:

:

BKG-Prima – Pécsi VSK-VEOLIA 94-77 (19-21, 23-15, 19-27, 33-14)

BKG: Lilaj 16, Nagy Be. 16/9, Nagy Bo. 28/21, Plézer 14/3, Galambos 8. Cs: Spiriev 4, Szeleczki 6, Halász 2, Kelenföldi -.

PVSK: Harler 22/9, Halász 12/6, Molnár 6/3, Juhos 7, Horti 7. Cs: Tóth 3, Bíró O. 6, Bíró L. 6/3, Antóni 8/6.

Hatalmas bravúr a BKG-tól: elvérzett a listavezető Szigetszentmiklóson. Már az első negyedben látszott, hogy nem lesz sétagalopp a mérkőzés a pécsiek számára, felváltva vezettek a csapatok. A második etapban tovább javult a hazaiak játéka, a vezetést is átvették. A fordulás után összeszedték magukat a pécsiek, gyorsan fordítottak is, de nem tudták leszakítani a szívós kék-sárgákat. A záró játékrészben ismét a Nagy-legénység került előnybe, majd 73-73 után zsinórban 13 pontot szerezve el is döntötték a találkozót az extázisban játszó Kosok. A hazai siker titka az 50%-os triplázás volt, amely mellé fegyelmezett védekezés is társult, miközben a fehér-feketék húsz labdát adtak el és magukhoz képest gyengén dobtak. A BKG zsinórban harmadik, összességében negyedik sikerével kapaszkodik fölfelé a tabellán, amelyet továbbra is a PVSK vezet, de immár 7-1-es mérleggel. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: itt.

Nagykőrösi Sólymok KE – Phoenix-MT Fót 80-86 (11-22, 24-24, 15-14, 30-26)

Nagykőrös: Molnár B. 8, Lakosa 29/9 (+12 lepattanó), Kocsis 13, Fehér 8/3, Timkó 10 (+12 lepattanó). Cs: Vámos 3/3, Mári 6, Molnár M. 1, Mácsai 1, Váits -, Filep -.

MT: Varga 12/3, Katona 17/6, Bus 12/6, Santiago 9, Kékesi -. Cs: Bálint 8, Bonifert 15/6 (+13 lepattanó), Nagy 13/9.

Kitartott a végéig a Megyeri Tigrisek előnye, ők szakították meg negatív sorozatukat a Nagykőrös ellen. Lassan lendültek játékba a csapatok, a 8. percben 11-11 volt az állás, viszont a Sólymok már nem találtak be a negyedben, miközben a vendégek megduplázták addigi pontszámukat a kisszünetre. A második negyed már jóval pontgazdagabb volt, a lila-fehérek őrizték előnyüket. A harmadik játékrész ismét a védekezésről szólt, a találatok többnyire felváltva estek, mindössze egy egységgel csökkent a különbség tíz perc játék alatt. A záró etapban eleinte visszaverték a felzárkózási kísérleteket a fótiak, de a végjátékban kétpontos differenciánál támadhattak is a piros-feketék, de a kritikus pillanatokban nem találtak be, míg a túloldalon nem remegtek meg a kezek. A lepattanóharcban és a kinti dobások terén is jobban teljesítő Surmann-legénység szűk kerettel is kibírta a végéig, a mezőnyből sem igazán pontos kőrösiek tíz büntetőt is elhibáztak, Lakosa kiváló játéka is kevés volt. A Phoenix-MT jutott kettőről háromra győzelmek tekintetében, a Nagykőrös egymás után harmadjára, összességében hatodszor kapott ki.

Salgótarjáni KSE – Ceglédi KE 84-74 (23-22, 21-16, 16-16, 24-20)

SKSE: Takács 14/6, Vas-Teplán 7/3, Dragasevics 15/9, Herendics 9, Hargitai -. Cs: Molnár 20, Monye M. 2, Kuttor 2, Nshimba 5 (+10 lepattanó), Geiger 10/3.

CKE: Karavdics 8, Lógár 1, Kalassai 9/3, Tóth B. 21/6, Csaba 14. Cs: Horváth 7/3, Tóth Z. 6/3, Kovács 8, Berkics -, Fodor -.

Visszavágott a kupafiaskóért a Salgótarján a Ceglédnek. Az első negyed kiegyenlített játéka után a második játékrész második felében pontosabb hazaiak szereztek néhány pontos előnyt, amelyet a folytatásban is sikerrel őriztek. Öt pontnál nem tudtak közelebb kerülni a vendégek az utolsó tíz percben, a végjátékban már nem kellett izgulniuk a tarjániaknak. A jobban lepattanózó nógrádi csapatban egy csere, Molnár volt a legjobb dobó, ceglédi részről csak ketten jutottak tíz fölé. Az SKSE 4-4-gyel őrzi PlayOff-helyét a tabellán, a 2-6-tal álló CKE az utolsó előtti pozícióba csúszott vissza. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: itt.

NKA Pécs – MAFC 101-74 (26-21, 19-17, 36-13, 20-23)

NKA: Kovács 4, Kazy 10/6, Kerpel-Fronius 9/3, Djordjevics 4, Meleg 21/3. Cs: Rátvay 16, Merkl 2, Ladod 12, Rátgéber 3/3, Kármán 3, Scherer 6, Benke 11/3.

MAFC: Maly 3, Tóth 10/6, Bordács 5, Csapai 10, Buzás 16/9. Cs: Pintér 10/6, Komma 2, Bősze 2, Misek 5, Biber 5, Polgárdy 6, Herló -.

Magabiztos győzelemmel javított az NKA Pécs a MAFC ellen, a harmadik negyedben nyílt ki az olló. Az első két negyedben jól tartotta magát, kis ideig még vezetett is a fővárosi gárda, a félidőben úgy tűnt, szoros lesz a meccs. A térfélcserét követően aztán teljesen összezavarodtak támadásban az újbudaiak, míg az akadémistáknak szinte minden sikerült, a tízes és húszas határ után a harmincat is átlépte a különbség. A zárónegyedben mindkét oldalon több lehetőséget kaptak a fiatalok, valamelyest kozmetikáztak az eredményen a műegyetemisták. A pécsiek uralták a festéket, több, mint kétszer annyi lepattanót szedtek, még az ellenfél palánkja alatt is övék volt a lecsorgó labdák többsége. 7-1-es mutatójával tartja a lépést a városi riválissal az NKA Pécs a tabella élén, a harmadik vereségét elszenvedő MAFC az ötödik helyre csúszott vissza. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: itt .

A Piros-csoport tabellája nyolc játéknap után: itt.