A negyedik negyedben nem kímélte ellenfelét az Oroszlány.

OSE Lions – Zalakerámia ZTE KK 89-56 (20-13, 20-13, 18-20, 31-10)

Play-out, 8. forduló
Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Farkas G., Makrai M. (dr. Páli K.)

OSE: Washington 15/3, Abell 10/3, Anderson 2, Garamvölgyi 5/3, Morgan 13. Csere: Illés M. 17/6, Mucza 9/3, Kucsora 9/3, Bíró O. 3/3, Szabadfi 3, Anda 2, Pap A. 1.

ZTE: Simon K. 5/3, Bonifert 9/3, Völgyi 2, Szabó Zs. 11/6, Vuko 14. Csere: Antóni 9/3, Simó 4, Csuti 2, Büki -, Makkos -.

Az OSE Lions fogadta a Zalakerámia ZTE KK-t a play-out nyolcadik fordulójában.

Bő egy perc elteltével a ZTE jegyezte a meccs első pontjait – Vuko tett helyre egy kettest, sőt egy büntetőt is dobhatott, szintén sikerrel. Abell hármasa viszont rögtön egyenlítést ért. Garamvölgyi triplája következett, majd Washington duplája és triplája 11-3-as vezetést ért a hazaiaknak – Simon szépített, szintén egy hármassal. Kissé megtorpant az OSE, pontról pontra jött közelebb az ellenfél, Bíró hármasával viszont ismét meglépett a házigazda. Sorban hat zalai pont volt a válasz az iménti találatra, időt is kértek a hazaiak. Morgan közelije törte meg a hazai pontcsendet, ez volt a negyed utolsó két és fél percének egyetlen találata. 20-13.

Kucsora érkezett egy triplával majd egy duplával, növelte előnyét az OSE. Illés, aztán ismét Kucsora jegyzett egy-egy kettest, a 9-0-s hazai kezdést követően időt kértek a vendégek. Vuko két büntetője hozta meg a második etap első zalai pontjait, majd a többet hibázó oroszlányiakat Antóni és Szabó is megbüntette egy-egy hármassal – a ZTE 8-0-s etapjára most az OSE reagált időkéréssel. A kisszünet ismét az időt kérő csapatnak kedvezett, hét OSE-pont érkezett három támadásból (36-21). Az első negyedhez hasonlóan pontszegény hajrát hozott ez a játékrész is: ezúttal Anda kettese jelentette az egyetlen kosarat az utolsó két percben. 40-26.

Simó kettest, Szabó hármast dobott, bekezdett a ZTE, de gyorsan reagált az OSE is, így csak minimálisan csökkent a különbség. Kissé megtorpant az Oroszlány, a ZTE viszont nem nagyon tudott közelíteni – Illés hármasa pedig egy pont híján vissza is állította a félidei különbséget (50-37). Mindkét fél szigorított a védekezésén, több hiba csúszott a támadásokba, de apró lépésekben így is növelni tudta a távolságot az OSE. Az utolsó percben Simó és Vuko tett róla, hogy minimális különbséggel a ZTE húzza be ezt a tízperces etapot. 58-46.

Völgyi kettese nyitotta a negyedik negyedet, azt követően viszont bő három és fél percig nem érkezett pont a vendégektől. Szabó volt a következő pontszerző, a két zalai kosár között viszont az OSE tíz ponttal büntetett. A negyed eleji beragadásból ráadásul a folytatásban sem tudott kijönni a ZTE: újabb nyolc OSE-pont érkezett, mire Csutinak sikerült megszereznie a vendégek negyedbeli hatodik pontját (76-52). Ez a periódus döntőnek bizonyult, az OSE ráadásul nem vesztett lendületéből, így jelentős különbségő győzelmet aratott. 89-56.

Sorozatban negyedik vereségét szenvedte el a ZTE, amely a bajnokság 13. helyén zárja a 2020–2021-es szezont. Az OSE továbbra is versenyben van a 10. helyért.

Kiemelt kép: Bálizs Zsuzsa