Hazai pályán két ponttal nyertek Popovicsék.

VBW CEKK Cegléd - PEAC-Pécs 72-70 (17-19, 23-14, 14-18, 18-19)

Ceglédi Városi Sportcsarnok
V.: Györffy P. A., Balog Gy., Balogh Gy. (Hartyáni Zs.)

Cegléd: Swanier 17/6, Popovics 18/3, Hamilton-Carter 7, Gorjanácz 8/6, Baugh 14. Csere: Böröndy -, Kobolák 5/3, Révész 3.

PEAC: Vanloo 12/6, Simon 13/3, Wentzel 4, Tetemondova 8/3, Brewer 6. Csere: Imovbioh 20, Gémes-Sarok 2, Ruják 5/3.

Pályahátrányból sikerült véghez vinnie a Ceglédnek azt a bravúrt, hogy kiüsse a PEAC csapatát az 5-8. helyért vívott csatában. Miután idegenben 82-78-ra nyertek a ceglédiek, ezúttal hazai pályán a kétpontos siker már elég volt az üdvösséghez. A CEKK-nek így megvan az esélye arra, hogy a Szekszárd ellen kiharcolja azt a bravúrt, hogy a következő szezonban a nemzetközi porondon is szerepelhessen.

A mérkőzés egyébként nem hozott döntő hazai fölényt, Popovicséknak elég volt a győzelemhez az, hogy a második negyedet megnyomják. Ezt a játékrészt kilenccel hozták, így az is belefért, hogy a többi negyedben a baranyaiak domináljanak inkább.

A PEAC tehát a hetedik helyért küzdhet a folytatásban, ellenfele a Szekszárd ellen kieső Csata lesz.

Fotó: hunbasket.hu