Domináltak a második félidőben a diósgyőriek.

VBW CEKK Cegléd - Aluinvent DVTK 71-79 (20-15, 24-27, 11-23, 16-14)

Ceglédi Városi Sportcsarnok
V.: Pozsonyi L., Goda L, Csabai-Kaskötő B. (Valovics I.)

Cegléd: Popovics 21/3, Kobolák 7/3, Hamilton-Carter 12, Swanier 9/3, Révész 6. Csere: Gorjanácz 11/9, Király -, Böröndy 5/3, Baugh -.

DVTK: Medgyessy 2, Kányási 1, Skoric 16/3, Mokango 14, Walker 24/6. Csere: Zele 12/6, Szabó 3, Szücs 5/3, Putnina 2.

A nyolcadik helyen álló Cegléd fogadta a már biztos alapszakasz második Diósgyőrt a női kosárlabda bajnokság 22. fordulójában.

Popovics duplájával indult a meccs, majd Skoric válaszolt egy triplával. A ceglédieknél volt a kezdeményezés, 9-9-nél sikerült egyenlítenie a vendégeknek. Gorjanácz és Popovics kosaraira építve a Cegléd tudott újítani, így öt ponttal megnyerték a hazaiak az első negyedet (20-15).

Fokozatosan talált magára a DVTK, a 15. percben Zele kosarával már Cziczás László csapatnál volt az előny. Az erőcsatár nagyon ponterősen kosarazott, aminek köszönhetően egy-két ponttal a vendégek vezettek. A hazaiaknál Révész volt ponterős, végül visszavette a félidőre a vezetést a Cegléd (44-42).

Tizenöt másodpercig tartott a ceglédi vezetés, Skoric rögtön egyenlített. 46-46-ig volt egál a meccs, ezután már a diósgyőriek vezettek. Jól játszott a vendégeknél Walker is, egyre jobban belelendült, pontjaira építve tíz ponttal meglépett a negyed végére a vendég csapat (55-65).

A záró etapban már nem adta ki a kezéből a vezetést a DVTK. Ugyan kettővel megnyerte a Cegléd a játékrészt, nem kellett már izgulnia a vendégeknek (71-79).

Fotó: hunbasket.hu