Őrült végjáték után nyert a Paks Sopronban

Flevarakisz első győzelme még várat magára.

Sopron KC – Atomerőmű SE 80-82 (21-18, 15-17, 22-22, 22-25)

V.: Cziffra Cs., Minár L., Nepp L. (Gorka Sz.)

Sopron: Thompson 18, Supola 11/3, Takács 3/3, Rivers 18/9, Carter 20. Csere: Tauras 8, Fazekas 2, Molnár -, Élő -.

ASE: Evans 23/9, Harris 4, Faust 14/9, Coleman 19/3, Lóránt 16/3. Csere: Kovács 3/3, Kis 3/3, Valerio-Bodon -, Velkey -.

Kosztasz Flevarakisz először dolgozhatott egy héten keresztül a Sopronnal, de nem volt könnyű dolga, hiszen a remek formában lévő ASE látogatott a kék-fehérekhez.

Bekezdtek a hazaiak, 9-2 is volt már közte, de kapaszkodott az ASE. Aztán megpróbált újra ellépni a Sopron, viszont erre is volt válasza a vendégeknek, így hiába vezetett 17-8-ra is a Carter húzta alakulat, végül három maradt belőle. 21-18.

A második negyedben egyből fordított Dzunics Braniszlav együttese, de egyből fordított a Sopron. Felváltva változott a vezető csapat kiléte egészen a felvonás végéig, végül egypontos hazai előnnyel mehettek a nagyszünetre a csapatok. 36-35.

A fordulás után továbbra is kiélezett csata folyt, az egyik oldalon Rivers és Carter, a másikon Lóránt húzta az övéit. Ha csak minimálisan is, de végig a Sopron járt előrébb ebben az időszakban, sőt ezen a meccsen már komoly előnynek volt mondható az, amikor a 25. percben hat lett közte. Egyből kapcsoltak is a vendégek és visszajöttek egy labdára, de az SKC visszaverte a felzárkózási kísérletet. Ezután nagyon futott a Paks, Faust vert be egy hármast, majd Coleman volt eredményes, aztán Faust zsákolt, így pedig már a vendégek vezettek. A végén még volt tartalék a soproniakban, a friss szerzemény Tauras kosarával 1 pontos hazai előnnyel fordultak rá a záró etapra a csapatok. 58-57.

Az utolsó játékrész elején robbantott a Paks, egy 8-2-es futás után kellett időt kérnie Kosztasz Flevarakisznak (32. perc: 60-65). Hosszú gólcsendet tört meg Takács triplája, de Evans egyből válaszolt. Carter 2+1-es akciója és Thompson közelije után 70-70 volt az állás 4 perccel a vége előtt. Izgalmasak voltak ezek a percek, ismét ellépett öttel a Paks, de ismét visszajött a Sopron. Coleman talált be, Thompson pedig csak egy büntetőt tudott a helyére küldeni (39. perc: 76-77). Evans triplájával kétlabdányi lett a különbség, Thompson válaszolt, Dzunics pedig időt kért. Két triplát is kihagytak a vendégek, amivel lezárhatták volna a meccset, ezúttal Flevarakisz kért időt, ami után Thompson találta meg Cartert, 80-80-ra módosítva az állást, vendég időkérés következett. Evans vállalta magára a mindent eldöntő dobást, ami be is hullott, végig kiélezett mérkőzésen húzta be zsinórban az ötödiket a Paks.

