Óriási izgalmak után nyert Kaposváron az MVM-OSE Lions

Kaposvári KK - MVM-OSE Lions h.u.: 63-68 (15-16, 14-13, 13-17, 14-10, 7-12)

Kaposvár, Kaposvár Aréna
V.: Cziffra Cs., Goda L., Pozsonyi L. (Farkas J.)

Kaposvár: Hilliard 17/3, Price 6, Plézer -, Ford 12/3, Martin 22/3. Cserék: Krnjajszki 4, Puska -, Paár -, Hendlein -, Csorvási 2.

Oroszlány: Ihring 20/12, Miliszavljevics 12/3,, Carev 2, Minchev 4, Burns 15. Cserék: Ruják -, Mucza -, Parrish 13/9, Garamvölgyi 2, Dorogi -.

Az MVM-OSE Lions ellen mutatkozott be a hazai közönség előtt a Kaposvári KK a 2021/2022-es évadban. Bár a találkozó 18 órakor kezdődött, a két szurkolótábor már sokkal korábban megkezdte közösen a hangolódást.

Visszafogottan kezdtek a felek, két és fél perc játék után 4-4 állt az eredményjelzőn. Minchev határozott betörésével és Ihring alapvonali belépésével próbáltak ellépni a vendégek, Martin büntetője szakította meg a hazai gólcsendet (5-8). Rengeteg dobást hagytak ki a csapatok, ám egy jó periódussal fordítani tudott a KKK (9-8). Martin állt bele egy hármasba, Burns szép tempójával szépített az MVM-OSE Lions, sőt, Ihring sarokhármasával megint a vendégek jártak előrébb (12-13). Ahogy a negyed nagy része, úgy az utolsó perc is fordulatosra sikerült, végül Miliszavljevics kosarával zárult az első tíz perc. 15-16.

Fotó: Bálizs Zsuzsa

Továbbra is a védekezés dominált mindkét oldalon, egyelőre nem találtak fogást a másikon a csapatok (19-20). Burns trojkája behullott, ezzel ezen a találkozón már nagynak számító, négypontos előnyre tett szert az Oroszlány, amit a nagyszünet előtt sikerült ledolgoznia a kaposváriaknak, időt is kért Sebastjan Krasovec (27-27). A hátralevő időben mindkét oldalon született egy-egy kosár, egállal mentek nagyszünetre a felek. 29-29.

A fordulás után Miliszavljevics 2+1-es akciójával a vendégek szerezték a második félidő első pontjait, de Ford gyorsan rendezte a kaposvári sorokat (31-32). Továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek, Martin közelijére Ihring válaszolt (38-39). A játék képe nem változott, kemény védekezés, kevés pont jellemezte a találkozót. Az Oroszlány tudott először ellépni ebből a patthelyzetből, és egy kisebb futással meglépett Sebastjan Krasovec alakulata. 42-46.

A záró felvonás elején állandósulni látszott a 4-6 pontos oroszlányi előny, amikor elkezdett jobb ritmusban kosárlabdázni a Kaposvár, így ki is egyenlített a csapat (48-48). Burns közelije hosszú gólcsendet tört meg, majd a magasember két büntetőt is dobhatott, de csak a második ment be (48-51). Martin tolta be az emberét, tapadt az ellenfelére a KKK, ráadásul Burns támadóhibát vétett a túloldalon. Martinnak ütöttek oda három és fél perccel a vége előtt, aki 50%-osan célzott a vonalról (51-51). Hatalmasat küzdöttek a játékosok, egy szerzett labdát követően Price dobott egy ziccert, Haramvölgyi egyenlített (53-53). Az utolsó két percre 55-53-mal fordultak a csapatok. Eladta a labdát az Oroszlány, de nem tudott élni a lehetőséggel a hazai csapat, 44 másodperccel a vége előtt kért időt Sebastjan Krasovec (55-53). Parrish ugrasztotta meg az emberét, majd miután üresre játszotta magát, elsüllyesztett egy triplát, 33 másodperc maradt az órán. Hilliard ziccere lejött, de a lecsorgót a hazaiak szerezték meg, végül Martin harcolt ki két büntetőt. Hiába hagyta ki mindkettőt, Ford visszaszedte a lepattanóját, ő is a vonalra állhatott. Neki a második bement, 56-56-nál vezethetett támadást az MVM-OSE Lions. Tizennyolc másodperc volt az órán. Végül Parrish próbálkozása lejött, következhetett a hosszabbítás. 56-56.

Jól bekezdtek a vendégek a ráadásban, öt gyors pont érkezett, majd Martin csinált egy 2+1-et a túloldalon (59-61). A hazaiak centere ezután középtávolról volt eredményes, újra egálról folytatták a felek. Ihring ziccerezett, míg a túloldalon Price rontott el két támadást egymás után, amit meg is büntetett az Oroszlány (61-65). Negyven másodperc maradt az órán. Hilliard betalált, de Ihring egy óriási triplát küldött a helyére, ami megpecsételte a hazaiak sorsát. Hatalmas izgalmak közepette nyert Kaposváron az MVM-OSE Lions. 63-68.