NKE Csata - Aluinvent DVTK 64-76 (22-25, 13-17, 19-18, 10-16)

V.: Praksch P., Balog Gy., Kulcsár T.

Csata: Horváth B. 5/3, Austria 11/3, Lelik 7/3, Nagy-Bujdosó 8/6, Lang 5. Csere: Jovanovics 11/3, Barnai 9, Antics 3/3, Angyal 5.

DVTK: Medgyessy 5/3, Kányási 4, Walker-Kimbrough 24/6, Škorics 12/3, Mokango 15. Csere: Putnina 9/3, Kiss A. 5, Zele 2, Szabó F. -.

Péntek este súlyos sérülést szenvedett a DVTK edzésén Katona Szidónia, akinek vélhetően véget ért a szezon, így már nélküle álltak fel a miskolciak a Csata elleni rangadóra.

A piros-fehérek kezdték jobban a találkozót (1-5), de pillanatok alatt fordított az újonc (11-10). Kiegyenlített volt a játék, az első negyed végén Walker-Kimbrough kapta el a fonalat, zsinórban szerzett nyolc pontjával a DVTK hárommal volt jobb (22-25).

Közel két percig nem esett újabb találat, aztán Jovanovics is debütált, és hamar fel is iratkozott a listára. Felváltva vezettek a csapatok, újra meglépett a Miskolc, az első félidő eredményét is Walker-Kimbrough állította be (35-42).

A fordulás után tovább nőtt a különbség, hamar kétszámjegyűre (39-49). Tursics Krisztiánnak kétszer is időt kellett kérnie, 41-55-nél volt a legnagyobb különbség, a harmadik etap hajrájára 54-60-ig zárkózott a Csata.

Idegessé váltak a csapatok, megint több mint két percet kellett várni a pontokra. Mokango vette vállára csapatát, zsinórban dobott hét pontot, ezzel újra tíz fölé ment a DVTK (58-69). A hajrát lehozta Cziczás László együttese, amely megérdemelten nyert, és vágott vissza ellenfelének az őszi vereségért.

Fotó: csatabasketball.hu