Nikola Lazics: minden, amit az utolsó két hónapban elértünk, azt a jó védekezésünknek köszönhetjük

Edzői nyilatkozatok szombatról.

:

:

Kaposvári KK – Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 61-67 (18-20, 20-13, 10-20, 13-14)

Nikola Lazics, Kaposvár: Kemény mérkőzés volt. Azért nyert a Falco, mert sokkal jobban játszott a harmadik negyedben. Nehéz volt ilyen energia szinten játszani az egész mérkőzésen. Jól védekeztünk, de nem volt jó ritmusú a támadásunk. Türelmetlenek voltunk, a végén pedig a tiszta helyzeteinket sem dobtuk be. Minden, amit eddig csináltunk az utolsó két hónapban, az a jó védekezésünk miatt volt lehetséges. A Falco messze a legjobb csapat Magyarországon, amely sokkal hosszabb rotációval rendelkezik. Gratulálok a szombathelyieknek a győzelemhez, de sajnálom, hogy nem az eredeti időpontban játszhattuk ezt a meccset, amikor mi is egy kicsit hosszabb volt a rotációnk.

Milos Konakov, Szombathely: Gratulálok a Kaposvárnak a helytálláshoz! Nem csak most, de eddig is remek kosárlabdát játszottak. Kemény meccsre számítottunk, a védekezésre helyeztük a hangsúlyt a felkészülés során. Az első félidőben kaptunk több könnyű kosarat, akkor nem játszottunk jól. A szünet után aztán csak alig több, mint húsz pontot engedtünk az ellenfélnek és ezzel visszajöttünk a meccsbe. Támadásban volt tizenkilenc eladott labdánk, ez jelzi, hogy nem ez volt az erős oldalunk, de ezért is mondom, hogy a védekezés kulcsfontosságú.

Címlapfotó: MKOSZ