak miatt én kicsit sajnálom ezt a döntését így, (pláne, hogy a lehetőségét is bezárta) mert ahogy idősebb lesz, ami belőle a legjobban hiányzik, a tökösség is egyre jobban benne fog lenni ebben biztos vagyok, tehát neki semmi mást nem kellene, mint hinnie magában, sokat dolgozva javítani a hiányosságain, elindulni egy úton, és szerintem Európai viszonylatban is egy nagyon kerek kis játékos válhatna belőle!
    Egy darabig ki kell küzdeni a lehetőségeket, de aztán ha ott helytállsz, utána a lehetőségek fognak keresni téged! Lásd pl. Szoboszlai!

    Nem parttalan vitát szeretnék kezdeményezni, egyszerűen ez a véleményem, amint mondtam ezt a döntését is értem, igy természetesen további minden jót a pályafutásához!
    Ha itthon, hát itthon.

  4. Érthető döntés, pénzben nem járna jobban kint, szakmailag sem nagyon, nemzetközi itt is adott.
    Őszintén szólva a helyében én is ezt tettem volna.
    Remélem mi is kinevelünk még 1-2 stabil rotációs srácot és elég lesz a 4 légiós, mert a magyar nb1 jelenlegi állapotában kurvára kevés a 4 légiós, teljesen agyrém, a nemzetköziben indulók hátrányos megkülönböztetése tulajdonképpen.
    De emiatt ne Szalayt szidjátok ez Ivkovics mániája

    • WS, de basszus, normál helyeken egy edzőnek 0 köze lenne ilyen horderejű dolgok döntésében. Ezt az MKOSZ-nak kellene eldöntenie, és felelős döntést hozni.
      Még mindig azt a szabályt tartom jónak, mint a futballban: Az ifijátszatást rábíznám a csapatokra, és jutalmaznám. Akinek szüksége van plusz pénzre, az játszatja, de mégsem törvényszerűen az összes csapat számlájára írnám. Ugyanez a deficit volt a probléma nemzetközi meccseken, ezzel az új szabállyal -amennyiben megvalósul – dettó. Legyen akár más csapat a BL-ben, Ti vagy az Alba, esetleg a FEC-ben, rohadtul nem korrekt,mert ezekkel a lépésekkel gyengítjük az adott csapat szereplését, és ezáltal az ország megítélését is a nemzetközi kosárlabda berkein belül (is).
      Egyébként ez az ifiszabály sem volt rossz vonal: Jobban kitudott teljesedni Valerio, Tanoh-Dez, Somogyi és idén Godwin is. Valerio, Godwin, Lukács sehol nem tudta volna ezt megmutatni szabály nélkül, ebben tök biztos vagyok. Az irányvonal jó, csak valahogy kevés a felhozatal.

      Up: Nálatok kihagytam Pallait. Ha rendbejön sérülése után, rá is nagyon-nagyon-nagyon igaz lenne. Potocnik nem játszatta volna, pedig ügyes a srác. Idén amit láttam belőle ősszel..

          • Mostmár. Somogyi tavaly és idén már játszott volna a szabály nélkül is, mert annyit játszott és fejlődött addig. Vagy Vincent, Debrecenben vagy Pakson többnyire nem lépett már pályára a második félidőben, csak amíg a szabály kötelezte az edzőt.
            A magyar bajnokságban annyira ritka a hosszútávú gondolkodás, hogy a legtöbb edző inkább játszat egy 27 éves játékost, aki már elérte a plafonját (ami pl 4/10), minthogy játszasson egy 20 év alattit, aki lehet hogy most gyengébb kicsit (2/10), de ott van benne a potenciál egy komoly szintre. Nem érdeke, mert valószínüleg sem ő, sem a csapat nagyrésze nem lesz már ott jövőre se, nemhogy 3 év múlva…

            Másrészt annyira gyenge az utánpótlás képzés, hogy enélkül a szabály nélkül pár év múlva szinte értékelhető új magyar nélkül maradnánk.

      • Van igazság a szavaidban, az a különbség, hogy a MKOSZ templom egere az MLSZ-hez képest, nincs lehetőség jutalmazásra, ezenkívül legalább 10-15 éve van az 5 légiós szabály és ezalatt az idő alatt az Olaj kétszer jutott be az harmadik számú kupasorozat Final Fourjába (aminek akkor nagyon örültünk ugyan, de valljuk be, hogy nem volt igazán komoly teljesítmény európai szinten) ti csak megközelítettétek ezt, vagyis a magyar kosárlabda nem igazán fejlődött. 4 légiós esetén talán minőségibb játékosok érkezhetnek, viszont a nemzetközi versenyképesség tovább csökken, tehát se így, se úgy nincs fejlődés…., szerintem kizárólag a csapatok költségvetésének drasztikus emelkedése (és ennek professzionális elköltése) hozhat nemzetközi eredményt, de ez eddig sem volt prioritás, lásd a kompót inkább Somogyira ígért rá, semmint megmérettette volna magát nemzetköziben

      • Én személyszerint azzal a résszel nem értek egyet, hogy pénzügyi alapon legyen csak jutalmazva, ha magyart/fiatalt játszatsz.
        Ez olyan helyeken és országokban működik, ahol a klubok piaci alapon működnek. Amíg a közpénz határtalan, addig senki nincs rászorulva. Focinál is látszik mennyit érnek a hulladék színvonalú légiósok, szemben a Paks vagy a Kecsó színtiszta magyar csapatával…

  5. Ésszerű és jó döntés.
    Külföldre olyan helyre nem kellene, ami neki előrelépés lenne.

    Tudja Ő jól a hiányosságait, a hiányzó hárompontosok és a gyenge fizikum, pont azok a dolgok amik nélkül nehéz lenne megélnie egy komoly bajnokságban.
    Nem a körmendiségem mondatja ezt velem, ezek tények.

AJÁNLÓ

NÉPSZERŰ CIKKEK