Parádés játékkal győzött a lengyelek ellen U16-os fiú válogatottunk

Lengyelország - Magyarország 79-100 (25-23, 21-17, 16-25, 17-35)

Olimpiai Reménységek Versenye 2022, Fiú torna
Pöstyén, Diplomat Aréna
V.: R. Cibulka, K. Krnáčová, M. Kalafut

Lengyelország: Lazarski 23/9, Hartman 6, Chalicki 4, Prochorowicz 10, Kajetan 7. Csere: Leniec -, Milicic 7, Bartakowiak 4, Buczkowski 4, Roszczka -, Dabrowski 8, Wozniak 6.

Magyarország: Lukácsi 9/3, Tallós 36/21, Mezőfi 17, Rosta 14, Flasár 6. Csere: Nyikos 5, Zöldi -, Teszárik 6, Puskás -, Váróczy 3/3, Szász-Veres -, Palotai 4.

Az idei Olimpiai Reménységek Versenyének második napján Lengyelország volt U16-os fiú válogatottunk ellenfele (is) – mindkét gárda győzelemmel kezdett, mi 95-79-re vertük Csehországot, a lengyelek pedig 92-81-re Szlovákiát a nyitónapon.
Jól kezdtünk Rosta Péter, Flasár Zalán és főleg Tallós Levente vezetésével – utóbbi 3+1-es akciójával 15-8-ra vezettünk az 5. percben, és itt megszerzett előnyünk még a 7. perc közepén is megvolt (12-19). A negyed vége sajnos egyértelműen a lengyeleké volt, akik egy 13-1-es futással átvették a mérkőzés irányítását – Tallós harmadik triplájával kapaszkodtunk (25-23). Rosta révén egyenlítettünk a második negyed elején, Nyikos Balázs, Mezőfi Márk kosarai, valamint Flasár büntetői révén még tartottuk a lépést (33-31), de megint volt egy többperces periódus, amiben a lengyelek megléptek, így a 19. perc közepén 12 pont volt a hátrányunk (46-34). A félidő vége a mieinké volt: Palotai Máté büntetője után Teszárik Márton duplát dobott, a nagyszünet előtti utolsó kosár pedig egy Tallós-tripla volt, lefeleztük lemaradásunkat (46-40).
A fordulást követően Rosta és Tallós kosaraival tartottuk magunkat, majd Palotai és Mezőfi révén két pontra jöttünk vissza a 26. percben (56-54). Tallós foghatatlan volt: hatodik triplája után duplát is dobott, 2+1-e után már vezettünk a 29. percben, újabb hármasával pedig egymaga csinált egy 11-2-es futást, 3 pont volt az előnyünk 10 perccel a vége előtt (62-65). A záró felvonás elején Váróczy Gergő triplájával és Lukácsi Gábor kosarával tovább növeltük előnyünket (62-70), majd Mezőfi percei következtek: zsinórban 7 pontot szerzett, majd Rosta két büntetője után még egy duplát és két büntetőt (67-83). Rosta duplája és Lukácsi hármasa után már a 20 pontot súrolta az előnyünk (69-88). Tallós büntetőivel megvolt a közte 20 is, a végén pedig Teszárik duplájával a 100 pontot is elértük. Egészen parádés második félidei játékunkkal (60 dobott pont 33 kapott ellenében) 21 ponttal nyertünk.