Parázs meccsen, két ponttal nyert a Paks Nyíregyházán

HÜBNER Nyíregyháza BS-Atomerőmű SE 69-71 (18-19, 18-16, 15-24, 18-12)

Nyíregyháza, Continental Aréna
Jv.: Győrffy Pál Attila, Pozsonyi László, Nyilas István (Farkas Zoltán)

Nyíregyháza: Perry 21/9, Kiss B. 2, Hillsman 13/6, Williams 12, Henderson 12/3. Csere: Dolezaj 9/3, Bazsó -, Kass -, Szobi -, Mokánszki -.

Atomerőmű: Edwin -, Green 9/3, Pajor 2, Eilingsfeld 19, Atkinson 8. Cserék: Grubor 13/6, Gulyás, Kovács 16/3, Taiwo 4, Frank -.

Eilingsfeld kosarával kezdődött a csata, Hillsman egyenlített hamar. Kiss kosarával már fordított is a  Nyíregyháza, Perry hármasával pedig öt pontra el is lépett (7-2). Pajor és Williams váltott kosarat, majd Atkinson is megszerezte első kosarát. Hilsman újabb hazai triplát süllyesztett el, Perry pedig már a harmadikat, nem is várt tovább Csirke Ferenc az időkéréssel (15-6). A szünet után Atkinson és Eilingsfeld is beköszönt, Hilsman azonban megint bepörkölt egy kinti dobást. Kovács és Taiwo pontjaival zárkózott az ASE, előbbi triplájával, már csak egy pont volt a különbség (18-17). Az utolsó egy percben megint a paksiak magyar játékosa volt eredményes, így egy negyed után a Paks került előnybe. 18-19

A második negyedet Grubor kezdte meg, Williams a hazaiak első pontjait szerezte. Eilingsfeld kosarára Perry reagált, Dolezaj kosarával pedig fordított a HNYBS. (25-23). Eilingsfeld egyenlített a vonalról, Dolezaj ismét betalált. Atkinson pontjait, Perry kosara váltotta ki, majd két büntetővel kis levegőhöz juttatta a hazaiakat. Megint Eilingsfeld célzott pontosan a büntetőivel, Williams kemény ziccerrel szerzett két pontot (33-29). Grunor és Kovács megint az ASE-t juttata előnyhöz, Hillsman a végén azonban fordított, így a két csapat egy pontos hazai vezetéssel mehetett félidőre. 35-35

Green dobta a második félidő első kosarát, Atkinson pedig a másodikat, Perry egy triplával kiegyenlített (39-39). Williams elmozdította a döntetlen állást, Green visszaállította azt. Henderson büntetőzhetett, Green nagyon belemelegedett a meccsbe, kintről zúdította be a labdát (43-44). Henderson ziccerrel vétette észre magát, majd Eilingsfeld és Kovács köszönt be. Kovács, Dolezaj és Grubor pontjai után már öt ponttal állt jobban a Paks (47-52). Utóbbi újra feltörte a hazai védelmet, Taiwo és Eilingsfeld pedig már 10 pontos előnyhöz juttatta csapatát. (49-59). Perry találatával lépett tízen belülre újra a Nyíregyháza, amivel kialakította a negyed végi eredményt. 51-59

A záró etapban hatalmas felzárkózásba kezdett a nyeretlen sereghajtó, ugyan az első kosarat még Green szerezte, majd Henderson, Dolezaj és Williams és vezetésével egy pontra zárkózott a Nyíregyháza (60-61). Henderson révén már újra a hazaiak vezettek, 12-2-es futással két pont előnybe kerültek (63-61). Ismét az amerikai mattolta az ASE védekezését, Csirke Ferenc természetesen időt is kért. Jót is tett ez a csapatának, Grubor rögtön bevert egy triplát, Eilingsfeld és Kovács három pontjával pedig már feléjük billent a mérleg nyelve (65-67). Mind a két csapat idegesen játszott az utolsó negyedben, nem véletlenül, nagy volt a tét. Az utolsó perc Perry büntetőivel indult, Eilingsfeld kettesével megint a Paks volt előrébb. Jött megint Perry, majd 18 másodperccel a vége előtt Eilingsfeld csak kettőből egy büntetőt dobott be. Egy pontos hátránynál Perry hármassal próbálta megnyerni a meccset, ez azonban kimaradt, így a Nyíregyháza továbbra is nyeretlen, míg az Atomerőmű 3-2-vel áll. 69-71