Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, péntek, 18:00
V.: Benczur T., Fodor A., Szilágyi B. (Gorka Sz. Zs.)

Pécs: Illés - Bryson - Armaghani - Gordon - Brkics.

Kaposvár: Hilliard - Plézer - Price - Hendlein - Martin.

A hetedik helyen álló, 4 győzelmet és 4 vereséget magáénak tudó Pécsi VSK-VEOLIA-hoz látogat a kilencedik, három győzelmet és öt vereséget számláló Kaposvári KK csapata.

Dragan Alekszics, Pécsi VSK-VEOLIA: A Kaposvár egy jó struktúrával rendelkező csapat, minden pozíción van legalább két extra játékosuk. Egy kemény mérkőzést szeretnénk ellenük játszani, sok kontaktussal és gyors tranzíciókkal. Ezekre fogjuk fektetni a legnagyobb hangsúlyt. Ha ez sikerül – emellé pedig még jó védekezés is társul – akkor hiszem, hogy mi leszünk kedvezőbb helyzetben. A holnapi nap folyamán nálunk mindenki bevethető lesz, így remélem, hogy egy jó meccset fogunk tudni játszani.

Nikola Lazics, Kaposvári KK: Az utóbbi időben remekül játszik a Pécs, előszőr az Alba ellen, majd pedig a Sopron ellen nyertek bravúrosan. A vereségeik ellenére is stabil teljesítményt mutatnak mérkőzésről-mérkőzésre, emellett pedig sikerült egy ötös posztú játékost leigazolniuk, aki nagyon kemény erőforrás a palánk alatt. Mindenkire oda kell majd figyelnünk, ugyanis minden egyes találkozón más és más veszi a kezébe az irányítást, sose lehet tudni, hogy éppen kinek fog jól kijönni a lépés. A mi teljesítményünk jelenleg hullámzó, nem sikerül úgy játszanunk, ahogy szeretnénk, ami legutóbb Nyíregyházán is megmutatkozott. Most megint csak egy idegenbeli mérkőzés jön, és szeretném ha ezen javítani tudnánk. Jobb védekezést, magabiztosabb és dinamikusabb támadásokat várok és remélem, hogy tudunk majd nyerni Pécsett.