A BEAC már az első félidő végén tetemes hátrányban volt.

CMB Cargo-UNI Győr-ELTE-BEAC 100-76 (34-23, 23-14, 21-20, 22-19)

Győr, 100 néző.
V.: Praksch, Gelencsér, Major.

UNI Győr:: BROWN 23/9, RAKSÁNYI 13/9, Török 2, Spanou 18, GRAY 14. Csere: Varga Zs. 4, S. Mandic 5, Czank 3/3, KRNJIC 14, Baffy, Szabó P. 4.

BEAC: PAPP 16/3, SUPPÁN 11/3, LAKLÓTH 22/3, György 3, Angyal. Csere.: Tóth D., Kovács V. 8, Beckley 2, Szabó II D. 9/3, J. Mandic 3/3, Vincze 2, Nagy E. -.

A vendégek 5-0-val kezdtek, majd Brown dobott triplát. A Győr amerikaijának újabb hármasával már a hazaiaknál volt az előny (8-7). Lendületben maradtak, a 10-0-ás rohanásukat Kovács Vanessza zárt le egy duplával (13-9). Nem igazán sikerült lerázniuk a BEAC-ot (7. perc: 20-17). A negyed hajrájában kellett Raksányi triplája (27-21). A negyed végére azért egy kicsit jobban kinyílt az olló (34-23).

A második negyed elejét megnyomta a Győr, 40-25-nél Balogh Judit kért időt. Nem sokkal később Milos Pavlovic próbálta rendezni a sorokat, ekkor 42-29-re vezetett a hazai csapat. Sikerrel tette, meglépett 57-31-re. A nagyszünet előtt egy 6-0-val zárkóztak a vendégek (57-37).

A harmadik szakaszban az elején kevésbé találták a zöld mezesek a ritmust, így is nőtt a különbség (62-39). A játék képe a folytatásban sem változott, ahogyan a különbség sem (69-46). A szakasz hajrájában közelebb jött a BEAC (72-55), az utolsó tíz perc előtt azért helyreállt a rend (78-57).

A záró felvonás első három percében csak a Győr dobott kosarat (82-57), majd a BEAC is betalált. Állandósult a 20 pont fölötti előnye (36. perc: 86-65). A végjátékban sem változott a helyzet, idei első hazai meccsét összességében takaréklángon égve is biztosan nyerte a hazai csapat.

Tudósítás és statisztika forrása: gyorikosar.hu

Kiemelt kép: mkosz.hu