Bezse

Érdekes ( håt inkább nem is az ) hogy minden paks meccs után olvasom amit én is leírtam 2 hete: undorító viselkedésű az a pár majom ( faust , jackson ) akik magukat nba szintű kosarasnak gondolják. Pedig csak agyatlan suttyók

Rougenoil

Grat!

bippa1

Gratulálok a Paksnak a győzelemhez.De gratulálok a Csapatnak is, mert küzdöttek idő kell lesz ez még jobb.A régi edzőnk remélem nézte és sokat tanult,hogy hogyan kell a játékosokkal kommunikálni és meccselni.Most jött,de szerintem már most jobban tisztelik a szurkolók.

mindenkisoproni

Mondasz valamit.Látszik hogy kulturaltabban viselkedik a palya szelen mint Sabali.Jatekosokon is latni,hogy picit felszabadultabbAn jatszanak,mint elotte.Riverson is látszik a változás két meccse!!Thompson talan nem lesz ilyen,ha jön Kinney mar..Pitts egy bohóc,bár a berényi formáju Pitts nem
Lett volna rossz,de majd Pakson befut vagy nem:))

Praenoricum

Engem csak egy dolog érdekelne. Hogyan sikerült a Sopronnak bent hagynia két szabadon beüthető Faultot a negyedik negyedben? Egy ilyen szoros meccsen az luxus, főleg úgy, hogy öt másodperc alatt kellett kosarat szereznie a Paksnak a győzelemhez.

bippa1

Nem 5 hanem 1,5.

Skcforever

Ez az egyetlen hiba volt csapatszinten, de kívülről úgy tűnt, hogy már korábban próbált erre utalni az edző. Mindegy, összeáll majd minden, egy csapásra nem lehet minden jó. SKC!

Nem figyelt a stáb a nagy izgalomba..:)))

zetomee

Thompson takarodj a haverod után, ennyi erővel felülhettél volna a vendégszektorba Pitts mellé. Csak a saját érdekeit nézi, Taurasnál az alatt a 15-20 perc alatt amit játszott sokkal több játékintelligencia és alázat volt látható.
Grat az Ase csapatának, de attól még nem szimpatikusak a teljes nba-féle színház feelinggel.
Küzdenünk kell és lesz eredménye!SKC

SopronKCfan

Ott volt a vendégben? Kár hogy nem figyeltem.

Skcforever

Jaja ott terpeszkedett fekete pulcsiban a kis féreg. Thompson meg remélhetőleg megy utána.

SopronKCfan

Odaköptem volna ha látom.

zetomee

Gondolkoztam, hogy átmegyek. Most legalább nem kell edzenie szerdáig, mert ugye ezt megszokta Berénybe, itt meg nem tetszett neki, hogy már hétfőn edzés van. Majd cserél megint managert fél éven belül a 2.-at, aki eladja, valahova.

Ez már egy más felfogásu es kuzdoszellemu csapat volt!!!Irányitoval kiegeszulve nem lesz gond.Szimpatikusnak tunik az uj edző,nem reklamál es jatekosparti,ami a leglegenyesebb hogy a jatekosok mellette vannak es nem ellene!!!Az idegenbeli 3bol egy bravurgyozelem kellene mindenkepp es utana a 3 hazait be kell huzni es 4/6os mutatoval mar tudunk feljebb kapaszkodni remelhetoleg!!Sterbenz ur a kispad masik felen ucsorog,vajon mi a feladata?…Hajra Sopron,mindent bele!!!!!

sopronfan
Vendég
sopronfan

Milyen 4-6-os mutató?

A kovetkezo 6 meccsből 4et megnyerni..;)

sopronfan
Vendég
sopronfan

Sajnos az túl szép lenne, de legyen így.

Skcforever

Ja és a győztes kosár előtt le a kalappal! Fáj kimondani de nagyon ott volt!

Skcforever

Hát ez kemény volt! Bárki nyerhetett volna, a Paks behúzta, gratulálok nekik! De őszinte leszek, nemis érdekel. Végre volt edzőnk, és végre küzdöttünk, nekem ez mindennél többet jelent! És végre volt rotáció, végre érezte az ember azt, hogy ez egy csapat!! Engem személy szerint az se érdekel ha a következő 3 4 meccsen kikapunk, ha így küzdünk és a magyarok is játszanak. Tisztán látszik, hogy senki se annyira szar mint ahogy tűnik, egyszerűen a magyarok önbizalom hiányban szenvedtek. Ha valami nem sikerült, nem az volt, hogy azonnal csere, a légiósok meg bármit csinálhatnak, hanem kaptak esélyt kijavítani. És senki ne… Olvass tovább »

SopronKCfan

Igyvan, minden szavaddal egyetértek! Nagyon jókor nyúlt bele a meccsbe, nagyon jól cserélt. Tényleg ki lehet jelenteni, hogy van edzőnk! Ahogy a végén végig jött pacsizni és megköszönni, az én szívemet megnyerte!

