Kosárlabda
Pécs elleni győzelmével kapaszkodik az Oroszlány
Második hazai meccsét is megnyerte a playoutban az OSE.
MVM-OSE Lions - NKA Universitas Pécs 89-84 (23-24, 24-22, 22-18, 20-20)
Alsóházi rájátszás, 6. forduló.
Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok.
Játékvezetők: Dr. Mészáros Balázs, Major Ádám, Dr. Popgyákunik Balázs (Fekete László).
Oroszlány: Williams 14, Randolph 17, Balsay 7/3, Csuti 15/3, Sejfic 23. Csere: Sertovic 5/3, Takács 5/3, Sövegjártó -, Major 3, Peringer -.
NKA Pécs: Csarapics 11/3, Rátgéber 6/3, Durmo 17, Meleg 17/9, Marinkovic 17. Csere: Lukácsi 7, Mezőfi 4, Emelieze 3/3, Szita -, Antalics 2.
Marinkovic tett vissza egy támadólepttanót, Balsay két büntetőt dobott be, Sejfic közelről volt eredményes. Meleg dolgozott meg két pontért a festékben, Sejfic kiosztásából Csuti dobta a meccs első hármasát, az NKA játékosa egy tempót is beemelt (7-6). Rátgéber az első büntetőjét dobta be, Sertovic kosarát megadták mivel Marinkovic későn ütötte le a kísérletét, Durmo egalizált. Csuti dobott be két büntetőt, Antalics tett fel egy bejátszást remekül, Randolph ziccerezett (13-11). Így tett Durmo is a másik palánknál, aztán a büntetőivel is jól bánt a bosnyák légiós, Lukácsi 2+1-et csinált. Major is csak a másik oldalon, Emelieze teljesen üresen maradt a sarokban és nem rontott, Williams kihagyta mindkét büntetőjét, de így sem járt rosszul az Oroszlány, Sejficnek köszönhetően (18-21). Williams aztán megszerezte első pontjait, aztán faulttal együtt is betalált a légiós, Sebastjan Krasovec időt kért. A plusz egy is bement, egy negyed után mégis a Pécs vezetett, Meleg hármasával. 23-24
Major tört be bátran, két pont lett a jutalma, Randolph harcolt ki és dobott be két büntetőt, Csarapics a plusz egyet rontotta el – nem kicsit. A vendégek hátvédje aztán lábbal verte meg a védőjét, Sejfic egy pontot a vonalon hagyott (28-28). Lukácsi oldalról dobta be a tempót, Csarapics fejezete be a gyorsindítást, Sejfic egy hármassal jelentkezett. Csarapics visszadobta ezt azonnal, Marinkovic közelről talált be, Forray Gábor időt kért (31-37). Durmo egy büntetője volt jó, Csuti kiszorított helyzetből talált a gyűrűbe, Williams ment végig a pályán. Randolph forgatta meg védőjét, ezt követően pedig egy jobb periódussal három pontos előnyre tett szert az Oroszlány, a félidőt viszont Durmo zárta le, miután Csarapics a lábak között megtalálta a belépő csapattársát. 47-46
Randolph büntetőivel kezdődött a második félidő, Lukácsi okosan kivárt, így egy zsákoláshoz adott gólpasszt Marinkovicnak. Sejfic fordult be jól, Csuti küzdött meg két pontért, Durmo tett vissza egy támadólepattanót (53-50). Williams ment ziccerig, Marinkovic ezúttal bedobta a büntetőket, Sertovic dudaszóra emelt be egy nagyon nehéz trojkát, Randolph ziccere után időt kért az NKA Pécs, 8 pontos hátrányban (60-52). Meleg törte meg a pécsiek rossz sorozatát hármasával, Takács azonnal válaszolt a sarokból, a vendégek válogatott magasembere a büntetőkkel is jól bánt. Mezőfi robogott be a festékbe, Csuti egy pontot jegyzett, Sejfic kettőt (66-59). Rátgéber célzott pontosan távolról, Randolph 50%-kal dolgozott a vonalról, Sejfic csempészte fel a labdát ügyesen. Meleg két büntetőt szórt, az utolsó negyednek 5 pontos előnnyel vághatott neki az OSE. 69-64
Csarapics szerzett két könnyű pontot, Durmo remek labdával szolgálta ki a belépő Mezőfit, Balsay hármasa a legjobbkor jött hazai szempontból. Csuti egy pontot a vonalon hagyott, Lukácsi útja tiszta volt a gyűrűig, Randolph törte fel a pécsi védekezést, majd Sejficet hozta kihagyhatatlan helyzetbe. Randolph ziccere után időt kért az NK 7 pontos hátrányban, Durmo első büntetője ért csak célt (77-71). Takács javította Randolph hibáját, Sejfic nem hibázott közvetlen közelről, ezzel 10 ponttal meglépett az Oroszlány. Rátgéber rálépett a vonalra így kettőt ért a dobása, Williams kétszer a vonalról talált be, Marinkovic maradt teljesen üresen a festékben (83-75). Csuti két pontját Marinkovic ellensúlyozta, Durmo duplája után kettő perccel a vége előtt időt kért az OSE (85-79). Ezt követően már nem forgott veszélyben a hazai győzelem. 89-84


Győzelmünk ellenére játékunkkal NEM dicsekedhetünk!
A játékvezetés? KATASZTRÓFÁLIS!!!!
Szerintem a kiesés szélén nem a mutatott játék miatt kell picsogni, hanem örülni a pontoknak. Nem a Szegedet kell megelőzni, hanem a Zte-t. A végjátékban az is számítani fog melyik csapat mikor engedi el a légiósokat.