ZTE NKK - CMB Cargo-UNI Győr 68-74 (21-24, 18-14, 15-18, 14-18)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 300 néző
V.: Tőzsér, Boros, Kulcsár

ZTE: Koizar 7, Pusztai 9, Maltsi 15/6, Boonstra 11/3, Horti 13/3. Csere: Szalay 2, Parker 11, Benke.

Győr: Mandics 7/3, Czank 10/6, Raksányi 14/6, Spanou 16/6, Gray 15. Csere: Varga Zs., Krnjics 10, Nagy D. 2.

A leosztás ugyanaz, mint tavaly, idén is a Győr és a ZTE harcol meg egymással a bronzéremért. Érdekesség, hogy utóbbi a hatodik, előbbi az ötödik helyen zárta az alapszakaszt.

A bajnokság első felében mindkét meccset a zalaiak nyerték, ám ezúttal a CMB Cargo UNI Győr került előnybe, miután izgalmas, szoros csatában, hat ponttal nyert idegenben.

Szinte végig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két együttes, az első negyedet 24-21-re nyerték a vendégek, a félidőben pedig 39-38 volt az állás.

A szünet után a győriek voltak a pontosabbak, és ha nehezen is, de – Raksányi, Gray és Spanou vezérletével – megérdemelten vették el ellenfelük pályaelőnyét.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc kedden Győrben folytatódik.

fotó: hunbasket.hu