Skcforever

2 nap alatt kétszer értesz velem egyet, megtisztelve érzem magam ? Tekintve, hogy nagyon eltérő állásponton voltunk eddig, talán mégse írtam eddig olyan nagy húlyesegeket? persze mindegy is, a lényeg, hogy összeálljon a csapat! SKC!!

SopronKCfan

Csak egy új edző kellett ehhez! ?

bippa1

Így van EDZŐ.

csocsa

Ilyen végjáték után ,vesztes csapat szurkolójaként,korrekt hozzászólás.
Sok sikert nektek!
Szép volt fiúk!
HAJRÁ ASE!!!

nemKalman

Milyen fura hogy van edzőnk ??

Djordjevic

Mákos Dzunic… gondolom végig ordított a bírókkal, ő nagyon tudja ezeket a szoros végjátékokat.Most 3 idegenbeli meccs jön: Falco,Kecskemét,PVSK.Ebből 2 biztos vereség, utána a Szeged ellen megkezdhető a felzárkózás mielőbb az új irányítóval.Hajrá Sopron!

SopronKCfan

Persze végig ordibált velük. Néha a bíróknak fogalmuk nem volt milyen eseményen vannak. Ettől függetlenül ez nem rajtuk múlt.

gulyasszabolcs00

Az ASE Facebook oldalán fent van a győztes kosár és az ünneplés.???

SopronKCfan

Szép volt sajnos… 🙁

24es
Vendég
24es

Mi paksiak tudjuk, mit éreznek ma a soproniak. Lehet, hogy nem is a képességekkel volt baj eddig sem Sopronban. Nálunk rengeteg agyatlan megoldás volt a mai meccsen, főleg Coleman és Faust részéről, de a végén nem kis szerencsével Evans megoldotta. Jackson nagyon hiányzott a palánk alatt.

Tomba01

Sajnos magasban nagyon vékonyak vagyunk, Jani már jöhetne

krapulaksz simon

kiüli az alapszakaszt, mint Leonard. Aztán jöhet a playoff úgy, mint a Raptorsnél…. 😀

Skcforever

Hát őszinte leszek, Coleman és Faust nyerte meg nektek a meccset, olyan kosarakat szereztek amik demoralizálóak voltak. Persze csináltak hülyeségeket, mert már bocsánat de agyuk nincs, de bosszantóan jók, nélkülük ma simán nyerünk. Viszont centerben tényleg megettünk titeket, ami meglepő tekintve, hogy kb nincs normális center sorunk. Szóval komolyabb csapat ellen ez kevés lesz palánk alatt! Sok sikert és több agyat a továbbiakban! Gratulálok a győzelemhez! És nem megsértődni az őszinte véleményért!?

Artur Doki

Mert az egy szem Lóránt az normális centersor?
Kiss Raul,Vincent és a 85 kilós és 4 pontos Harris az utána következő magasemberek
Amúgy szerintem a lepattanócsatát mi nyertük a stat szerint

agyas

Grat a Sopronnak, győzelmet érdemeltek volna. Ezúttal is jött a szokásos paksi malac.

Tomba01

Újévi??? :))))

SopronKCfan

Nincs igazság a Földön… Nem ezt erdemeltük… Inkább 30al mint így. Kosztasz nagyon szimpatikus volt, hogy körbe jött pacsizni. Gratulálok Paksra! Szép volt Srácok!! SKC!